Japanorama II (TV)
ジャパノラマ II (Japanorama II) (Japanorāma II)
Plakāts: Japanorama II Valsts: Anglija
Gads: 2006
Žanrs: TV Šovs
Filmas garums: 150 minūtes
Sēriju Skaits: 6
Valoda: Angļu / Japāņu
Iznākšanas datums: 07.09.2006.
Pievienota: 17.03.2010.
Atslēgas vārdi: Intervija / Robots / Aktieris / Bezsakars / Zinātnieks

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

„Japanorama” ir vairāku sezonu BBC TV šovs, kurš pēta Japānas kultūras ikdienišķās un neordinārās lietas palūkojoties uz tām ar nelielu angļu humora devu. Šovu vada pazīstamā BBC personība, Džonatans Ross. Šoreiz par raidījumu cikla otro sezonu.

1. Sērija: Kakkoii. Šajā sērijā tiek meklēta nozīmē vārdam „kakkoii”. Roboti, popmūzika, telefoni, apģērbs... Tiek apskatītas ēkas, kas atrodas Tokijas stilīgajā Omotesando rajonā. Tāpat intervija ar Nagi Nodu, kas ir Hanpandas varoņa izgudrotāja. Kā vienmēr neliels ieskaits Japānas paražās, šoreiz par strēbšanu nūdeļu baudīšanas laikā. Intervija ar vienu no Japānas izteiksmīgākajiem aktieriem Tadanobu Asano. Tāpat intervija ar robotu veidotāju Tatsuju Matsui.

2. Sērija: Otaku. Šajā sērijā tiek meklēta nozīme vārdam „otaku”. Tiek skaidrots īpatnējais Japānas, īpaši vīriešu, fenomens, saukts par otaku. Stāsta par Tokijas elektronikas un otaku centru – Akihibaras rajonu. Apskats par filmu „Densha Otaku” jeb „Train Man”. Intervija ar Toru Hondu, kurš tiek dēvēts par otaku karali. Tāpat neatņemama sastāvdaļa ir stāsti par tādām kustībām, kā kosplejs, kalpoņu kafejnīcām un, protams, otaku elku grupu AKB48.

3. Sērija: Zoku. Stāsts par Japānas pilsētu grupējumiem jeb ciltīm. Apskats par Haradžuku rajonu Tokijā, kā arī tajā tipiski sastopamajām subkultūrām – gotiskajām lolitām, gjaru, rokabillijiem un citām. Intervija ar modes dizaineri Paulu Smitu. Ieskats jakuzu kustībā, apģērbs, tetovējumi. Tāpat liela daļa raidījuma veltīta apģērbu formām un atšķirības zīmēm.

4. Sērija: Owarai. Stāsts par owarai jeb japāņu komēdijas virzienu. Tiek pētīts japāņu humors. Sižets par manzai jeb uznācienu-skatuvju komiķiem. Intervija ar TV komiķi Hard Gay. Skeči no TV komēdijas „Oh! Mikey”. Ieskaits filmās, piemēram, „Policists Parūkā”, „Valdzinošā Sačiko Hanai Dzīve” un citās.

5. Sērija: Bushido. Stāsts par bušido jeb samuraju garu. Vaboļu sumo sacensības. Intervija ar režisoru Minoru Kavasaki par viņa filmām „Kalamari Cīnītājs”, „Vadītājs Koala” un „Krabis Vārtsargs”. Tāpat tiek stāstīts par sumo robotiem, kurus vada ar mobilajiem telefoniem. Apskats par filmām ar aktrises Čiaki Kurijama dalību. Bīstamās fugu zivs baudīšana.

6. Sērija: Kawaii. Tik pazīstamā Japānas popkultūras kavaī termina skaidrošana. Stāsts par fenomenālajiem Hello Kitty panākumiem. Ičiro Mizuki mūzika. Ieskaits jaukajās TV pārraidēs, piemēram, Rjudži Masudas „Funny Pets”. Intervija ar Mori Čaku, kurš radījis pazīstamā „Gloomy Bear” jeb „Drūmā Lāča” varoni. Japāņu lelles.

Komentārs

BBC veidotais Džonatana Rosa „bērniņš”, „Japanorama” arī otrajā sezonā nezaudē savu šarmu un ir izklaidējoši izglītojošs raidījumu cikls par un ap Japānas amizanto kultūru. Protams, akcents joprojām tiek likts uz „dīvaino”, „interesanto” un „neparasto” Rietumu skatītājam.

Runājot par katras sērijas terminoloģiju, tad to nevar tik vienkārši identificēt, pat pēc raidījumu noskatīšanās.

Vienīgā lieta, kas nedaudz traucēja otrajā sezonā, ir Britu grupas „Magic Numbers” gaitas Japānas tūrē kā izskaņa katram raidījumam. Pirmās sezonas prakse, kad tika rādītas dažādas Japānas grupas, likās interesantāka.

Visumā, noteikti rekomendēju, kā loģisku un interesantu turpinājumu raidījumu pirmajai sezonai.

Redaktora Vērtējums
8 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Japanorama II

Kadrs no filmas: Japanorama II

Kadrs no filmas: Japanorama II

Kadrs no filmas: Japanorama II

Kadrs no filmas: Japanorama II
Jonathan Ross
(Aktieri)


Chiaki Kuriyama
(Personība)


Masaki Sumitani
(Personība)


Minoru Kawasaki
(Personība)


Nagi Noda
(Personība)


Tadanobu Asano
(Personība)Toru Honda
(Personība)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
20. aprīlis

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Fire Of Conscience (Ķīna)
Iesakām:
Oldboy (Koreja)
Oldboy
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā