Tomoyuki Tanaka
田中 友幸

Tomoyuki TanakaJapānaDzimšanas datums: 26.04.1910
Dzimšanas vieta: Osaka, Japāna
Lomas: / Scenārija Autors (1) / Producents (21)

Biogrāfija

Tomojuki Tanaka ir Japānas izcelsmes filmu producents, kurš 1910. gada 26. aprīlī ir dzimis Osakā, Japānā.

Pēc Kansai universitātes biznesa skolas absolvēšanas, viņš pievienojās Osakas aktieru trupai, kuru sauca par „Jaunā Teātra Kustību”.

1940. gadā Tanaka pievienojās darbam Taišo (Taisho) filmu kompānijā. Tajā pat gadā Taišo apvienojās ar Toho Studios kompāniju, kas radīja iespēju Tanakas kungam nokļūt Toho Tokijas filmu nodaļā. Pēc četriem gadiem, ar viņa drauga Ivao Mori atbalstu, viņš no operatora amata pārgāja uz filmu producenta amatu. (līdz karjeras beigām būdams producenta lomā vairāk nekā 200 filmām).

1945. gadā pirms kara beigām, viņš producēja savu pirmo filmu „Until The Day Of Victory”, kā arī vēl trīs filmas. Līdz 1948. gadam Tanaka strādāja vēl pie piecām Toho filmām. 1948. gadā Toho studija sašķēlās – tajā laikā Tanaka pameta Toho un kādu laiku darbojās ar Kadžiro Jamamoto Filmu Aktieru grupu (Kajiro Yamamoto Film Acting group).

Līdz 1951. gadam viņš producēja vēl deviņas filmas, lielākoties drāmas ar Toširo Mifune (Toshiro Mifune) galvenajās lomās.

1952. gadā Tanaka atgriežās Toho Studios un producē filmu „Farewell Rabaul” darbojoties kopā ar Eidži Tsuburaju un Iširo Hondu.

1954. gadā Tanaka nāk klajā ar ideju par Godzillu, kas par izbrīnu ieguva lielus panākumus un specefektu filmu jomā, Toho vārdam piedēvēja jaunu nozīmi.

Tanaka šo tēlu izveidoja Japānas Hirošimas un Nagasaki pēcatombumbas sēru iespaidos. Ar laiku Godzilla kļuva par leģendu un 2004. gadā svinot savu piecdesmito jubileju, ar šī tēla dalību tika uzņemtas 28 pilnmetrāžas filmas.

Piecdesmitajos gados viņš producēja vairākas Akiras Kurosavas un Hiroši Inagaki filmas, paralēli popularizējot Japāņu kino aizrobežu skatītāju vidū. Tāpat Tanaka industrijā ieveda daudz un dažādus aktierus.

1971. gadā viņš kļuva par Toho Eizo prezidentu. 1975. gadā Toho Eizo kļuva pazīstama kā Toho Eiga.

Gadiem ejot, neskatoties uz fizisko vājumu un vecumu, viņš joprojām turpināja darbu pie jaunām Godzillas filmām.
Neskaitot zinātniskās fantastikas trillerus un monstru filmas, Tanaka ir bijis producents arī cita veida projektiem, piemēram, Akiras Kurosavas darbam „Kagemusha” (1980), kurš tika nominēts Oskara iegūšanai un ieguva Kannu festivāla apbalvojumu.
Šis vīrs producēja arī tādus darbus kā „Rodan”, „Mothra”, „Varan”, „King Kong Escapes” un daudzas citas kaidžu un zinātniskās fantastikas žanra klasikas.
Interesanti ir paklausīties kā Tanaka nonāca pie idejas par Godzillu. Fragments no kādas intervijas: „Es biju termiņu iespaidā laikā kad izdomāju Godzillu – principā šī ideja parādījās pēdējās minūtēs pirms nodošanas termiņiem. Tajā laikā Toho sadarbojās ar Indonēziju, lai radītu jaunu blokbastera filmu, kura nosaukumam vajadzēja būt „Beyond The Glory”. Šai filmai vajadzēja kļūt par Toho gada premjeru. Rjo Ikebe un Tošiko Jamaguči bija šīs filmas zvaigznes, bet viņi nevarēja iegūt Indonēzijas vīzu. Filmas veidošana tika atcelta.

Bija vienkārši atcelt filmu, tomēr man steidzami vajadzēja jaunu ideju, kas būtu pietiekami liela, lai aizvietotu paredzēto blokbasteri. Tā lidojot atpakaļ uz Tokiju es nepārtraukti svīdu un domāju. Atgriežoties devos pie specefektu meistara Eidži Tsuburujas, kurš savulaik vēlējās uzņemt filmu par milzīgu astoņkāji, kas mitinās Indijas okeānā. Es viņam teicu, lai izveido desmit divmetrīgus māla modeļus ar monstriem. No tiem arī tika viens izvēlēts. Bet pirms tam es aprakstīju kādam ir jāizskatās monstram – šausmīgam, bet ar laipnības iezīmēm. Galugalā palikām pie dinozaurveidīga monstra, kuru ieraugot bērni nekristu lielā panikā un bailēs. Monstram filmā principā jābūt upurim, kurš uzmodināts, nevis iebrucējam no malas.” Tā radās Godzilla.

„Kad notika Godzillas pirmizrāde, es devos uz Šibujas rajonu. Biju satraukts, jo iepriekš noskatījušies, žurnālisti deva vairākas negatīvas atsauksmes, bet kad ieraudzīju milzīgo rindu, mana sirds nomierinājās. Kopumā Godzillu noskatījās aptuveni 9 000 000 cilvēku.”

Runājot par monstra vārdu, kurš Japāņu valodā skan „Godžira” (Gojira), tad tas ir saliktenis no diviem vārdiem Gorilla un Kujira un baumo, ka nosaukts par godu kādam niknam tolaik Toho studijā strādājošam cilvēkam.

Laikam ejot Tanaka nekļuva par lepnu producentu. Viņš bieži devās uz uzņemšanas laukumiem, lai vērotu notiekošo. Atbalstīja jaunos talantus, tomēr veselība sāka pievilt.

Tomojuki Tanaka nomira 1997. gada 2. aprīlī, nedaudz pēc tam, kad viņa radītais monstrs mira filmā „Godzilla Pret Iznīcinātāju”.

Šis cilvēks ir ieņēmis leģendas statusu Japānas kino industrijas vēsturē.

Rediģēta: 24.06.2008Tomoyuki Tanaka
Darbu Saraksts

Scenārija Autors

1. Godzilla 16: Return Of Godzilla (1984)
...aka "Godzillas Atgriešanās"

Producents

1. Godzilla 20: Godzilla Vs. Mechagodzilla II (1993)
...aka "Godzilla Pret Megagodzillu II"
2. Godzilla 18: Godzilla Vs. King Gidorah (1991)
...aka "Godzilla Pret Karali Gidora"
3. Godzilla 17: Godzilla Vs. Biollante (1989)
...aka "Godzilla Pret Biolantu"
4. Godzilla 16: Return Of Godzilla (1984)
...aka "Godzillas Atgriešanās"
5. Kagemusha (1980)
...aka "Dubultnieks"
6. Godzilla 15: Terror Of Mechagodzilla (1975)
...aka "Megagodzillas Terors"
7. Godzilla 14: Godzilla Vs. Mechagodzilla (1974)
...aka "Godzilla Pret Megagodzillu"
8. Godzilla 13: Godzilla Vs. Megalon (1973)
...aka "Godzilla Pret Megalonu"
9. Godzilla 12: Godzilla Vs. Gigan (1972)
...aka "Godzilla Pret Giganu"
10. Godzilla 11: Godzilla Vs. Hedorah (1971)
...aka "Godzilla Pret Hedoru"
11. Godzilla 8: Son Of Godzilla (1967)
...aka "Godzillas Dēls"
12. Samurai Rebellion (1967)
...aka "Samuraju Pretošanās"
13. War Of The Gargantuas (1966)
...aka "Milžu Karš"
14. Godzilla 7: Godzilla Vs. Sea Monster (1966)
...aka "Godzilla Pret Jūras Monstru"
15. Frankenstein Vs. Baragon (1965)
...aka "Frankenšteins Pret Baragonu"
16. Atragon (1963)
...aka "Atragon"
17. Attack Of The Mushroom People (1963)
...aka "Sēņu Cilvēku Uzbrukums"
18. Mothra (1961)
...aka "Motra"
19. Human Vapor, The (1960)
...aka "Pirmais Gāzes Cilvēks"
20. Rodan (1956)
...aka "Rodans"
21. Godzilla 1 (1954)
...aka "Godzilla"

Galerija
Tomoyuki TanakaTomoyuki TanakaTomoyuki Tanaka
Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
28. maijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Bang Rajan 2 (Taizeme)
Iesakām:
Nine Souls (Japāna)
Nine Souls
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]
Atpakaļ

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā