Byung-hun Lee
이병헌

Byung-hun LeeKorejaDzimšanas datums: 12.07.1970
Dzimšanas vieta: Seula, Dienvidkoreja
Pazīst arī kā: Lee Byung-heon, Lee Byung Hun, 李秉憲
Lomas: Aktieris (8)

Biogrāfija

Byung-hun Lee ir dzimis 1970. gada 12. jūlijā Seulā, Dienvidkorejā. Aktieris uzaudzis kopā ar savu māti un astoņus gadus jaunāko māsu Lee Eun-Hee.

Mācījies Daewang pamatskolā, pēc tam turpinājis mācības Youngdong skolā un Chungdong vidusskolā.

Neilgi pirms 1991. gada debijas KBS seriālā “Asphalt My Hometown”, Byung-hun absolvēja Hanyang universitāti specializējoties franču literatūrā. Kopš 1991. gada aktieris, tagad jau paralēli savai lielā kino karjerai, uzņemas TV seriālos. Līdz 1996. gadam Byunh-hun ieguva vairākus KBS apbalvojumus par sekmīgu aktiera darbu.

Vēlāk Byung-hun absolvēja arī Joongang universitāti apgūstot programmu “Teātris Un Kinematogrāfija”.

Byung-hun debija lielajā kino aizsākās 1995. gadā ar lomu Im-seo Gu režisētajā darbā “Who Drives Me Mad?”. Lai gan darbs neieguva panākumus, tomēr tajā pašā gadā aktieris ieguva lomu Sung-su Kim filmā “Run Away”.

1996. gadā seko loma dramatiskajā Jong-jae Im darbā “Kill The Love”, bet 1997. gada sākumā loma Hee-cheol Kim filmā “Elegy Of The Earth”.

Protams, papildus šīm filmām aktieris uzņēmās arī vairākos seriālos, piemēram, “Son Of Wind” (1995) vai arī seriālā “Beautiful My Lady” (1997).

Diemžēl Byung-hun aktiera sniegums netika novērtēts, gluži pretēji, praktiski visas lielfilmas, kurās aktieris uzņēmās guva sliktas atsauksmes skatītāju un kritiķu vidū. Pie tam 1997. gadā mirst aktiera tēvs Lee In-chul.

Tomēr Byung-hun neatmeta ar roku savai karjerai un tas arī vainagojās ar panākumiem 1998. gadā, kad uz ekrāniem iznāca Young-jae Lee režisētā “The Harmonium In My Memory”. Filma ieguva ievērojamus panākumus un deva aktierim atspēriena punktu savas karjeras lēcienam.

2000. gadā seko loma slavenajā Chan-wook Park filmā “Joint Security Area”, kura Byung-hun atnesa zvaigznes statusu, attiecīgi aktierim vairs nevajadzēja meklēt lomas, tās meklēja pašu aktieri. Piedāvājumi sāka sekot viens aiz otra.

2001. gadā iznāk romantiskā filma “Bungee Jumping Of Their Own”, kurā Byung-hun pēc kritiķu atsauksmēm demonstrē vienu no savas karjeras labākajiem sniegumiem. Par savu darbu aktieris saņem 2001. gada Blue Dragon balvu un titulu “Vispopulārākais aktieris”.

Tā paša gada nogalē Byung-hun uzņemas seriālā “Beautiful Days”, kurš savu debiju uz ekrāniem piedzīvo 2002. gada sākumā un nedaudz vēlāk kļūst par vienu no populārākiem seriāliem ne tikai Korejā, bet arī visā Āzijā.

2002. gadā aktieris piedalās animācijas filmas “My Beautiful Girl, Mari” tapšanā, ierunājot galvenā varoņa Namoo balsi.

Nākamais projekts ir Young-hoon Park trilleris “Addicted” (2002), kurš stāsta par divu brāļu dzīvi un kādu traģisku atgadījumu.

2003. gada pavasarī Byung-hun iegūst galveno lomu lielbudžeta seriālā “All In”, kurš stāsta par kāda azartspēļu spēlmaņa dzīvi. “All In” ieguva milzīgus panākumus vairākās valstīs un aktiera Āzijas fanu pulks tikai papildinājās.

2004. gadā seko loma komēdijā “Everybody Has Secrets”, kura veidota pēc Īrijas komēdijas “About Adam” scenārija. Tajā pat gadā krasi sāka augt aktiera popularitāte kaimiņvalstī Japānā, kurā Byung-hun pārsteidzošā kārtā kļuva pat populārāks nekā pašmājās.

Gada nogalē iznāk šausmu filmu sērijas “Three” otrā daļa “Three…Extremes”, kurā Byung-hun varam redzēt Park Chan-wook režisētajā segmentā “Cut”.

Nesen uz ekrāniem iznāca aktiera jaunākais veikums izsmalcinātajā Kim Ji-woon spriedzes filmā “Bittersweet Life”, kura ieguva pozitīvas atsauksmes kritiķu aprindās un tika uzaicināta piedalīties 2005. gada Kannu festivālā.

Aktieris labi komunicējas gan angļu, gan franču un ķīniešu mandarin dialektā, protams, neaizmirstot arī dzimto korejiešu valodu, kas kopumā viņam ļauj sekmīgāk sarunāties ar ārzemju preses pārstāvjiem.

Brīvajā laikā Byung-hun labprāt ceļo vai nodarbojas ar sportu. Nepārprotami, ka aktiera popularitāte tikai turpina pieaugt, iznākušas gan biogrāfiskas grāmatas, gan arī drīz varam gaidīt spēli “Lost Planet”, kuras galvenais varonis tiek veidots pēc Byung-hun līdzības.

Rediģēta: 26.04.2006



Byung-hun Lee
Darbu Saraksts

Aktieris

1. Bittersweet Life (2005)
...aka "Rūgti Saldā Dzīve"
2. Three... Extremes (2004)
...aka "Trīs... Ekstremāli"
3. Everybody Has Secrets (2004)
...aka "Visiem Ir Noslēpumi"
4. All In (2003) (TV)
...aka "Visi Iekšā"
5. Addicted (2002)
...aka "Atkarīgs"
6. Beautiful Days (2001) (TV)
...aka "Skaistās Dienas"
7. Joint Security Area (2000)
...aka "Robežas Drošības Zona: JSA"
8. Happy Together (1999) (TV)
...aka "Laimīgi Kopā"

Galerija
Byung-hun LeeByung-hun LeeByung-hun LeeByung-hun Lee
Byung-hun LeeByung-hun LeeByung-hun LeeByung-hun Lee
Byung-hun LeeByung-hun LeeByung-hun LeeByung-hun Lee
Byung-hun Lee
Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2020. gada
26. novembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Tekken (Japāna)
Iesakām:
Bittersweet Life, A (Koreja)
Bittersweet Life, A
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]
Atpakaļ

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā