Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/amdb/domains/amdb.lv/public_html/forums/common.php on line 106
AMDB - View topic - Vispasaules Cilvēktiesību lāpas stafete
It is currently Mon Mar 30, 2020 12:50
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
 Vispasaules Cilvēktiesību lāpas stafete 
Author Message
Ichi
User avatar

Joined: Fri Jan 19, 2007 07:04
Posts: 208
datums/laiks: 27. sep. 16:30
norises vieta: Brīvības piemineklis, Vecrīga, Doma laukums

2007. gada 9. augustā Atēnās tika svinīgi iedegta Cilvēktiesību lāpa, kuras ceļš ies caur pieciem kontinentiem un vairāk nekā simts pilsētām visā pasaulē. Tās mērķis ir aicināt starptautisko sabiedrību pievērst uzmanību Ķīnas komunistiskā režīma nežēlīgajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, kuri nav savienojami ar Olimpiskās hartas, vienotības un brīvības principiem.

“Vispasaules cilvēktiesību lāpas stafete”, kas no 24. septembra līdz 27. septembrim ies caur Baltijas valstīm, un viena no pilsētām, kura uzņems stafeti, būs Rīga. 27. septembrī, pulksten 16.30, Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, notiks svinīgā Cilvēktiesību lāpas saņemšanas cermonija. Pēc tam dalībnieki, nesot Lāpu, dosies gājienā pa Vecrīgas ielām uz Doma laukumu, kur notiks mītiņš un koncerts “Vispasaules cilvēktiesību lāpas stafetes” atbalstam.


Stafetes mērķis ir atmaskot Ķīnas komunistiskā režīma nežēlīgās vajāšanas pret disidentiem, dažādu etnisku grupu pārstāvjiem, garīgu kustību sekotājiem, tādiem kā kristieši, budisti, Faluņgun praktizētāji u.c.

Visa informācija un jaunākas ziņas par Cilvēktiesību lāpas stafeti ir pieejama interneta mājas lapā: http://www.humanrightstorch.org

Informācija par pasākumu Rīgā:
Pārsliņa Alute tālr.: 29908809, Tatjana Aleksejeva tālr.: 29612383
e-pasts: alext@inbox.lv

(no draugiemelvee)


Tue Sep 25, 2007 21:13
Profile
Ichi
User avatar

Joined: Fri Jan 19, 2007 07:04
Posts: 208
negribu jau neko sliktu mineet, bet http://www.tribine.lv/articles/454 veesta, ka

Apmēram 1,5 miljoni iedzīvotāji Pekinā izlikti no saviem mājokļiem un pārvietoti, lai atrīvotu vietu 2008.gada Pekinas Olimpisko spēļu norisei. Ķīnas valdība gan norāda, ka pārvietoti tikai ap 6000 iedzīvotāju, turklāt viņi saņēmuši arī kompensācijas. Tomēr Starptautiskā organizācija Dzīvokļu apgādes un izlikšanas centrs (COHRE) norāda, ka pārvietots daudz lielāks skaits iedzīvotāju, turklāt maksātās kompensācijas nav bijušas atbilstošas.

Organizācijas veiktais pētījumus atklāj, ka iedzīvotāji pārvietoti arī gatavojoties citām olimpiskajām spēlēm. 1988.gadā Seulā no mājokļiem izlikti ap 720 000 cilvēki, Barselonā aptuveni 400 ģimenēm bija jāmaina dzīvesvieta, lai atbrīvotu vietu olimpiskajam ciematam. Daudzās citās pilsētās olimpisko spēļu norise ietekmēja dzīvokļu cenas, bet bezpajumtnieki tika izvesti no pilsētas vai pieskaitīti kriminālnoziegumiem.

Tāda lūk tautu draudzība.


Tue Sep 25, 2007 21:20
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ]  |


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
cron
Izveidots ar phpBB © phpBB grupa.
Dizaina pamats: Vjačeslavs Truškins