Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/amdb/domains/amdb.lv/public_html/forums/common.php on line 106
AMDB - View topic - Japānas Kino Nedēļa Kinoteātrī K-Suns! 2007
It is currently Sun Jan 19, 2020 16:40
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
 Japānas Kino Nedēļa Kinoteātrī K-Suns! 2007 
Author Message
Administrators
User avatar

Joined: Thu Feb 17, 2005 21:47
Posts: 1805
Location: Jelgava
"Japāņu filmu nedēļa"/日 本 映 画 祭

Atzīmējot Japānas un Latvijas diplomātisko attiecību atjaunošanas 15.gadadienu, no 2007.gada 9. līdz 15.janvārim Rīgā kinoteātrī "K.Suns" notiks Japānas vēstniecības Latvijā un "Kinogalerijas" ar Japānas fondu atbalstu organizētā "Japānas filmu nedēļa".

* 9.janvārī plkst.18.30 — "Čikamacu stāsts"/近松物語 ("A Story from Chikamatsu (The Crucified Lovers)"). 1954.gads. 102 minūtes. Režisors Kendži Midzoguči, lomās Kadzuo Hasegava, Kjoko Kagava u.c.

Filmā veikala kalpotāja uzticība un pieķeršanās un jaunas sievas atriebes alkas savam flirtējošajam vīram savijas pārpratumā, kas ved filmas varoņus bezizejā. Kad visas cerības ir zudušas, abi atzīstas mīlestībā viens otram. Filma tiek uzskatīta par Japānas kino klasiķa Kendži Midzoguči meistardarbu.

* 10.janvārī plkst.18.30 — "Divdesmit četras acis"/二十四の瞳 ("Twenty—Four Eyes"). 1954.gads. 155 minūtes. Režisors Kinošita Keisuke, lomās Hideko Takamine, Jumedži Cukioka u.c.

Ir 1928.gads. Hisako Oiši kļūst par skolotāju Šjodo salas pamatskolā. Reizē ar viņu skolas gaitas uzsāk 20 vietējā ciemata iedzīvotāju dēli un meitas. Filma ir stāsts par sirsnīgām attiecībām starp pamatskolas skolotāju un 12 skolēniem, un viņu acīm skatītajām pārmaiņām Japānas politikā un ekonomikā sākot no 20.gadsimta 20.gadiem līdz II pasaules kara beigām. Tas ir stāsts, kas ataino tā varoņu likteņa neizbēgamos pavērsienus.

* 11.janvārī plkst.18.30 — "Samuraju dumpis"/上意討ち-拝領妻始末- ("Samurai Rebellion"). 1967.gads. 128 minūtes. Režisors Masaki Kobajaši, lomās Toširo Mifune, Go Kato u.c.

Sasahara Isaburo ir Aidzu klana vasalis. Kādu dienu viņam tiek pavēlēts piekrist sava dēla precībām ar sava kunga bijušo konkubīni Iči. Sasahara piekāpjas klana prasībai un Iči kļūst par ideālu sievu Sasaharas dēlam. Iztaujāta par aiziešanas iemesliem, Iči izstāsta, ka ir dzemdējusi kungam dēlu, bet strīda rezultātā bijusi spiesta atstāt pili. Kad pēkšņi nomirst kunga vecākais dēls, Iči dēlam jākļūst par nākamo mantinieku. Iči tiek pavēlēts atgriezties pilī.

http://www.amdb.lv/filma.php?id=f000321

* 12.janvārī plkst.18.30 — "Es piedzimu, bet..."/生まれてはみたけれど ("I was born, but..."). 1932.gads. 91 minūte. Režisors Jasudžiro Odzu, lomās Tacuo Saito, Hideo Sugavara u.c.

Filma ir stāsts par dzīvi, tās priekiem un bēdām. Tā ir dzīve, skatīta ar atklātajām divu brāļu acīm. Bērnu attieksme pret pieaugušo pasauli, pilnu ar kompromisiem un liekulību, ir nepiekāpīga. Zēni ir ārkārtīgi priecīgi, kad viņu tēvs nolemj pārcelties uz piepilsētu, kur būs vairāk plašuma. Brāļiem sākas jauna dzīve, kurā jāmācās sadzīvot ar neierastajiem apstākļiem un pamazām gūt noderīgu pieredzi.

* 13.janvārī plkst.18.30 — "Pēdējās krizantēmas"/残菊物語 ("Zangiku Monogatari"). 1939.gads. 142 minūtes. Režisors Kendži Midzoguči, lomās Šjotaro Hanajagi, Kakuko Mori u.c.

Onoe Kikunosuke, slavena aktiera pieņemtais dēls un izvēlētais pēctecis, savu aktiera panākumu iedvesmots, dzīvi vada bez rūpēm līdz brīdim, kad atklāj, ka patiesībā viņa prasme tiek slavēta tikai pazīstamā tēva dēļ. Vienīgi mazā brāļa aukle Toku atklāti runā ar Kikunosuke par viņa spējām. Jaunais aktieris iemīlas Toku, kura tiek atlaista no darba. Kikunosuke dodas prom no mājām, lai pats saviem spēkiem kļūtu par atzītu aktieri, un pēc kāda laika viņam pievienojas arī Toku.

* 14.janvārī plkst.18.30 — "Oju kundze"/お遊 さま ("Miss Oyu"). 1951.gads. 96 minūtes. Režisors Kendži Midzoguči, lomās Kinujo Tanaka, Nobuko Otova u.c.

Filma vēsta par traģisku mīlas trīsstūri. Jauns vīrietis iemīlas vecākā sievietē, kura pavada viņa iecerēto līgavu Šidzu uz neformālu satikšanos. Izrādās, ka tā ir Šidzu vecākā māsa Oju, atraitne, kurai gan nav atļauts precēties otrreiz mirušā vīra ģimenes konservatīvo uzskatu dēļ. Sākotnēji saderināšanās nenotiek, jo vīrietis cer apprecēties ar Oju. Vēlāk tomēr abi piekrīt laulībām, un Šidzu kļūt par vīrieša sievu, lai viņam būtu iespēja atrasties mīļotās Oju tuvumā.

* 15.janvārī plkst.18.30 — "Klusais duelis"/静かなる決闘 ("Quiet Duel"). 1949.gads. 95 minūtes. Režisors Akira Kurosava, lomās Toširo Mifune, Miki Sandžo u.c.

Ārsts Fudžisaki Kjodži operē ievainotu kareivi militārajā slimnīcā uz frontes līnijas un, cenšoties glābt vīrieti, operācijas laikā saskrambā pirkstu ar ķirurģisko nazi. Ievainotais pacients ir glābts, bet pāris nedēļas vēlāk Kjodži atklāj, ka vīrietim ir sifiliss, un ka arī viņš pats ir inficējies ar šo slimību dēļ mazās brūcītes pirkstā.

Biļetes var iegādāties kinoteātra "K.Suns" kasē Rīgā Elizabetes ielā 83/85, tel.7285411, mājas lapa internetā: http://www.kinogalerija.lv.
-
---------------------------------------------------------------
Domāju, ka uz kadu no šīm klasikām vajadzētu aiziet. Pagaidām zinu, ka neiešu uz Samurai Rebellion, jo esmu redzējis, par pārējām jādomā.


Thu Jan 04, 2007 14:50
Profile
Administrators
User avatar

Joined: Thu Feb 17, 2005 21:47
Posts: 1805
Location: Jelgava
Vai kādam izdevās apmeklēt kaut vienu filmu no šī repertuāra?


Thu Feb 01, 2007 00:07
Profile
Administrators
User avatar

Joined: Thu Feb 17, 2005 21:54
Posts: 794
Diemžēl nē!

_________________
Laugh|nGMan ๑۩۞۩๑ [ACF] [KOR] [CHN] [ARC]


Thu Feb 01, 2007 11:29
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ]  |


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
cron
Izveidots ar phpBB © phpBB grupa.
Dizaina pamats: Vjačeslavs Truškins