Howl's Moving Castle
ハウルの動く城 (Hauru no ugoku shiro) (Hovla Kustīgā Pils)
Plakāts: Howl's Moving Castle Valsts: Japāna
Gads: 2004
Žanrs: Animācijas Filma / Fantāzija
Filmas garums: 119 minūtes
Valoda: Japāņu
Iznākšanas datums: 20.11.2004.
Pievienota: 05.03.2010.
Atslēgas vārdi: Draudzība / Pārdabiskums / Bērns / Noslēpums / Dēmons / Pārcilvēka spējas / Burvis / Maģija

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Sofija (Čieko Baišo) ir ietiepīga, jauna meitene, kura atsakās vadīt ģimenes uzņēmumu – cepuru veikalu, kuru viņai novēlējis tēvs.

Hovls (Takuja Kimura) ir burvis, kurš nejauši ievelk Sofiju savā maģijas pasaulē. Tiklīdz tikusies ar Hovlu, Sofija tiek aizrauta pie niknās, postošās raganas, kura cenšas notvert Hovla sirdi.

Ragana Sofijai uzliek lāstu, pārvēršot jauno meiteni par deviņdesmitgadīgu vecenīti un palaižot to brīvībā kalnainajā tukšuma apvidū. Sofija uzsāk lāsta noņemšanas iespēju meklējumus.

Galu galā meitene vecenītes formā nonāk atkal pie Hovla, viņa kustīgajā pilī, kura darbojas pateicoties maģiskai liesmai, ko sniedz uguns dēmons Kalcifers (Tatsuja Gašūins).

Tāpat mājā mitinās Hovla mācekle Markla (Rjūnosuke Kamiki) un, protams, noteiktos mirkļos parādās arī pats Hovls.

Sofija daudz netielējoties, pati piesakās par šīs piedrazotās mājas apkopēju, pamazām noskaidrojot aizvien vairāk lietas par Hovlu un viņa konfliktiem ar ļauno raganu, tajā pat laikā atklājot savu patieso būtību.

Komentārs

Pavērojot pēdējās desmitgades pilnmetrāžas animācijas filmu notikumus, var droši teikt, ka tad, kad uz apvāršņa parādās jauns Gibli studijas darbs ar Hajao Mijazaki priekšgalā, viennozīmīgi sagaidāma kvalitāte, aizraujošs stāsts un maltīte dvēselei gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Šoreiz par pamatu ņemot britu autores Diānas Vainas Džonsas sarakstīto noveli, Mijazaki veido adaptāciju pilnmetrāžas animācijas filmai, kurā darbība risinās Eiropai līdzīgā zemē ar visapkārt valdošu maģiju.

Jau no pirmajām filmas minūtēm var atpazīt Mijazaki rokrakstu. Zīmētā animācija ir skaista, sulīga, niansēta un vienkārši baudāma, savietojumā ar Džo Hisaiši komponēto mūziku.

Nianses vienmēr ir padarījušas Mijazaki darbus par īpašiem, kaut vai, piemēram, šajā darbā Kalcifera barošana ar olu čaumalām. Tā ir nenozīmīga ainiņa, bet redzot kā tas tiek pasniegts, rodas vēlme kā japānim ieteikties... kawaii, kas tulkojumā nozīmētu kaut ko līdzīgu frāzei: jauki - smuki.

Filma kā vienmēr dod vairākus ziņojumus un aiznes skatītāju interesantā fantāziju pasaulē, kas pilna dažādu varoņu un neordināru notikumu. Arī filmas varoņi spēj aizraut, sākot jau ar pašu Sofiju un beidzot ar tādiem otrā plāna varoņiem, kā Kalcifers vai arī putnubiedēklis. Varbūt pats Hovls liekas nedaudz neizzināms, bet varbūt tieši tāda ir viņa būtība.

Un ir viena neliela lieta, kas šo darbu attur no kļūšanas par meistardarbu. Tā ir, ik pa laikam novērojamā, stāsta sadrumstalotība, kas spēj skatītājos izsaukt neizpratni.

Tomēr „Hovla Kustīgā Pils” joprojām ir viennozīmīgi galvas tiesu pārāka par lielu daļu 21. gadsimta sākuma animācijas darbiem, un to pierāda arī filmas panākumi.

Tāpēc visumā ir vērts doties šajā divu stundu ceļojumā, ko mums piedāvā vieni no labākajiem Japānas animācijas filmu meistariem.

Redaktora Vērtējums
8 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Howl's Moving Castle

Kadrs no filmas: Howl's Moving Castle

Kadrs no filmas: Howl's Moving Castle

Kadrs no filmas: Howl's Moving Castle

Kadrs no filmas: Howl's Moving Castle
Hayao Miyazaki
(Režisors)Hayao Miyazaki
(Scenārija Autors)Chieko Baisho
(Aktieri)


Takuya Kimura
(Aktieri)


Tatsuya Gashuin
(Aktieri)


Akihiro Miwa
(Aktieri)


Mitsunori Isaki
(Aktieri)


Ryunosuke Kamiki
(Aktieri)


Joe Hisaishi
(Komponists)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2020. gada
24. oktobris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Tekken (Japāna)
Iesakām:
Oldboy (Koreja)
Oldboy
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā