Godzilla
ゴジラ (Gojira) (Godzilla)
Plakāts: Godzilla Valsts: ASV / Japāna
Gads: 1998
Žanrs: Spriedzes Filma / Zinātniskā Fantastika / Kaidžu
Filmas garums: 139 minūtes
Valoda: Angļu / Franču / Japāņu
Iznākšanas datums: 20.05.1998.
Pievienota: 23.02.2010.
Atslēgas vārdi: Panika / Pakaļdzīšanās / Avārija / Pārdabiskums / Policija / Mutācija / Sala / Monstrs / Militārisms / Šaujamierocis / Valdība / Zinātnieks / Žurnālists

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Francija veic kodolieroču izmēģinājumus uz savas zemes Franču Polinēzijā...

Pēc vairākiem gadiem, nakts stundā, Japāņu kuģim uzbrūk milzīgs radījums. Izdzīvo tikai viens jūrnieks... Jūrnieku nogādā Panamas slimnīcā. Kad viņu sāk iztaujāt, vienīgā frāze, ko šis cilvēks spēj izteikt ir „godžira” (Godzilla, Japāņu valodā)...

Dakteris Niks Tatopoulos (Metjū Broderiks) ir zinātnieks, kas darbojas Čenobiļas zonā pie Ukrainas. Viņš pēta radiācijas ietekmi uz dzīvajiem organismiem, kad pie viņa negaidīti ierodas ASV aģenti, lai aicinātu zinātnieku izpētīt dīvainā nezvēra atstātās pēdas Panamā.

Viņiem piebiedrojas arī kāds francūzis (Žans Reno), kurš uzdodas par apdrošināšanas aģentu Filipu Rošē.

Izpētot pēdas, ir skaidrs, ka šis ir kāds milzīgs reptilis ar milzīgu spēku... Tas ir Godzilla... Drīz vien Godzilla parādās pie Ņujorkas robežām un aizsāk postījumus. Militāristi evakuē pilsētas daļas, kamēr zinātnieki, ieskaitot Niku, cenšas izdomāt, kā lai iznīcina šo briesmoni.

Tajā pat laikā neviens nenojauš, ka Filips Rošē nemaz nav apdrošināšanas aģents...

Komentārs

„Q: What’s wrong with the chewing gum? A: It makes me look more American!” iespējams ir filmas kolorītākā frāze un humors, ko sniedz mums Žans Reno ar savu francūžu kompāniju, nav nemaz tik peļams. Tomēr ne par šo te iet runa.

Jā, ASV tiešām ir izveidojusi savu versiju – jaunu ekranizāciju – pilnīgi ko jaunu Japānas leģendārajam kaidžu jeb monstram Godzillai. Tomēr par šo filmu reiz precīzi izteicās Japānas režisors Rjuhei Kitamura, kurš teica: „Godzilla? Nē, tā nav Godzillas filma. Tā ir filma par monstru, kurš uzbrūk Amerikai”.

Viennozīmīgi, lai gan filma ir tehniski atstrādāta, tomēr tai nav Japāņu versijās tik ierastās Godzillas dvēseles un noskaņas. Varat dēvēt Japānas versijas par muļķīgām, aplamām, bērnišķīgām, tomēr patiesā ķirzakmutanta Godžija filma ir jāskatās ar sajūtu, ka vērojat acīmredzamu nereālo, mazliet muļķīgo, bērnišķīgo un jancīgo.

Rolands Emeriks apvienībā ar TriStar Pictures pretstatā izveido izteiktu monstru slešeri, kas no kopējās Godzillas filmu noskaņas un sērijas ir pilnīgs autonoms, nesaistīts darbs.

No specefektu viedokļa, Godzilla tika pārdizainēts, pārstrukturizēts un vairāk kompjūtergrafizēts. Ja mēs paskatāmies uz Godzillas pilnķermeni, kuru, jāpiebilst, filmas laikā daudz redzēt nevar, ķirzaka izskatās pavisam pārveidota.

Kad filma piedzīvoja savu Japānas premjeru, piemēram, Kens Satsuma, kurš vairākās Japānas filmās bija Godzillas kostīma nēsātājs, izgāja no kino teātra pirms filmas noslēguma, pavēstot: „šī nav Godzilla, tam radījumam nav Godzillas gara”... Lai gan daudzviet filma tika uzņemta ar kritiku, tā tomēr ienesa pietiekami daudz naudiņas, lai gandarītu tās veidotājus, tomēr ne pietiekami daudz, lai Holivuda uzņemtu filmas turpinājumu, kas, iespējams, arī nav tā sliktākā ziņa.

Interesanti, ka Godzillas filmu Japāņu turpinājumos (pēc 2000. gada) pāris reizes aktieru dialogos pavērās informācija, ka dažus gadus atpakaļ Godzilla uzbrucis Amerikai, tomēr Japāņu zinātnieki filmās, izrāda neticību šim faktam.

Verdikts. Filma nav lādama un peļama. Tā ir vienkārši jāuztver kā monstru filma, kas nedaudz pakopējusi gan no Godzillas oriģināliem, gan arī no ASV monstru filmām. Domāju, ka gana interesants darbs.

Redaktora Vērtējums
7 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Godzilla

Kadrs no filmas: Godzilla

Kadrs no filmas: Godzilla

Kadrs no filmas: Godzilla

Kadrs no filmas: Godzilla
Roland Emmerich
(Režisors)


Jean Reno
(Aktieri)


Matthew Broderick
(Aktieri)


Maria Pitillo
(Aktieri)


Hank Azaria
(Aktieri)


Kevin Dunn
(Aktieri)


Michael Lerner
(Aktieri)


Vicki Lewis
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
16. jūlijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Fire Of Conscience (Ķīna)
Iesakām:
Ing (Koreja)
Ing
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā