Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/vhosts/amdb.lv/httpdocs/forums/common.php on line 106
AMDB - View topic - Japāņu filmu festivāls (2011)
It is currently Sun Jul 14, 2024 04:29
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
 Japāņu filmu festivāls (2011) 
Author Message
Administrators
User avatar

Joined: Thu Feb 17, 2005 21:47
Posts: 1805
Location: Jelgava
Image

No 6. līdz 9. maijam aicinām uz Japāņu Filmu Festivālu, kuru organizē Japānas vēstniecība un Japānas fonds sadarbībā ar SIA „Rīgas nami” kino „Rīga”.

6. maijs 18:00
Balāde par Narajamu / The Ballad of Narayama
Režisors: Šjohejs Imamura

Visi ciema iedzīvotāji, sasniedzot septiņdesmit gadu vecumu, ziemas vidū dodas uz Narajamas kalnu, lai atvieglotu nabadzīgā ciema dzīvi un lai pierādītu ticību kalna sargdievībai. Arī Orina, kaut gan jūtas vēl enerģijas pilna, nojauš, ka viņas pēdējā ceļojuma laiks tuvojas. Orinai vēl ir laiks sakārtot ģimenes dzīvi un pašai sagatavoties kāpienam Narajamas kalnā.
Iespaidīgā filma ataino smagi strādājošo zemnieku pašaizliedzību, kuru dzīve nomaļos senās Japānas ciematos bija nabadzības apzīmogota. Šjoheja Imamuras, viena no Japānas ietekmīgākajiem režisoriem, filma saņēma Zelta palmas zaru 1983.gada Kannu kinofestivālā, kā arī 1984. gadā ieguva Japānas Kino akadēmijas balvu kā labākā filma.
*Pirms filmas seansa tiks demonstrēta 30 min dokumentālā filma „Nebuta festivāls”

7. maijs 18:00
Vīrs, kurš izsauca vētru / The Man Who Raised a Storm
Režisors: Umecugu Inoue

Šjoiči ir nesen atbrīvots no cietuma un vēlas attīstīt savu mūziķa karjeru. Pateicoties brāļa ieteikumam, viņš iepazīstas ar Mijako, džeza kluba īpašnieci, kura sākumā ir noraidoša, bet, pēc ansambļa bundzinieka aiziešanas tomēr nolemj dot Šjoiči iespēju pierādīt sevi. Drīz vien Mijako aptver, ka Šjoiči ir ļoti talantīgs mūziķis un viņam ir visas iespējas kļūt par labāko bundzinieku Japānā. Pamazām abu starpā uzplaukst jūtas, taču, par spīti panākumiem, Šjoiči nerod miera, jo viņa māte atsakās sniegt viņam savu atzinību.
Kopš debijas 1956. gadā filmas galvenais vīriešu lomas tēlotājs Judžiro Išihara galvenokārt atveidoja vīrišķīgus varoņus, kas ļāva viņam kļūt par tā laika Japānas sieviešu elku. Lomas, kurās parādījās Judžiro Išihara, bija 20. gadsimta piecdesmito gadu Japānai raksturīgās hedonisko dzīvesveidu piekopjošās jaunās paaudzes portretējumi.

7. maijs 20:30
Varmāka policists / Violent Cop
Režisors: Takeši Kitano

Adzuma ir policijas detektīvs, kurš uzskata, ka paša pielietotās vardarbīgās metodes ir attaisnojamas, ja vien nes gaidītos rezultātus. Izmeklējot ar narkotikām saistītus noziegumus, atklājas, ka viņa kolēģis ir iesaistīts narkotiku tirdzniecībā. Nozieguma izmeklēšana noved pie kolēģa nāves un Adzumas mīļotās māsas nolaupīšanas, un detektīvs nekavējas pārkāpt jebkādas robežas, lai cīnītos par savu taisnību.
Takeši Kitano, populārās Japānas televīzijas personības un komiķa debijas filma, kas tikai nedaudz iezīmē Kitano vēlāko filmu minimālistisko stilu, vienlaicīgi atklājot nežēlīgu, teju amorālu vardarbības atspoguļojumu.
*Pirms filmas seansa tiks demonstrēta 30 min dokumentālā filma „Nebuta festivāls”

8. maijs 18:00
Akicu avoti / Akitsu Hot Springs
Režisors: Jošišige Jošida

Filma ataino Šjūsaku, lielpilsētas intelektuāļa un Šinko, nomaļas kalnu pilsētiņas Akicu viesnīcnieces meitas liktenīgu mīlestību 17 gadu garumā. Stāsts par vīrieša un sievietes tikšanās reizēm kalnu kūrortā atspoguļo mainīgo sabiedrību Japānā, kas atkopjas pēc sakāves Pasaules karā līdz pat pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumam. Lai gan filma vēl pilnībā neiemieso Jošidas vēlāko darbu tēlu konceptuālismu, tās raksturs un emociju plūduma atainojums padara to par izjustu mīlas stāstu.
Filmas režisors Jošišige Jošida, līdz ar Nagisu Ošimu un Masahiro Šinodu iedvesa jaunu elpu Japānas kinematogrāfijā un kļuva par spilgtu Shochiku, Japānas vadošās kino studijas t. s. Jaunā viļņa kustības daļu 20. gadsimta sešdesmitajos gados. Režisora dzīvesbiedre, galvenās lomas atveidotāja valdzinošā Mariko Okada, ir viena no savas paaudzes iemīļotākajām un atzītākajām Japānas aktrisēm.

8. maijs 20:30
Vārīšanās punkts / Boiling Point
Režisors: Takeši Kitano

Masaki ir degvielas uzpildes stacijas darbinieks, kurš spēlē arī piepilsētas beisbola komandā. Nepatikšanas sākas, kad kādu dienu viņam darbā gadās saķeršanās ar vietējās mafijas biedru, un tiek piekauts beisbola komandas treneris. Masaki ar draugu, atriebīgu nodomu vadīti, nolemj doties uz Okinavu pēc ieročiem.
Savā otrajā filmā Takeši Kitano meistarīgi rada vidi, kurā vardarbība šķiet tik normāla, ka neviens tai nepievērš uzmanību. Tomēr Kitano pasaule nav amorāla; laiku pa laikam īpatnējs humors caurstrāvo filmas vīrišķīgo sabiedrību, kuras atainojums stabili ierindo režisora filmas Japānas gangsterfilmu žanra tradīcijās.
*Pirms filmas seansa tiks demonstrēta 30 min dokumentālā filma „Nebuta festivāls”

9. maijs 18:00
Dabūt kādu / Getting any?
Režisors: Takeši Kitano

Asao prātu nodarbina viena vienīga doma – sekss, un viņa galvenās rūpes dzīvē saistītas ar partneres atrašanu. Mērķtiecīgi tiecoties piepildīt savu sapni, Asao dzīve norit kā nemitīgu komisku un absurdu piedzīvojumu virkne. Viņš pārdod mirušā vectēva orgānus, mēģina aplaupīt banku, kļūst par aktieri filmā, sapinas ar gangsteriem un kļūst par noslēpumainu zinātnisku eksperimentu objektu, bet vai tas pietuvinās viņu cerētajam mērķim?
Filma ir režisora Takeši Kitano, kurš savulaik karjeru sāka kā komiķis Beat Takeshi – Slaists Takeši atgriešanās pie savām komēdijas saknēm.

9. maijs 20:30
Sarkanais mutautiņš / Red Handkerchief
Režisors Tošio Masuda

Mikami un Išidzuka, Jokohamas policijas detektīvi, izmeklē ar narkotikām saistītu noziegumu. Izmeklēšanas gaitā izceļas apšaude, un Mikami nogalina aizdomās turamo. Nogalinātais ir viņa mīļotās sievietes Reiko tēvs. Reiko atsakās piedot nodarīt. Pēc incidenta izmeklēšanas Mikami ir spiests pamest darbu policijā.
Četrus gadus vēlāk Mikami strādā būvniecības darbos tālu ziemeļos. Kādu dienu viņu uzmeklē policijas izmeklētājs. Izmeklētājs paziņo, ka Išidzuka esot pametis darbu policijā un kļuvis par turīgu uzņēmēju. Viņa naudas līdzekļu likumīgā izcelsme tiek apšaubīta. Kad Mikami uzzina, ka bijušais kolēģis ir apprecējies ar Reiko, viņš nolemj atgriezties Jokohamā un atrisināt nepabeigto lietu.
*Pirms filmas seansa tiks demonstrēta 30 min dokumentālā filma „Nebuta festivāls”

Uz kino seansiem ieeja brīva. Ieejas kartes pieejamas kino „Rīga” kasēs no 2. maija.


Tue Apr 26, 2011 12:26
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ]  |


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
cron
Izveidots ar phpBB © phpBB grupa.
Dizaina pamats: Vjačeslavs Truškins