Be With You
いま、会いにゆきます (Ima, Ai ni Yukimasu) (Būt Ar Tevi)
Plakāts: Be With You Valsts: Japāna
Gads: 2004
Žanrs: Drāma / Romantika / Fantāzija
Filmas garums: 119 minūtes
Valoda: Japāņu
Iznākšanas datums: 30.10.2004.
Pievienota: 24.02.2010.
Atslēgas vārdi: Skūpsts / Mīlestība / Skumjas / Slimība / Attiecības / Pārdabiskums / Bērns / Ģimene / Vientulība

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Pēc sievas Mio (Juko Takeuči) nāves, viņas vīrs Takumi (Šido Nakamura) uzņemas rūpes par sešgadīgo dēlu Judži (Akaši Takei).

Takumi dzīve ir visai sadrumstalota. Reizēm viņa ķermenis piedzīvo lēkmes un vīrietis vienkārši paģībst. Viņš daļēji vaino savu slimību arī sievas nelaimē, pie tam, tagad viņam ir bailes par sava dēla nākotni...

Mio savam dēliņam ir atstājusi grāmatu, kurā māte netieši pavēsta, ka viņa atgriezīsies nākamā gada lietavu sezonā. Šis solījums Judži liek iegrimt cerībās...

Kādu dienu, pastaigājoties piemājas mežā, Takumi un Judži, pēc lietavu sākuma, nejauši sastop sievieti, kas meklē patvērumu no lietus. Tā ir Mio...

Tomēr viņa ir zaudējusi atmiņu un identitāti. Takumi un Judži atved viņu uz savām mājam un cenšas atsaukt Mio atmiņā zīmīgus, vēsturiskus faktus...

Tā soli pa solim, tiek pārstāstīts viņu dzīves ceļš no divu nepazīstamu skolnieku dienām līdz mīlošai ģimenei...

Komentārs

Drāma, kas balstīta uz Takudži Ičikavas noveli. Filma ir skaists, mazliet fantastisks, bet tajā pat laikā skumjš piedzīvojums ģimenes un galvenokārt divu mīlošu cilvēku attiecībās. Šis stāsts tikai pierāda, ka, lai kā arī mēs censtos savas dzīves likt kaut kādos rāmjos un vadīties pēc kāda vai pašu noteiktiem „priekšrakstiem”, jūtas, kā arī dzīves līkločus ir grūti, pat neiespējami, vadīt un paredzēt.

Filma arī sniedz savāda veida dualitātes pēcjūtas. No vienas puses skatītājam tiek pasniegts sirdi plosošs stāsts, bet, lai gan tas skar sāpīgus tematus, stāsts tiek rādīts visai gaišā un patiesā veidā. „Būt Ar Tevi” spēj gan sasildīt sirdi, gan ievest pārdomās par to, kādai īsti ir jābūt mīlestībai vienam pret otru, pret savu ģimeni, pret mīļoto.

Šī filma noteikti ir kārtējais paraugs tam, no kā mūsdienās daudz cilvēku attālinās, par prioritātēm izvirzot vairāk mantiskās pasaules sniegto baudījumu sasniegšanu.

Runājoties par šo filmu, bieži nākas dzirdēt dažādas domas tieši par galvenā vīriešu tēla atveidotāju Šido Nakamuru. Šis aktieris patiešām ir daudzšķautņains, iespējams tas viņam ir nācis no priekšteču – kabuki ģimenes saknēm. Viņa sejas grimases ir kā radītas stereotipisku ļaundaru un cīnītu lomu atveidošanai, bet šajā filmā aktieris spēlē maigu un mīlošu tēvu. Liekas, ka režisors to pieņēma kā izaicinājumu un man šķiet, ka tas ir vainagojies ar panākumiem, nenoliegšu arī, ka cienu šī aktiera meistarību.

Ievērības cienīgs fakts arī ir tas, ka tieši pēc šīs filmas Šido un Mio lomas atveidotāja Juko sāka tikties un apprecējās. Tiesa reālā dzīve nav tik rožaina kā filmā atveidotā mīlestība. Nesen šī laulība tika šķirta.

Šis stāsts aizsniedzās līdz daudziem skatītājiem, tas, iespējams veicināja ASV filmu veidotājus, filmēt savu jauno ekranizāciju, tiesa par kuras gaitām pagaidām nav daudz ziņu. Tāpat TV drāmu cienītājiem tika izveidota garā – seriāla versija (ar tādu pat nosaukumu).

Jā un filma spēj izspiest asaru, tā kā raudulīgi romantisks vakars ar šo filmu ir praktiski garantēts.

Romantika, drāma, asaras, siltuma sajūta un patīkama filmas tēmas dziesma Okinavas izcelsmes grupas Orange Range izpildījumā: „Puķe” jeb „Hana”. (Kas jāpiebilst bija 2005. gada pārdotākais singls Japānā).

Žanra cienītājiem rekomendējam!

Redaktora Vērtējums
8 no 10 ballēm

Japānas Apbalvojums

Kadrs no filmas: Be With You

Kadrs no filmas: Be With You

Kadrs no filmas: Be With You

Kadrs no filmas: Be With You

Kadrs no filmas: Be With You
Nobuhiro Doi
(Režisors)


Shido Nakamura
(Aktieri)Yuko Takeuchi
(Aktieri)


Akashi Takei
(Aktieri)


Karen Miyama
(Aktieri)


Katsuo Nakamura
(Aktieri)


Mikako Ichikawa
(Aktieri)


Yosuke Asari
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
28. maijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Fire Of Conscience (Ķīna)
Iesakām:
Blue Spring (Japāna)
Blue Spring
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā