Tony Jaa Panom Yeerum
พนม ยีรัมย์

Tony JaaTaizemeDzimšanas datums: 05.02.1976
Dzimšanas vieta: Surina, Taizeme
Pazīst arī kā: Tony Ja, Panom Yeerum, พนม ยีรัมย์
Lomas: Režisors (1) / Aktieris (3)

Biogrāfija

Tony Jaa jeb īstajā vārdā Panom Yeerum ir dzimis 1976. gada 5. februārī netālu no Surinas, Isanas provincē, kura atrodas Taizemes ziemeļaustrumos, apmēram 450km no Bangkokas.

Tony ir trešais bērns četru bērnu ģimenē, viņam ir vēl divas māsas un brālis. Tony vecāki ir fermeri, kuri nodarbojas ar rīsu audzēšanu un ziloņu trenēšanu.

Tony ir uzaudzis kopā ar ziloņiem un ik dienas pavadīja ar tiem daudz laika spēlējoties un trenējoties.

Tomēr viņa bērnība nebija no saldākajām. Tā kā Tony ģimene mitinājās netālu no Kambodžas robežas, tad viņiem vienmēr bija nepieciešams būt možiem, jo netālu norisinājās karš, attiecīgi bieži vien nācās slēpties no lidmašīnām, kuras bombardēja Kambodžu.

Ja neskaita strādāšanu fermā un ziloņu kopšanu, Tony patika skatīties Bruce Lee un Jackie Chan filmas, kuras ciematā, kurš atradās aptuveni 10km no Tony mājas, izrādīja kinomehāniķis.

Aktieris atzīst, ka tieši šo filmu ietekmē viņš nolēma kļūt par cīņu mākslu zvaigzni – aktieri. Bet Tony nevēlējās mācīties kung-fu, viņš nolēma apgūt ko raksturīgāku savai zemei – cīņas mākslu Muay Thai Boran.

Tony daudz laika veltīja treniņiem un viņam palīdzēja arī tēvs, kurš bija Muay Thai bokseris.

Kad Tony bija desmit gadi viņš sāka apmeklēt Surinas Koke Klang Wittayakok skolu. Tajā laikā Tony noskatījās filmu “Born To Fight” (1978), kuru režisēja pazīstams Taizemes kaskadieris Panna Rittikrai.

14. gadu vecumā Tony uzmeklē šo cilvēku un lūdz Pannam, vai viņi varētu trenēties kopā. Ar šo brīdi arī aizsākās Tony pietuvošanās kino nozarei, jo viņš piepalīdzēja Pannam veikt dažādus sagatavošanās darbus un citas aizkadra lietas (ūdens pienešanu, pusdienu gatavošana, utt.).

Kad Tony palika 15 gadi, Panna Rittikrai nolēma kļūt par Tony skolotāju. Tā kā Panna dzīvoja Khon Kaen provincē, tad puisim nācās pārvākties dzīvot pie sava jaunā skolotāja.

Tā gāja laiks un kad puisim palika 21 gads, Panna novirzīja Tony uz studijām Mahamarakam universitātē (400 km no Bangkokas), kura specializējās sporta zinātnēs.

Tā kā šajā iestādē tika mācīti vairāki cīņu mākslu veidi, tad Tony paralēli apguva vairākus cīņu veidus, sākot ar Teikvando, Muay Thai, Zobencīņām, Džudo, Aikido un beidzot ar Krabi Krabong un vienkāršo vieglatlētiku.

Pēc kāda laika Panna paņēma Tony savā paspārnē kino bizesā un palēnām sāka viņu ievest kaskadieru dzīvē...

Tony studijas bija ārkārtīgi veiksmīgas, viņš kļuva par universitātes zobencīņu kluba prezidentu un vairākās sacensībās ieguva zelta medaļas. Tony pat tika izvēlēts kā Taizemes pārstāvis delegācijā uz Ķīnu, lai tur prezentētu Taizemes cīņu mākslas.

Darbs kino turpinājās un viņš piepelnījās darbojoties par kaskadieri aptuveni desmit filmās, viena no tām bija “Mortal Kombat 2”.

Beidzot Tony absolvēja universitāti un 1995. gadā Panna pasvieda ideju par “Ong-Bak” projektu, kurā varētu ieviest kaut ko jaunu un spēcīgu spriedzes žanrā. Trīs gadus Tony Jaa padziļināti apguva Muay Thai cīņas mākslu, lai sekmīgi varētu startēt filmas uzņemšanā.

Tony tikās ar režisoru Prachya Pinkaew un varēja aizsākties projekta realizācija...

Filmas galvenā ideja – nepārtrauktas cīņas un spriedze neizmantojot datorgrafiku un virves, nekādi dublieri, tikai Tony Jaa prasmes.

Šie skaļie vārdi “paņēma” skatītājus un filma izrādījās patiess grāvējs gan Taizemē, gan arī visā Āzijā.

Pēc “Ong-Bak” ja neskaita nelielu parādīšanos filmā “The Bodyguard”, kuru režisēja viņa draugs Petchtai Wongkamlao, Tony nākamais grandiozais projekts ir nesen iznākušais “Tom Yum Goong”, kurš tikai nostabilizēja Jaa, kā jauno internacionālo cīņu filmu zvaigzni.

Brīvajā laikā Tony nodarbojas ar savu ziloņu apkopšanu, dziedāšanu, trenēšanos un meditēšanu, bet pašlaik aktieris sadarbojas ar Prachya Pinkaew un veido nākamo projektu, kura pagaidu zināmais nosaukums ir “The Sword”.

Rediģēta: 16.02.2006Tony Jaa
Darbu Saraksts

Režisors

1. Ong Bak 2 (2008)
...aka "Ong Bak 2"

Aktieris

1. Ong Bak 2 (2008)
...aka "Ong Bak 2"
2. Tom Yum Goong (2005)
...aka "Tom Yum Goong"
3. Ong-Bak (2003)
...aka "Ong-Bak"

Galerija
Tony JaaTony JaaTony JaaTony Jaa
Tony JaaTony JaaTony JaaTony Jaa
Tony JaaTony JaaTony JaaTony Jaa
Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2020. gada
05. decembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Breathless (Koreja)
Iesakām:
Azumi (Japāna)
Azumi
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]
Atpakaļ

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā