Zhang Ziyi
章子怡

Ziyi ZhangĶīnaDzimšanas datums: 09.02.1979
Dzimšanas vieta: Pekina, Ķīna
Lomas: Aktrise (10)

Biogrāfija

Zhang Ziyi (Jahng Tz-Yee) dzimusi 1979. gada 9. februārī Pekinā, Ķīnā. Viņas tēvs Zhang Yuanxiao ir ekonomists un māte Li Zhousheng strādā bērnudārzā par audzinātāju.

Zhang Ziyi ir jaunākā no diviem bērniem un kopš bērnības daudz laika pavadījusi vecākā brāļa uzraudzībā.

Meitenes intereses jau kopš bērnības bija vingrošana un dejošana. 11. gadu vecumā viņa tika uzņemta Pekinas Dejošanas Koledžā un turpmākos 4 gadus pavadīja aktīvi apgūstot dejotprasmes. Ar dejošanu viņa ieguvusi vairākus apbalvojumus, to skaitā Nācijas Jauno Dejotāju sacensībās.

Lai gan Zhang bija perspektīva nākotne dejošanā, tomēr meitenei tuvāka likās mākslas pasaule, kurai viņa pievērsās no 15 gadu vecuma, tādēļ viņa iestājās Pekinas Centrālajā Drāmas Akadēmijā un jau 1996. gadā uzņēmās savā pirmajā filmā - CCTV veidotajā TV-filmā “Starlight”.

Pēc neilga laika tai negaidīti pavērās iespēja uzņemties Zhang Yimou režisētajā šampūna reklāmā, ko viņa arī sekmīgi izmantoja.

Zhang Yimou uzņēma šīs reklāmas, lai atlasītu sev aktrises nākamajiem kino projektiem un viņš ātri vien saprata, ka Zhang Ziyi ir lieliska izvēle viņa vienkāršās meitenes lomai filmā “The Road Home” (1999)

Kad filma tika uzņemta un izplatīta Ķīnā, Zhang Ziyi tika iedota iesauka “Mazā Gong Li”, attiecinot to uz ārkārtīgi populāro aktrisi Gong Li. “The Road Home” ieguva Sudraba Lāča žūrijas balvu 2000. gada Berlīnes Filmu Festivālā.

Kad Ang Lee atlasīja aktierus savai cīņu mākslu filma “Crouching Tiger, Hidden Dragon”, režisoram padomā tika turēta Taivānas aktrise Shu Qi, kā Jen Yu lomas izpildītāja, bet ieraugot Zhang sniegumu “The Road Home” filmā, viņš saprata, ka šī ir īstā aktrise, kas viņam ir vajadzīga (pie tam Qi Shu noraidīja šo piedāvājumu), un kā pēc tam izrādījās, Zhang ne tikai piepildīja režisora aizdomas, bet arī sniedza labāku aktierspēli nekā Lee bija iedomājies.

“CTHD” kļuva par vienu no lielākajiem kases grāvējiem 2000 gadā, kā arī ieguva “vispopulārākā aizrobežu filma ASV” nosaukumu. Pateicoties šai filmai Zhang Ziyi kļuva par internacionālu zvaigzni.

Jau 2001 gada nogalē žurnāls “People” Zhang iekļāva 50 skaistāko pasaules cilvēku sarakstā.

2001. gada vasarā Zhang Ziyi tika uzaicināta uzņemties ASV spriedzes komēdijas turpinājumā “Rush Hour 2” ar tādiem aktieriem kā Jackie Chan un Chris Tucker galvenajā lomā. Jāmin, ka Zhang uz to brīdi nezināja angļu valodu un scenārijā viņai bija paredzēts teksts ķīniešu valodā.

Turpmākajos gados Zhang Ziyi karjera tikai uzņēma apgriezienus ar tādiem kino projektiem kā “Musa”, The Legend Of Zu”, “Hero”, “2046” u.c.

Aktrise pati par iecienītākajiem aktieriem atzīst Richard Gere, Sophie Marceau, Deannie Yip, Carol Cheng, Shu Qi, Chow Yun-Fat u.c Un kā iemīļotāko zvaigzni Leslie Cheung.

Mūsdienās, jebkurš režisors spēj novērtēt aktrises sniegumu un zina, ka ja ir sarežģīta sieviešu loma, tad Zhang Ziyi ir spējīga tikt ar to galā, kas vairākas reizes jau ir pierādījies…

Un kā izsakās pati aktrise: "Ja neņem vērā lielo veiksmi, tad man šķiet, ka es esmu diezgan spēcīga... Es vienkārši daudz un smagi strādāju - mani nesatrauc tas, ka varu tikt savainota - es tikai eju uz priekšu..."

Rediģēta: 06.06.2005Ziyi Zhang
Darbu Saraksts

Aktrise

1. Memoirs Of A Geisha (2005)
...aka "Geišas Memuāri"
2. 2046 (2004)
...aka "2046"
3. House Of Flying Daggers (2004)
...aka "Lidojošo Dunču Nams"
4. My Wife Is A Gangster 2 (2003)
...aka "Mana Sieva Ir Gangsteris 2"
5. Hero (2002)
...aka "Varonis"
6. Musa (2001)
...aka "Mūza"
7. Legend of Zu (2001)
...aka "Leģenda Par Zu"
8. Rush Hour 2 (2001)
...aka "Sastrēgumstunda 2"
9. Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000)
...aka "Pazemīgais Tīģeris, Slēptais Drakons"
10. Road Home (1999)
...aka "Ceļa Māja"

Galerija
Zhang ZiyiZhang ZiyiZhang ZiyiZhang Ziyi
Zhang ZiyiZhang ZiyiZhang ZiyiZhang Ziyi
Zhang ZiyiZhang ZiyiZhang ZiyiZhang Ziyi
Zhang ZiyiZhang ZiyiZhang ZiyiZhang Ziyi
Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2020. gada
09. jūlijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Breathless (Koreja)
Iesakām:
Azumi (Japāna)
Azumi
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]
Atpakaļ

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā