RakstiAMDB Filmu Festivāls 2010
Bilde
Publicēšanas datums: 05.07.2010

Ievads: Ir sestdienas rīts, līst lietus, apmācies... ideāls laiks, lai iekštelpās malkotu siltus dzērienus un baudītu kino no tālajiem austrumiem... Tādiem vārdiem varētu aizsākt šī gada filmu festivāla atskatu.

Publicēšanas vieta: www.amdb.lv (07.2010)

Atpakaļ

Turpinot jau vairākus gadus ieturēto tradīciju, arī šogad Āzijas kino vortāla filmu festivālu nolēmām rīkot naktī no 19. uz 20. jūniju.

Festivāla programma tika veidota pieturoties pie iepriekšējos gados uzkrātām pasākuma atsauksmēm, attiecīgi vairāk vasarīgās noskaņas un gaišuma. Tas nozīmē, ka festivālā atkal dominēja komēdiju žanrs.

Arī šogad, apmeklētības ziņā, bija manāms gausums. Lai gan vairāki cilvēki pieteica savu dalību, tomēr ne visi ieradās. Tajā pat laikā, festivālu ikgadējie apmeklētāji vairumā bija uz vietas.

Pēc tikšanās, ieradāmies festivāla norises vietā, operatīvi klājām uzkodu galdu, ietverot dažādu Āzijas valstu tēju izlasi, kā arī interesantu uzkodu spektru. Pēc mirkļa var sākties kino nakts.

Kā pirmo filmu, tika nolemts rādīt korejiešu pagājušā gada dramatisko trilleri „Māte”, kas pasaulē jau guvis atzinību un neatstāja vienaldzīgus arī festivāla apmeklētājus. Filmas režisors jau ir labi pazīstams festivāla skatītājiem, jo pāris gadus atpakaļ tika rādīts viņa viens no izcilākajiem darbiem: „Atmiņas Par Noziegumu” jeb „Memories of Murder” (2003).

Filmas izrādes laikā ieradās arī pārējie festivāla dalībnieki, un pēc filmas pauzē: dalīšanās iespaidos un sarunas par un ap aizvadītā gada notikumiem gan kino industrijas, gan apmeklētāju dzīvēs.

Pēc pauzes, kā jau ierasts, aizsākas festivāla repertuāra „gaišais” gals. Jaukā japāņu aktrise Aoi Mijazaki cīņā ar pusmūža pankrokeru grupu sniedz patīkamu, vieglu, veselīga humora devu filmā „Shonen Merikensack”. Domāju, ka filmas muzikālais pavadījums, ietverot „Sakura, la la la” ir uz brīdi paliekoša vērtība skatītāju ausīs, vai pat sirdīs.

Kad jau tuvojās pusnakts stunda, atslodzei no pilnmetrāžas kino, tika izrādīti jauno filmu reklāmas rullīši, kā arī izspēlēts AMDB kino festivāla zinošākā apmeklētāja tituls.

Neliela pauze, un sevi piesaka korejiešu magu komēdiju „Woochi”, kas, kā izrādās, bija iespējams vakara pretrunīgākā filma ar skatītājiem, kas to atzina par izklaidējošu un jautru, tajā pat laikā iemidzinot (nogurušākos?) apmeklētājus.

Pēc grafikas un humora plejādes, sekoja festivāla noslēguma filma „Ātri Pagatavojamais Purvs” jeb „Instant Numa” no režisora Satošiki Miki.

Pilna zemtekstu, amizantu rīcību, vasarīgās noskaņas un specifiskā humora, filma, liekas labi iederējās festivāla izskaņā.

Izskaņā tika paziņots šī gada festivāla Āzijas filmu eksperts jeb zinošākais apmeklētājs, kurš šogad izrādījās Kārlēns.

Pirmā trijnieka sadalījums izskatījās sekojošs

3. vieta: Shinobi-sama (balvā ieraksts ar filmas skaņu celiņu)
2. vieta: ar vienādu punktu skaitu Esemono un monk (abi saņēma pa Āzijas filmu DVD)
1. vieta: Kārlēns (balvā DVD Special Edition)

Ceru, ka tradīcija dzīvos un arī nākamgad varēs norisināties 7. AMDB filmu festivāls. Gaidīsim ciemos gan esošos kino cienītājus, gan arī jaunos interesantus. Paldies

foto no LM, Esemono un Gata arhīviem.

AMDB filmu festivāla apmeklētāji


Atpakaļ Uz Augšu
Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2019. gada
20. novembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Welcome To The Space Show (Japāna)
Iesakām:
Kekexili: Mountain Patrol (Ķīna)
Kekexili: Mountain Patrol
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā