Shido Nakamura
中村 獅童

Shido NakamuraJapānaDzimšanas datums: 14.09.1972
Dzimšanas vieta: Tokija, Japāna
Pazīst arī kā: Nakamura Shidō, Mikihiro Ogawa, 小川 幹弘
Lomas: Aktieris (7)

Biogrāfija

Šido Nakamura (Shido Nakamura) ir populārs Japānas Kabuki teātra un kino aktieris, kurš dzimis 1972. gada 14. septembrī Tokijā, Japānā. Tomēr Šido Nakamura ir aktiera skatuves vārds - viņa patiesais vārds ir Mikihiro Ogava (Mikihiro Ogawa).

No deviņu gadu vecuma Šido sāka darboties Kabuki teātrī, kas ir visnotaļ netipiski modernajā Japāņu sabiedrībā, kura bieži vien aizmirst par senajām tradīcijām.

Šido nonākšana Kabuki teātrī nav nejaušība. Viņa tēvs Šido Nakamura vecākais arī darbojās Kabuki, līdz pameta darbu teātrī, lai palīdzētu slavenajam Šido tēvocim Kinnosukem Jorozujam (Kinnosuke Yorozuya), kurš, savukārt, arī agrāk darbojies Kabuki, bet pēc tam kļuvis par populāru kino zvaigzni.

Šido ģimeniskās saites ir visnotaļ cieši saistītas ar Kabuki. Viņa vectēvs Tokizo Nakamura III, bija viens no 20. gs. Kabuki karaļiem, bet tēvocis, Tokizo Nakamura IV, arī bija šīs jomas ievērojama persona.

Pēc tēva aiziešanas no teātra, Šido meklājās viegli, un savā agrīnajā karjerā, viņš bija visnotaļ viduvējs, un īpaši neievērots Kabuki aktieris.

2001. gadā, Šido nejauši atrada avīzi, kurā bija minēts, ka tiek veikta aktieru atlase filmai „Ping Pong” (2002), kura savukārt ir populāras mangas ekranizācija.

Viņš devās uz atlasi, un ieguva skūtā galda tenisa meistara Dragon lomu. Par šo darbu, aktieris ieguva „Labākā Jaunpienācēja” balvu 2003. gada Japānas Akadēmijas Balvu pasniegšanas ceremonijā.

Šido sniegums filmā, iepatikās vairākiem kino nozares pārstāvjiem, tādēļ aktierim aizsākās darba piedāvājumi citos kino projektos.

2003. gadā lomas filmās „Iden & Tity” un „Like Asura”. 2004. gada sākumā lomas filmās „My Lover Is A Sniper” un „Akasen”, bet gada nogalē Šido atveidoja ar neirozi sirgstoša, mīlošā vīra lomu, romantiskajā stāstā „Be With You”.

Pēc neilga laika (2005. gadā), aktieris apprecēja aktrisi Juko Takeuči (Yuko Takeuchi), kura tajā pat filmā, atveidoja viņa sievu.

Paralēli kino karjerai, aktiera Kabuki karjera sāka aizvien straujāk uzplaukt, tādejādi Šido nācās aktīvi darboties abās nozarēs.

Tikmēr sekoja lomas darbos „Neighbour 13”, „All About My Dog”, kā arī ierunāta Gabu loma animācijas filmā „Stormy Night”

2005. gada nogalē uz ekrāniem parādījās kara filma „Yamato”, kurā Šido atveido vienu no galvenajiem varoņiem Mamoru Učida (Mamoru Uchida) – kareivi, kurš dienēja uz kuģa Jamato. Jāpiebilst, ka Jamato kuģi, Otrā Pasaules karā, nogremdēja amerikāņi.

Kad „Yamato” pirmizrādes laikā, aktierim tika jautāts par iespaidiem, ko guvis no šīs lomas, Šido ar asarām acīs atbildēja „Iedomājieties cik cilvēkiem bija grūti atstāt savus mīlošos nopakaļ, un aizsargāt tos... zinot, ka tie dodas drošā nāvē...”. Tajā laikā, aktieris nesen bija kļuvis par tēti.

2006. gadā, viņš uzņēmās Honkongas filmā „Fearless”, kurā atveidoja džudo meistaru, kurš stājas cīņā ar Jet Li varoni, bet gada nogalē aktieris uzņēmās populārajās „Death Note” filmās.

Tokijas kino kritiķis Hitomi Hagio par Šido sniegumiem izsakās sekojoši: „Viņa Kabuki pieredze, ir iemācījusi redzēt robežas, tas palīdz aktierim no nelielām iespējām gūt maksimālu labumu...”

Viens ko teātra kritiķiem (Hagio) atzīst, ka tādi cilvēki, kā Šido, nepārprotami ir Kabuki tradīciju nākotne...

Rediģēta: 24.01.2007Shido Nakamura
Darbu Saraksts

Aktieris

1. Letters From Iwo Jima (2006)
...aka "Vēstules no Ivodzimas"
2. Death Note (2006)
...aka "Nāves Raksts"
3. Fearless (2006)
...aka "Bezbailīgais"
4. Neighbour No. 13, The (2005)
...aka "Kaimiņš Nr 13"
5. Be With You (2004)
...aka "Būt Ar Tevi"
6. My Lover Is A Sniper (2004)
...aka "Mans Mīļākais Ir Snaiperis"
7. Ping Pong (2002)
...aka "Galda Teniss"

Galerija
Shido NakamuraShido NakamuraShido NakamuraShido Nakamura
Shido NakamuraShido NakamuraShido Nakamura
Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
14. jūlijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Ong Bak 3 (Taizeme)
Iesakām:
Bittersweet Life, A (Koreja)
Bittersweet Life, A
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]
Atpakaļ

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā