Maggie Cheung Man-Yuk
張曼玉

Maggie CheungĶīnaDzimšanas datums: 20.09.1964
Dzimšanas vieta: Honkonga, Ķīna
Pazīst arī kā: Man-Yuk Cheung, Man-Yu Cheung
Lomas: Aktrise (9)

Biogrāfija

Maggie Cheung ir dzimusi 1964. gada 20. septembrī, Honkongā. Kad Maggie bija 8 gadiņi, viņas ģimene pārvācās uz dzīvi Anglijā, kur arī jaunā meitene uzsāka savas skolas gaitas.

Skolā, kurā viņa mācījās, Maggie bija vienīgā skolniece no Āzijas, tomēr tas viņai problēmas neradīja un pēc skolas pabeigšanas 1981. gadā viņa atgriezās Honkongā.

Ieradusies Honkongā, Maggie uzsāka savu modeles karjeru, papildus uzņemoties dažādās TV reklāmās.

Meitenes patiesā izraušanās izklaides biznesā aizsākās ar viņas dalību 1983. gada Mis Honkongas konkursā, kurā viņa ieguva godpilno otro vietu.

Šie panākumi radīja meitenei iespēju startēt arī 1983. gada Mis Pasaules konkursā. Protams, ka šādi panākumi meitenei deva iespēju iekļūt dziļāk izklaides biznesā un viņa noslēdza līgumu ar TVB – televīziju, kura savukārt bija pakļauta Shaw Bros. studijai.

Meitene sāka uzņemties vairākos zema budžeta projektos, piemēram, tādos darbos, kā “The Frog Prince”, “It`s a Drink, It`s a Bomb” un citos.

Maggie darbība piesaistīja Jackie Chan uzmanību, kurš nodomāja, ka meitene lieliski iederēsies viņa draudzenes May lomai filmā “Police Story” (1985). Šī filma izrādījās viennozīmīgs kašu grāvējs un ieveda Maggie zvaigžņu statusā.

Tomēr aktrise tika stereotipizēta un viņu dzīvē asociēja ar neaudz nevīžīgo May lomu no “Police Story” attiecīgi, meitene bija nodrošinājusi savu dalību arī “Police Story” turpinājumos “Police Story II” (1988) un “Police Story III: Supercop” (1992), kā arī vairākos citos Jackie Chan projektos.

Maggie vēlējās izmanīt šo stereotipu, jo viņa neuzskatīja sevi par patiesu spriedzes filmu zvaigzni, tāpēc aktrise nolēma pieņemt lomas citu žanru projektos. Un jau vieni no pirmajiem nopietnajiem dramatiskā žanra projektiem Wong Kar-Wai režisētās “As Tears Go By” (1998) un “Days of Being Wild” (1990) izmanīja aktrises stereotipu par 180 grādiem.

Maggie sāka saņemt vairākas kino balvas par saviem sasniegumiem, piemēram, viņa bija pirmā Ķīnas izcelsmes aktrise, kura ieguva Labākās Aktrises titulu prestižajā Berlīnes Filmu Festivālā par darbu filmā “Centre Stage” (1992)

Tomēr aktrise atgriezās spriedzes žanrā, šoreiz gan savādākā lomā, nevis nevainīgas meitenes statusā, bet lomās, kurās viņa varēja pierādīt savas cīņu mākslu prasmes, par piemēru aplūkojot darbus “Heroic Trio” (1992) vai “Excecutioners” (1993)

Aktrise gadā uzņēmās vairākos projektos un kad 1994. gadā Maggie nolēma nedaudz atpūsties no aktrises darba, tad Honkongas prese sāka graut viņas karjeru izplatot dažnedažādākās baumas par Maggie personīgo dzīvi.

Bet tad, kad visi domāja, ka Maggie karjera ir galā, viņa 1996. gadā atgriezās uz ekrāniem ar vairākiem projektiem, piemēram “Comrades: Almost A Love Story”.

Nedaudz vēlāk Maggie sāka uzņemties vairākos Francijā ražotos darbos, tai skaitā projektā “Irma Vep” un pēc kāda laika 1998. gada decembrī aktrise apprecējās ar franču izcelsmes režisoru Olivier Assayas, kurš režisēja “Irma Vep”. Kopš tā laika Maggie lielāko daļu sava laika pavadīja Francijā.

Tomēr aktrises sadarbība ar Āzijas režisoriem turpinājās un nākamais zīmīgais darbs, kurš aktrises popularitāti tikai cēla bija Wong Kar-Wai “In The Mood For Love”. Ar šo filmu Maggie ieguva vairākas balvas un kritiķu pozitīvus atzinumus par viņas sniegumu.

Bet Maggie un viņas vīra Olivera karjera atņēma pārim sadzīviskās vērtības, tādēļ 2002. gada maijā viņi šķiras.

Maggie Cheung turpināja darboties pie nu jau tikai liela budžeta projektiem, tādiem kā “Hero” (2002) un “2046” (2004)...

Rediģēta: 13.11.2005Maggie Cheung
Darbu Saraksts

Aktrise

1. 2046 (2004)
...aka "2046"
2. Hero (2002)
...aka "Varonis"
3. In The Mood For Love (2000)
...aka "Noskaņojumā Lai Mīlētu"
4. Police Story 3 (1993)
...aka "Policijas Stāsts 3"
5. Days Of Being Wild (1991)
...aka "Dienas, Kad Bijām Mežonīgi"
6. Police Story 2 (1988)
...aka "Policijas Stāsts 2"
7. As Tears Go By (1988)
...aka "Asarām Aizritot"
8. Project A II (1987)
...aka "Projekts A II"
9. Police Story (1985)
...aka "Policijas Stāsts"

Galerija
Maggie CheungMaggie CheungMaggie CheungMaggie Cheung
Maggie CheungMaggie CheungMaggie CheungMaggie Cheung
Maggie CheungMaggie CheungMaggie CheungMaggie Cheung
Maggie CheungMaggie CheungMaggie CheungMaggie Cheung
Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2020. gada
06. jūlijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Bang Rajan 2 (Taizeme)
Iesakām:
Azumi (Japāna)
Azumi
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]
Atpakaļ

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā