Host, The
괴물 (Gwoemul) (Nezvērs)
Plakāts: Host, The Valsts: Koreja
Gads: 2006
Žanrs: Drāma / Zinātniskā Fantastika / Šausmu Filma / Kaidžu
Filmas garums: 119 minūtes
Valoda: Korejiešu / Angļu
Iznākšanas datums: 27.07.2006.
Pievienota: 02.03.2010.
Atslēgas vārdi: Panika / Pakaļdzīšanās / Traģēdija / Pārdabiskums / Parodija / Bērns / Ģimene / Mutācija / Monstrs / Militārisms

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Seula, jauka diena parkā pie Han upes... Pēkšņi atpūtnieki pamana kādu dīvainu radījumu, kas karājas tilta pakājē.

Šo atpūtnieku starpā ir arī Kangdu (Songs Kangho), vientuļais tēvs – slaists, kurš strādā sava tēva Hebonga (Bjons Hebongs) vadītajā uzkodu veikaliņā.

Pēc brīža radījums pazūd upes dziļumos un iznirst krastā, izsaucot atpūtniekos paniku. Tas gāž transporta līdzekļus un sāk aprīt cilvēkus...

Kangdu cenšas palīdzēt dažu cilvēku cīņā ar monstru, tomēr rezultātā iznāk, ka monstrs, aprijot arī viņa mazo meitiņu Hjunseo (Ko Aseonga), pazūd upes dzelmē...

Tēvs ir izmisis... Tomēr drīz sākas arī nākamās problēmas, Kangdu, kā arī viņa atlikušo ģimeni - brāli Namilu (Parks Heils) un māsu Namdžu (Bae Dona) aiztur militārās vienības, par aizdomām, ka monstrs ir inficējis viņus ar nāvējošu vīrusu...

Kandgu nokļūst pastiprinātā karantīnā, jo uz viņa ķermeņa tiek pamanīts šķidrums no monstra...

Ģimene slīkst depresijā, tomēr drīz vien notikumi mainās un, saņemot drosmi, ģimene bēg un bruņojās. Tā ir gatava stāties pretīm šim Han upes ļaunuma iemiesojumam.

Komentārs

Bongs Junho, pēc skarbās un reālistiskās filmas „Atmiņas Par Slepkavību”, piedāvā mums noskatīties stāstu par reptīli – atvēmēju – kolekcionāru, kas mitinās Han upes dzelmē, un ar kuru cīnīties nolēmusi viena braša korejiešu ģimene.

Filma paralēli nes arī ekoloģisko domu un politiskos zemtekstus, kas apspēlēti visai nereālā, pat uzjautrinošā veidā, nedaudz ar sarkasmu paskatoties uz ASV, kā vienu no mūsu planētas pretrunīgāko piesārņotāju-apkarotāju, iekarotāju vienību. Atliek kaut vai atskatīties uz ASV attieksmi pret Kjoto protokolu, kā arī uz šīs valsts vēlmi regulēt Korejas ekonomiku un aizsardzību.

„Nezvērs” pati par sevi ir satīriski humoristisks, šausminošs, ģimenisks un dramatisks skatījums uz vairākām aktuālām problēmām. Bongs centrā izvēlās neveiksminieku ģimeni, kuras atveidošanā tiek atlasītas vairākas Korejas zvaigznes, īpašu lomu veltot režisoram jau pazīstamajam aktierim Songam Kangho.

Pieņemot, ka filmai tika piešķirts 10 miljonu ASV dolāru liels budžets, kas ir viens no lielākajiem Korejas kino vēsturē, tomēr nesalīdzināms ar ASV blokbasteriem, režisors prasmīgi spēj šo naudiņu likt lietā. Sadarbībā ar Āzijas dizaineriem un Jaunzeilandes grafikas modelēšanas kompāniju, skatītāji būs pārsteigti par to, ko ar šādu budžetu var radīt.

Scenārija pamatā ir ņemti arī vairāki reālie fakti, piemēram, par dīvainas formas zivi, kas atrasta Han upē, vai arī par 2000. gada incidentu, kad kļuva zināms, ka ASV militāristi Han upē izlējuši lielu devu formaldehīda ķimikālijas.

Paradoksāli, bet tā kā filmā nedaudz tiek kritizēta ASV rīcība, šī bija viena no retajām Dienvidkorejas filmām, kas saņēma atzinību no bargajiem kaimiņiem - Ziemeļkorejas.

Kopumā „Nezvērs” ieguva diezgan lielus panākumus gan Dienvidkorejā kļūstot par tolaik pārdotāko filmu, gan pasaulē saņemot vairākus apbalvojumus. Tas, protams, veicināja dažādu rīcību attīstību, attiecīgi, filmai plāno uzņemt turpinājumu, tiesa ar citu režisoru priekšgalā, tāpat datorspēli un ASV 2011. gadā izlaidīs šim darbam savu ekranizāciju – kā vienmēr...

Verdikts. Atvērtu domu, hibrīda žanru filma, kas pavisam noteikti izlec no tipisko monstru filmu kategorijas, atmetot daudzas žanram ierastās klišejas. Tā nav šedevrs, tomēr rekomendējuma viela, kas tikai vēl un vēl apliecina to, ka kino nākotne nav nemaz tik drūma, un vienas vienas-divu valstu diktējama.

Redaktora Vērtējums
7 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Host, The

Kadrs no filmas: Host, The

Kadrs no filmas: Host, The

Kadrs no filmas: Host, The

Kadrs no filmas: Host, The
Joon-ho Bong
(Režisors)


Kang-ho Song
(Aktieri)Hae-il Park
(Aktieri)


Hie-bong Byeon
(Aktieri)


Ah-sung Ko
(Aktieri)


Du-na Bae
(Aktieri)


No-shik Park
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2021. gada
24. oktobris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Welcome To The Space Show (Japāna)
Iesakām:
Blue Spring (Japāna)
Blue Spring
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā