Par AMDB


Par dibināšanas datumu varētu uzskatīt 5. februāri, bet svinēt varam visu martu!

Būtībā Āzijas filmu vortāla AMDB pirmsākumi meklējami 2003. gada nogalē, kad es noskatoties pāris darbus nolēmu, ka vajadzētu paķimerēties ar html un uzmest nelielu lapiņu par kādu no filmām...

No sākuma bija doma uztaisīt lapu par Japānas filmām, kur varētu iemest nosaukumus un gadus, tad internetā iepazinos ar vienu džeku – Dmitriju, kurš DC bija nošārējis pāris Ryuhei Kitamuras filmas. Tā nu mēs vārījāmies, kamēr sadomājām, ka jātaisa lapa kopā un divās versijās, latviešu + krievu.

Dmitrijs jeb ExtincT nolēma darboties pie krievu versijas, bet es bīdīt latviešu. 2004. gada 5. februārī 13:54 tiek palaista pirmā projekta skice, kura tiek nosaukta par LAMP, jeb Latvian Asian Movie Page.

Tā bija prasta html lapa, kura sastāvēja no banera, bildes un angļu tekstu par to, ka drīz projekts tiks palaists. Lapa hostējās uz times bezmaksas servera.

2004. gada 16. februārī LAMP jau bija izveidotas sadaļas (pagaidām vēl tukšas) un vedām sarunas par to, ka nosaukums kaut kā neiederas. Bet šajā periodā LAMP tika ievietots pirmais apraksts par filmu – tā bija Kitamuras „Versus” ar ļoti diletantisku aprakstu, kurš sastāvēja no pāris vārdiem...

2004. gada 18. februārī nonācu pie nosaukuma AMDB, kas burtiski nozīmē Asian Movie Database, pēc tam nolēmām pāriet no times hosta uz bezmaksas eclub hostu, kur laikam vēl tagad atrodas viena no AMDB versijām.

Tā uzsākās abu valodu lapas versijas veidošana, latviešu dizains bija aptuveni krāsu ziņā līdzīgs patreizējai versijai, savukārt ExtincT veidoja pelēcīgas krāsas krievu versiju.

Pēc kāda laika lapai izveidojām arī forumu, lai gan tas ne tuvu nebija līdzīgs patreizējam, tomēr pāris lietotāji bija mūs jau atraduši.

Pēc neilga laika lapā bija pāris desmiti filmu, bez aprakstiem, jo kaut kā tā rakstīšana nevedās. Kādu dienu nolēmu piesēsties un uzrakstīt atsauksmes par dažām filmām, un šo to izspiedu laukā no savas atmiņas un vidusskolas literatūras stundās iegūtajām iemaņām.

Tomēr ExtincT nolēma neturpināt krievu valodas versijas izveidi - bija vairākas grūtības ar sinhronu lapas darbību, kā arī ar slinkumu un vēlmi turpināt darboties šajā lauciņā.

Parādījās vairākas idejas par lapas pārveidošanu un ideja par to, ka lapu vajag veidot kā kačātāju info avotu – kurā būtu uzskaitīti filmu ripi, to kvalitāte utt. Pretojos šai idejai un turpināju darboties viens pie šīs lapas, palēnām atjaunojot un rakstot par manis redzētajām filmām.

Pēc kāda laika ExtincT it kā atgriezās pie projekta, tomēr atkal nozuda... Nedaudz vēlāk lapai bija izveidojies savs mazais apmeklētāju loks, kuri ik pa laikam kaut ko iepidžināja forumā.

Ar pāris no šiem džekiņiem sāku sarakstīties un viens no tiem bija un joprojām ir LaughnGMan. To skaitā bija arī Saiko, Devilchild vēlāk arī Xipnoss un Heldons, ja kādu piemirsu, tad piedodiet...

Lapai tikmēr sāka parādīties kaut kas līdzīgs ziņu sadaļai, kā arī filmu skaits pārsniedza pirmo simtu.

Pa vidu tam, iepazinos ar draugiem no nihongo.lv, kuru projekts man patika un kuriem patika AMDB projekts (ceru, ka vēl arī tagad patīk!)

Kādu dienu mēs ar LaughnGMan sadomājām, ka ir jāizmaina kaut kas un 2005. gada sākumā nolēmām samesties kopā un pāriet uz maksas hostu, kā arī nopirkt domēnu: www.amdb.lv.

Lietas palēnām bīdījās, parādījās arī piedāvājumi apmainīties ar saišu izvietošanu, tagad arī AMDB saite atrodas vairākos nopietnos portālos, piemēram, filmas.lv.

Notika izmaiņas gan dizainā, gan nedaudz struktūrā, protams, ka tika ieviesta ziņu sistēma un šur tur pielikts php.

Galvenā ideja joprojām palika vecā labā, sniegt Latvijas iedzīvotājiem informāciju latviski par Āziju un tās veidotajām filmām.

2005. gada vidū mums pievienojās arī citi palīgi, piemēram, Dace ar dizaina lietiņām, vēlāk arī Sergejs, kurš pēc pāris rakstiem ir nozudis, un nesen arī Ēriks, kurš ar jau kādu laiku nav redzēts.

Katrā ziņā mugurkauls, laikam joprojām pašai lapai palieku es, forumam LaughnGMans, bet neapšaubāmi, ka prieks ir tas, ka šo divu gadu laikā AMDB ir pievienojušies un iespējams AMDB nu jau vortāls ir devis stimulu kādam no Latvijas iedzīvotājiem iepazīt tuvāk Āzijas kultūru caur filmu logu...

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
15. jūnijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Breathless (Koreja)
Iesakām:
Bittersweet Life, A (Koreja)
Bittersweet Life, A
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā