Ong Bak 2
องค์บาก 2 (Ong Bak 2) (Ong Bak 2)
Plakāts: Ong Bak 2 Valsts: Taizeme
Gads: 2008
Žanrs: Spriedzes Filma
Filmas garums: 98 minūtes
Valoda: Taizemiešu
Iznākšanas datums: 04.12.2008.
Pievienota: 26.02.2010.
Atslēgas vārdi: Pakaļdzīšanās / Skumjas / Cīņas mākslas / Traģēdija / Vardarbība / Banda / Nāve / Atriebība / Slepkavība / Zobens / Dzīvnieks / Deja / Laikmets

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Filmas sākuma darbība norisinās 1421. gadā, feodālajā Taizemē. Šis ir politisko apvērsumu, nodevības un nedrošības laiks.

Karalis nosūta savu dēlu, princi Indraraču vadīt pār karaļvalsts zemēm. Provincē par vadītāju tiek norīkots lords Sihadečo. Patiess un dāsns cīnītājs, kuram ir dēls Tien.

Tien vēlas būt tāds pats cīnītājs, kā viņa tēvs, tomēr lords, nevēlēdamies savam dēlam cīnītāja likteni, sūta to mācīties dejas.

Tikmēr pēc varas izsalkušais lords Radžasena, vēlas pie savām kājām pakļaut visu Āziju. Viņš krāj spēkus līdz kādu dienu nosūta slepkavas, lai nogalinātu lordu Sihadečo un viņa ģimeni.

Notiek milzu slaktiņš, kurā no Sihadečo puses, vienīgais izdzīvojušais paliek Tien. Tien bēg, sevī paturot dziļu naidu un alkas pēc atriebības.

Tomēr puisis nonāk vergu tirgotāju rokās, kur, pēc kāda laika, viņu pamana partizānu grupējuma līderis Čers Nungs (Sorapongs Čatrē).

Viņš redz jaunietī varenu cīnītāju no kura bīstas pat gari. Čers aizved Tien pie sava partizānu grupējumu un aizsāk jaunieša apmācību, kuru ietvaros pēc vairākiem gadiem Tien (Tony Jaa) ir kļuvis par ārkārtīgi spēcīgu cīnītāju, kurš joprojām alkst atriebības par bērnībā piedzīvoto traģēdiju...

Komentārs

Tonijs Jā, kļuvis par Taizemes cīņu filmu megazvaigzni, sēžas gan režisora, gan galvenā aktiera krēslā, lai uzņemtu otro daļu savai slavas nesošai filmai Ong Bak. Iekļaujot to, ar ko Taizemes kultūra pasaulē spīd, piemēram, Muai cīņas, kā arī Kon dejas, viņš cenšas pamācoši pārsteigt gan ar valsts kultūru, gan ar savām prasmēm.

Neapšaubāmi Tonijs Jā joprojām paliek Taizemes cīņu kino zvaigzne, jo tas, ko viņš parāda arī šajā filmā, spēj pārsteigt. Tomēr pretēji cīnītāja prasmēm, režisora prasmes aktierim ir gaužām neattīstītas.

Scenārijs ir pamatīgi saraustīts un neskaidrs, tas pats ir attiecināms uz uzņemšanas stilu un faktu pasniegšanas loģiku.

Tien tiek attēlots kā cīņu mašīna, kas asimilējusi sevī kustības un tehniku sākot ar Taizemes boksu, Kon dejām, Kungfu un līdz pat Niņdžitsu. Tā nav sliktākā filmas raksturiezīme, tomēr tajā pat laikā zūd kaut kāda pieķeršanās tēlam, kam būtu kādas noteiktas, labi attīstītas cīnītāja prasmes, nevis multifunkcionāla kombaina iespējas.

Pateicoties šīm niansēm, filma liekas, kā tāds cīņu promo-demo gabals, kas īsti neiederas filmas ritējumā. Dažas ainas ir tiešā veidā iedzītas kā mākslīgs ķīlis, lai nodemonstrētu Tonija jaunapgūtās prasmes, nevis bagātinātu filmu.

Tā kā jau kādu laiku atpakaļ tika paziņots par Ong Bak 3 uzņemšanu, tad šī filma vēl jo vairāk tika filmēta kā tikai daļa no kopēja darba, kas atkal un atkal tikai pazemina kvalitāti.

Neapšaubāmi cieņa pret Tonija Jā prasmēm saglabājas, bet diemžēl izskatās, ka Ong Bak 2 ir filma, kas centrā ņemot aktiera jaunās prasmes, aplipina viņas ar kādu sižetisku līniju, cerams, ka nākamajā daļā Tonijs tomēr pieskaņosies filmas vajadzībām, nevis pretēji.

Filma savu vērtējumu nopelna tikai par centrālā tēla prasmēm.

Redaktora Vērtējums
5 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Ong Bak 2

Kadrs no filmas: Ong Bak 2

Kadrs no filmas: Ong Bak 2

Kadrs no filmas: Ong Bak 2

Kadrs no filmas: Ong Bak 2
Panna Rittikrai
(Režisors)


Tony Jaa Panom Yeerum
(Režisors)Tony Jaa Panom Yeerum
(Aktieri)Sarunyu Wongkrachang
(Aktieri)


Sorapong Chatree
(Aktieri)


Dan Chupong
(Aktieri)


Nirut Sirichanya
(Aktieri)


Primorata Dejudom
(Aktieri)


Santisuk Promsiri
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2020. gada
30. oktobris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Breathless (Koreja)
Iesakām:
Blue Spring (Japāna)
Blue Spring
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā