Instant Numa
インスタント沼 (Insutanto numa) (Ātri Pagatavojamais Purvs)
Plakāts: Instant Numa Valsts: Japāna
Gads: 2009
Žanrs: Komēdija
Filmas garums: 120 minūtes
Valoda: Japāņu
Iznākšanas datums: 23.05.2009.
Pievienota: 07.07.2010.
Atslēgas vārdi: Draudzība / Slimība / Pārdabiskums / Policija / Humors / Ģimene / Noslēpums / Ambīcijas / Bezsakars / Muļķīgums

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Haname (Kumiko Aso) dzīvo kosmopolītes dzīvi, tomēr, kopš viņa bērnībā purvā nogremdēja sava tēva dāvināto laimes kaķi, dzīvē nekas neiet kā nākas. Ikdienas viņa pamostas ar domu, ka dzīve un lietas apkārt viņai, pamazām rūsē...

Viņas darbavieta ir apdraudēta, jo žurnāls, kurā Haname strādā kā redaktore, ir uz iznīkšanas robežas. Viņas mīļotais vīrietis ir devies strādāt uz Milānu, un kādu dienu pat viņas māte, mēģinot notvert ūdens garu Kappu, nokļūst slimnīcā komas stāvoklī.

Tomēr Hanames dzīve pagriež citu sejas pusi, kad viņa atrod mātes sen rakstītu vēstuli, kurā minēts, ka Hanames tēvs ir cits vīrietis...

Drīz vien Haname atrod savu īsto tēvu, kurš, izrādās, ir antīko lietu tirgonis - mahinators ar iesauku Gaismas Spuldze (Morio Kazama), kā arī iepazīstas ar pankrokeri Gasu (Ryo Kase).

Šie abi neordinārie vīrieši ir tieši tas, kas Hanami atdzīvina un iepin amizantu notikumu virknē.

Komentārs

Šī filma kalpoja kā iepazīšanās ar režisora Satoši Miki daiļradi, kurš pazīstams pēc vairākām jautrām, jaukām, dinamiskām un jocīgām komēdijām. Šie vārdi diezgan tiešā veidā raksturo arī šo filmu.

Tie cilvēki, kas filmu skatās, lai gūtu pilnīgu, viengabalainu stāstu, var aizmirst par šo darbu. „Ātri Pagatavojamais Purvs” ir epizožu komēdija, kas savijās vienā, jāsaka, nedaudz saraustītā stāstā ar krasiem sižeta pavērsieniem.

Tomēr šīs epizodes, jancīgais humors un patiesums savietojamībā ar ļoti labu aktieru grupu un režiju, sniedz patīkamus un izklaidējošus mirkļus. Jāmin, ka humora pilnīgākai uztveršanai, būtu jāzina šis tas par Japānas ikdienas dzīvi.

Filma neliek garlaikoties, un ja pat noteiktas ainas liekās jau apspēlētas citās komēdijās, tad Satoši tās izceļ tik tālu, ka aina kļūst par apsmieklu pašai ainai. Piemēram, fragments ar dīvainajiem mantu uzpircējiem, kurā viens no viņiem atsit galvu pret durvju pārliktni... trīs reizes.

Kumiko Aso vienkārši apbrīnojami atveido enerģiskās un optimistiskās Hanames tēlu. Šīs aktrises prasmes patiešām aug līdz ar gadiem. Tomēr režisors filmā neļauj spīdēt tikai vienam aktierim. Katrs no aktieriem ar savu aktierspēli un scenārija tēlu ir pievilcīgs. Aktieru dialogi un ekrāna ritlaiks ir sakombinēts tā, ka filma nav viena aktiera darbs.

Filmas noskaņa atsauc atmiņā kādu komentāru, kas adresēts šim darbam. Tas skan sekojoši: „Ak cik tas būtu jauki, ja dzīve virzītos tā, kā Satoši Miki filmās”. Nevar spriest par citiem režisora darbiem, bet šī filma, tiešām rada vēlmi atkārtot šo frāzi.

Un ja šo filmu vēlas salīdzināt ar citām Japāņu komēdijām, tad prātā nāk Katsuhito Išī filma „Taste Of The Tea” jeb „Tējas Garša”.

Visnotaļ rekomendējama tiem, kurus neatbaida bezsakara humors un filmu gaiša noskaņa.

Redaktora Vērtējums
8 no 10 ballēm

Japānas Apbalvojums

Kadrs no filmas: Instant Numa

Kadrs no filmas: Instant Numa

Kadrs no filmas: Instant Numa

Kadrs no filmas: Instant Numa

Kadrs no filmas: Instant Numa
Satoshi Miki
(Režisors)


Kumiko Aso
(Aktieri)Morio Kazama
(Aktieri)


Ryo Kase
(Aktieri)


Eri Fuse
(Aktieri)


Kankuro Kudo
(Aktieri)


Keiko Matsuzaka
(Aktieri)


Ryo Iwamatsu
(Aktieri)


Shoko Aida
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
15. jūnijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Tekken (Japāna)
Iesakām:
Nine Souls (Japāna)
Nine Souls
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā