RakstiAMDB Filmu Festivāls 2009: 5 Gadu Jubileja
Bilde
Publicēšanas datums: 22.11.2009

Ievads: Diezgan straujā gaitā ir pienācis datums, kad varam teikt: „Jā, vortāls amdb.lv svin savu 5 gadu pastāvēšanu”. Lai gan uz dinamiski mainīgā tīmekļa fona, šis ir smuks vecums, tomēr tas nebūt nav liels...

Publicēšanas vieta: www.amdb.lv (11.2009)

Atpakaļ

Jubilejas diena ir un paliek februārī, bet, jau ierasti, festivāls tiek organizēts gada siltajā posmā. Šoreiz, dažādu apstākļu dēļ, tika nolemts, ka šī diena būs 19. jūnijs.

Jau paredzējām, ka atsaucība pasākumam varētu būt neliela. Skaidrojumi? Iespējams tas, ka šis gads daudziem cilvēkiem ir ekonomiski un dvēseliski smags, arī izlaidumu sezona, ceļojumi, un tā tālāk... Tomēr tradīcija ir tradīcija.

Festivālam arī netika vākti nekādi finansiālie līdzekļi, tā vietā tie, kas vēlējās, varēja kaut kādu atbalstu nodot ziedojumu veidā.

Darbošanās gana operatīva. Dažādas austrumu un rietumu uzkodas, dzērieni, un varēja sākties pirmā filma, kura šogad bija, labas atsauksmes guvusī, Korejā veidotā, „Chaser”. Pēc filmas noskatīšanās, jau izskan pirmais komentārs: „Njā, nav jau „Memories Of Murder”, bet Korejieši māk taisīt kino...”. Ar to arī daudz kas tika pateikts.

Ieturam pauzi, protams, neiztrūkstoša daļa ir jaunumi no Āzijas, galvenokārt, Japānas mūzikas industrijas.

Tādā veidā pārejam pie Japāņu sociālās komēdijas-drāmas „Hula Girls”, kas ar savu vieglumu un siltajām noskaņām, kā arī piemīlīgo aktrisi Aoi Yu, labi iederējās pēc aukstā „Chaser”.

Kārtējās divas stundas paskrēja nemanot. Nu jau arī visi viesi bija ieradušies, pulks – neliels, tomēr prieks, ka ieradās AMDB grupas veterāni - ja tā varētu teikt :)

Skatāmies jauno filmu reklāmas rullīšus un pārejam pie AMDB 5 gadu jubilejas kliņģera, kas, guva tikpat lielu atzinību, kā filmas, kuras tikko bija noskatītas.

Pēc uzkošanas, tā kā nakts gaitā bijām plānojuši noskatīties 4 filmas, kuru kopējais ritlaiks ir virs astoņām stundām, ķērāmies pie „Adrenaline Drive”. Šinobu Jaguči („Swing Girls”) režisēto komēdiju par divu jauniešu piedzīvojumiem pēc atgadījuma, kad viņi nejauši nozog Japānas jakuzām lielu naudas žūksni.

Noslēdzot filmu ar gardiem smiekliem un ieturot tradīcijas, norisinās zinošākā Āzijas filmu skatītāja noteikšana. Gudrības sacensība bija sīva un rezultāti sekojoši:

3. vieta: Esemono (balva: The New Legend Of Shaolin, DVD)
2. vieta: Nant (balva: Marry The Mafia 3, DVD)
1. vieta: LM (balva: Lump & Sugar, DVD)

Varējām ķerties pie nākamās – noslēguma filmas, Japānas komēdijas „Messengers” – gaiša un viegla kino agram rītam.

Kopumā, domāju, esam apmierināti ar notikušo festivālu jaukā kompānijā. Spriežot pēc atsauksmēm patika gan filmas, gan arī atmosfēra, kas rodas, kad sanākam kopā.

Paldies tiem, kas ieradās, paldies par sarunām un foršo nakti. Tikmēr, kamēr būs cilvēki - draugi, kas nāks, skatīsies, tikmēr arī būs motivācija šo festivālu tradīciju turpināt.


Atpakaļ Uz Augšu
Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2019. gada
20. novembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Welcome To The Space Show (Japāna)
Iesakām:
Nine Souls (Japāna)
Nine Souls
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā