Hula Girls
フラガール (Hula gaaru) (Hula Meitenes)
Plakāts: Hula Girls Valsts: Japāna
Gads: 2006
Žanrs: Drāma / Komēdija
Filmas garums: 121 minūtes
Valoda: Japāņu
Iznākšanas datums: 23.09.2006.
Pievienota: 07.03.2010.
Atslēgas vārdi: Skumjas / Draudzība / Attiecības / Jaunietis / Bēres / Skolotājs / Ģimene / Patiess stāsts / Ambīcijas / Deja

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Darbība norisinās 1960-tajos gados mazā pilsētiņā Ivaki, kura atrodas Japānas ziemeļu daļā.

Šīs pilsētiņas galvenais ienākumu avots ir ogļu raktuves, tomēr ir pēckara posms, kad ikdienas lietošanā ogles sāk aizvietot ar degvielu. Vairākās vietās pasaulē, tajā skaitā arī Japānā, ogļu raktuves tiek likvidētas...

Pienākusi arī Ivaki pilsētiņas raktuvju kārta. Darbinieki tiek atlaisti un pilsētiņā sākas depresijas laiks. Vietējās kompānijas pārstāvis (Itoku Kišibe) ir pieņēmis radikālus mērus ar mērķi atbalstīt pilsētiņas pastāvēšanu un ekonomikas atveseļošanos. Viņa iecere ir uzcelt lielu Havajiešu tipa atpūtas centru ar karstajiem avotiem, kurā priekšnesumus sniegtu pilsētiņas meitenes, kas dejotu Hula (Polinēziešu dejas paveids) dejas.

Tomēr šai idejai ir vairāki šķēršļi. Pilsētiņa vairāk redz sniegu un ziemu, nekā vasarīgus Havaju salām līdzīgus laika apstākļus. Tāpat pilsētā ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas meitenes, kas piekristu dejot Havajiešu atklātajos tērpos.

Tomēr šī iecere piesaista pretrunīgo Sanae (Eri Tokunaga), viņas draudzeni Kimiko (Ju Aoi), mājsaimnieci Hatsuko un vīrišķīgo meiteni Sajuri. Lai uzsāktu meiteņu apmācību, kompānija noalgo Hirajamu (Jasuko Matsujuki), kura ir Hula deju profesionālis no Tokijas, kas iekūlusies parādos.

Bet problēmu pilnais attīstības ceļš tikai sākas, jo ogļrači nevēlas šāda veida pasākumus viņu konservatīvajā pilsētā, tāpat meiteņu vecāki nosoda savu meitu un kompānijas bezatbildīgo rīcību...

Komentārs

Tematisko ģimeniski dramatisko, un tajā pat laikā gaišo un humoristisko filmu panākumi Japānā ir acīmredzami, par piemēriem var minēt daudzas, „Svinga meitenes”, „Ūdenszēni” un citas. Tomēr tām ir vienmēr nedaudz pietrūcis līdz augstākajai latiņai. Latiņai, kad par filmas izcilību spriež un to atzīst Japānas kino akadēmija. Tas, kas citām pietrūkst, ir noticis ar šo pavisam pieticīgo filmu, kura balstīta uz patiesiem faktiem par kādas mazas Japānas pilsētiņas pēckara dzīvi.

Japānas vēsturē ir vairāki notikumi, kas tiešā veidā spēj aizsniegt šo cilvēku jūtas, viens no tiem ir tieši pēckara posms, kad no izpostītas valsts, bija nepieciešams izveidot jaunu, spēcīgu un mīlētu Japānu. Tieši tas tika darīts, ieguldot smagu darbu un pārciešot smagus laikus. Filma stāsta tieši par šīm jūtām. Jūtām un apziņu, kas ir svarīga katram savas zemes patriotam.

Nedaudz jocīgi liksies, ka režisors šim darbam ir neviens cits, kā korejiešu izcelsmes japānis Sangils Lī, kurš jau ilgāku laiku strādā Japānas kino, pievēršot savos darbos uzmanību arī korejiešu dzīvei Japānā. Pēc sava iepriekšējā darba, pazīstamās drāmas „Scarp Heaven”, tieši viņam tika uzticēts uzņemt šo darbu, ko jāteic režisors paveic augstā līmenī.

Jā, darbā ir klišejas un paredzama attīstība, jā darbs nav „tik īpašs”, gluži pretēji, tas ir pat pavisam vienkāršs un ikdienišķs. Bet iespējams tieši tāpēc filma saņēma Japānas Akadēmijas balvu, kā gada labākais kino veikums. Akadēmija vienmēr ir izcēlusies ar to, ka īpaši neskatās uz izvērtējamās filmas naudas ieņēmumiem, blokbastera statusu un tamlīdzīgām lietām. Balvu iegūt var neatkarīgi no priekšrakstiem.

Laba režija, sirsnīgs stāsts un brīnišķīgi aktieri, ieskaitot jauno, skaisto un talantīgo aktrisi Ju Aoi. Tas viss kopā nepadara filmu par izcilu, tomēr visnotaļ par silti rekomendējamu. Arī AMDB 5. gadu jubilejas festivāla skatītājiem tā tīri labi gāja pie sirds.

Redaktora Vērtējums
7 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Hula Girls

Kadrs no filmas: Hula Girls

Kadrs no filmas: Hula Girls

Kadrs no filmas: Hula Girls

Kadrs no filmas: Hula Girls
Sang-il Lee
(Režisors)


Yasuko Matsuyuki
(Aktieri)


Yu Aoi
(Aktieri)


Etsushi Toyokawa
(Aktieri)


Shizuyo Yamasaki
(Aktieri)


Eri Tokunaga
(Aktieri)


Ittoku Kishibe
(Aktieri)


Sumiko Fuji
(Aktieri)


Susumu Terajima
(Aktieri)
Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2021. gada
27. novembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Legend Of Chen Zhen (Ķīna)
Iesakām:
Ing (Koreja)
Ing
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā