Valsts:
Koreja
Gads: 2006
Žanrs:
Romantika / Komēdija / Drāma Filmas garums: 105 minūtes Valoda: Korejiešu
Iznākšanas datums: 07.12.2006.
Pievienota: 07.11.2009. Atslēgas vārdi: Pakaļdzīšanās / Draudzība / Slimība / Attiecības / Vardarbība / Psihopātija / Pārdabiskums / Androīds / Vientulība / Ārsts / Bezsakars / Slimnīca / ŠaujamierocisSkatītāju Vērtējums:
Stāsts
Filmas darbība risinās garīgi slimo cilvēku klīnikā. Young-goon (Soo-jung Lim) ir jauna sieviete, kura tic, ka viņa ir kiborgs.
Meitene atsakās uzņemt pārtiku, tā vietā, iespēju robežās, cenšas sevi pakļaut elektriskam lādiņam, ar mērķi uzlādēt savu sistēmu.
Il-sun (Rain) ir jauns vīrietis, kurš hospitalizēts pateicoties savai antisociālajai uzvedībai un šizofrēnijai. Viņš tic, ka spēj paņemt citu cilvēku, tajā skaitā arī Yong-goon, dvēseli.
Kad Yong-goon iziet ārstniecisko šoka terapiju, meitene sāk pat noticēt, ka ir uzlādējusies. Bet savās fantāzijās - nodarbojas pat ar visas klīnikas darbinieku slepkavošanu...
Tomēr Yong-goon patiesais stāvoklis pasliktinās, meitenei ir nepieciešams uzņemt pārtiku un to pat saprot Il-suns.
Abi jaunieši sāk pavadīt aizvien vairāk kopā laika, fantazējot, izklaidējoties, izdzīvojot viens otra dzīves apvienojumā ar visiem pārējiem klīnikas dīvaiņiem...
Komentārs
Neordināra, no līdzsvara izsitoša, un savā veidā jauka komēdija (tāds ir filmas pamatžanrs) no Korejas kulta režisora Parka Čanvuka.
Saprotams ir vairāku cilvēku sašutums par šo darbu, jo īpaši to, kuri no Čanvuka daiļrades ir noskatījušies tikai „Oldboy” un „Sympathy For Lady Vengeance”. „Es Esmu Kiborgs, Bet Tas Nekas” ir pavisam, pavisam cita virziena darbs un, manuprāt, pierāda režisora spēju būt daudzveidīgam, tajā pat laikā atstājot savu kvalitātes zīmi – piemēram, varoņu sarežģītību.
Ja varoņi ir sarežģīti, tad stāsts ir gaužām vienkāršs un ir skaidrs arī tas, ka Čanvuks pēc saviem panākumiem var atslābt un radīt ko tādu, kam nav obligāti jāiegūst starptautiska slava.
Filma šķiet reizēm absurda, tomēr tā taču stāsta par cilvēkiem ar garīgām problēmām – ar to jārēķinās sākot ar mirkli, kad iekļaujat šo savā skatīšanās repertuārā. Bet aktieri-varoņi ir atlasīti-izveidoti meistarīgi. Katrs klīnikas pacients ir galīgs pretstats blakusesošajam, kas tos padara par amizantiem dīvaiņiem, kuri mitinās savā mazajā pasaulē.
Abiem galveno lomu izpildītājiem filma bija kā izaicinājums. Ima Sojunga iepriekš ir lieliski tikusi galā ar tīņu lomām šausmu filmās un drāmās, tomēr šāds sarežģīts varonis viennozīmīgi prasa ko vairāk kā skaistu seju. Jāsaka, ka aktrises darbs apmierināja un esmu gandarīts par šīs sievietes pilnveidošanos. Ja runā par Rain, tad pirms filmas iznākšanas lielu ažiotāžu sacēla paziņojums, ka galveno vīriešu lomu atveidos korejiešu popa zvaigzne. Protams, no producentu viedokļa šis ir labs filmas popularizēšanas triks, bet tomēr nebija tik slikti, kā likās.
Verdikts - Rain spēj tēlot un jūtas ļoti ērti kameras priekšā pat spēcīgi izlecot no sava ikdienas tēla! Puika-šizofrēniķis ļoti labi ķīmiķojās ar kiborga meiteni.
Filmas panākumi nebija spīdoši. Lai gan debitējot kā Nr. 1 Korejā, tā ātri vien noslīdēja topos un neienesa naudiņu, kādu savāca Parka iepriekš iznākusī triloģija.
Ko lai saka – vājprāts, absurds, varbūt par kaitinošs, tomēr pēc savas būtības diezgan mīļš un vizuāli baudāms darbs, tomēr ar piebildi, ka tas nav katra kino cienītāja gaumei.
Redaktora Vērtējums
6 no 10 ballēm
|
|