Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/vhosts/amdb.lv/httpdocs/forums/common.php on line 106
AMDB - View topic - "8 Fudži, 3 kumeļi un neviena baklažāna" izstāde (2010)
It is currently Tue Jul 16, 2024 05:57
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
 "8 Fudži, 3 kumeļi un neviena baklažāna" izstāde (2010) 
Author Message
Administrators
User avatar

Joined: Thu Feb 17, 2005 21:47
Posts: 1805
Location: Jelgava
Image

Latvijas Dabas muzejā no 1. līdz 16. septembrim būs skatāma izstāde „8 FUDŽI, 3 KUMEĻI UN NEVIENA BAKLAŽĀNA. JAPĀŅU VALODAS METODISKIE MĀCĪBU LĪDZEKĻI”, kas tapusi sadarbībā ar Japāņu valodas un kultūras studiju „Gengo”.

Izstāde veltīta Japānas dabai – tās daļa japāņu valodas mācību iestāžu skolnieku foto novērojumi dažādos gadalaikos blakus HOKUSAI gravīru kolekcijai, kuru var uzskatīt arī par dokumentālās mākslas paraugu. Izstādē tiks izstādīta lieltabula MULTILINGVĀLĀ SASTATĀMĀ ĶĪMISKO ELEMENTU TABULA 100 VALODĀS. Interesentiem būs iespējams aplūkot arī tabulas digitālvariantu.
Sākotnēji 2008. gadā – Dmitrija Mendeļejeva gadā – tapa ideja pievienot topošajai japāņu valodas DABAS vārdnīcai arī ķīmijas elementu sarakstu. Radās tabula, kurā bija redzams ķīmisko elementu saraksts latīņu, latviešu, krievu, vācu, angļu, franču un japāņu valodās. Uzmanība tika pievērsta tikai tam, ka latīņu valodā nosaukumiem katrā valodā atšķirīgi piedēkļi, bet japāņu valodā tikai maza daļa elementu nosaukumu pierakstīta ar kandži, lielākā daļa – ar katakana alfabēta zīmēm – tā japāņi pieraksta svešvārdus. 2010. gada 28. jūnijā Japāņu valodas un kultūras studija „Gengo” ar šo tabulu piedalījusies Starptautiskajā ķīmiķu konferencē.

Izstādē būs aplūkojama arī Japānas prefektūru simbolu tabula – gan grafiskie ģerboņsimboli, gan dabas simboli, kas jau izsenis ir raksturīgi Japānas kultūrai. Arī šai lieltabulai pieejams digitālais variants, kas septembrī tiks papildināts ar ģeogrāfiskajām vienībām – galvenajām salām mazajiem arhipelāgiem, kalniem, upēm, ezeriem, līčiem u.c.

Darbs vēl aizvien turpinās. Tiek pētīti Japānas vietvārdi, iecerētas lieltabulas – skaitāmtabula, atslēgtabula, On tabula, veco On tabula, fonētiķu tabula un daudz citu radošu projektu.

Izstāde aplūkojama 1. stāva izstāžu zālē, atklāšana 1. septembrī plkst. 12:00.
Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem – 0.50 Ls;
Pensionāriem, studentiem, skolēniem - 0.30 Ls;


Thu Sep 02, 2010 14:56
Profile
Administrators
User avatar

Joined: Thu Feb 17, 2005 21:47
Posts: 1805
Location: Jelgava
Šodien izdevās pabūt šajā mazajā izstādītē. Prieks, ka kaut kas tāds notiek Latvijā, tomēr izstāde likās nedaudz nesaprotama. Protams, japāņu valodas apguves materiāli no Gengo ir jauki, bet tāpat izstādīti ir dažādi dīvaini priekšmeti, dīvainā kompozīcijā.

Piemēram, getas uz tatami, kas pat liekas diezgan rupjš etiķetes pārkāpums (jeb nu es kaut ko esmu palaidis garām). Vai arī parādās daži suvenīri no Japānas suvenīru tirgiem... Galugalā izskatās, ka izstādē tika sanesti vienkārši Gengo studijas vai tās audzēkņu pieejamie priekšmeti, kas saistās ar Japānu.

Tomēr ļoti patika izstādītie interaktīvie ekrāni ar programmatūru šīs valodas apguvei.

Vai izstādi rekomendēt citiem? Varbūt tiem, kurus interesē tieši japāņu valoda. Nedaudzi trūkumi kompozīcijas un kopējā stila ieturēšanā.


Fri Sep 10, 2010 22:57
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ]  |


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
cron
Izveidots ar phpBB © phpBB grupa.
Dizaina pamats: Vjačeslavs Truškins