Šanhajiešu Dialekts


Šanhajiešu Dialekts Šanhajiešu Dialekts Šanhajiešu valoda, jeb precīzāk dialekts tiek plaši lietots Šanhajas reģionā, Ķīnā. Pasaulē ir apmēram 14 miljonu cilvēku, kas runā šajā dialektā. Šanhajiešu dialekts, kā vairāki citi Ķīnas dialekti, ir cēlies no Ķīniešu vū daļas, bet ir pieskaitāms pie sinotibetiešu valodu ģimenes.

Kopējais ķīniešu vū valodas daļas runātāju skaits ir vairāk nekā 80 miljoni cilvēku, kas ir otrais lielākais aiz runātājiem mandarīnu dialektā. Šanhajiešu dialekta tonālā sistēma ir atšķirīga no pārējām Ķīniešu valodām.

Šanhajiešu dialektam nav vienkārši izdzīvot Ķīnas plašumos, jo šo dialektu necenšas popularizēt. To neizceļ nedz skolas, nedz prese, nedz arī citi mēdiji. Galvenokārt pateicoties valsts politikai par reģionālismu (bailes no Ķīnas sadalīšanās).

Pateicoties valsts politikai, visā Ķīnā plašumā iet mandarīnu dialekts. Piemēram, 2004. gadā, kad pazīstamā ASV multiplikācijas filma „Toms un Džerijs” tika nodublēta šanhajiešu dialektā, valsts cenzūras institūcijas aizliedza izrādīt šo multiplikācijas filmu.

Šanhajā vairākās vietās ar slavenību palīdzību un citiem paņēmieniem, cenšas iedzīvotājus iedrošināt mācīties un runāt mandarīnu dialektā, atstājot šanhajiešu dialektu novārtā.

Valsts ir panākusi progresu madarīnu dialekta propagandēšanā Šanhajā, piemēram, visiem apkalpojošās sfēras darbiniekiem Šanhajā obligāti ir jākontaktējas ar klientiem tikai mandarīnu dialektā.

Rediģēts: 08.06.2009

Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2019. gada
22. maijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Bang Rajan 2 (Taizeme)
Iesakām:
3-Iron (Koreja)
3-Iron
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā