Street Fighter: The Legend Of Chun-Li
Street Fighter: The Legend Of Chun-Li (Street Fighter: The Legend Of Chun-Li) (Ielu Cīnītāji: Leģenda Par Čun-Lī)
Plakāts: Street Fighter: The Legend Of Chun-Li Valsts: ASV / Japāna
Gads: 2009
Žanrs: Spriedzes Filma
Filmas garums: 96 minūtes
Valoda: Angļu / Taizemiešu / Krievu / Ķīniešu (Kantoniešu)
Iznākšanas datums: 27.02.2009.
Pievienota: 01.12.2009.
Atslēgas vārdi: Panika / Pakaļdzīšanās / Traģēdija / Cīņas mākslas / Vardarbība / Psihopātija / Pārdabiskums / Nāve / Izmeklēšana / Policija / Atriebība / Slepkavība / Pārcilvēka spējas / Šaujamierocis

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Būdama vēl maza meitene, Čun-Lī (Kristina Kreuka) pārceļas ar ģimeni uz dzīvi no Sanfrancisko, ASV uz Honkongu. Paralēli savām klavierspēles mācībām, meitene sāk ar tēvu Siangu (Edmunds Čens) apgūt cīņas veidu Vūšū (Wushu).

Viņas tēvs ir darījumu cilvēks, kuram ir labi kontakti vispasaules biznesa aprindās.

Kādu nakti, ģimenes mājās ielaužas ļaunais Baisons (Nīls Makdonuts) ar savu cīnītāju Balrogu (Maikls Klarks Dankans). Zinādami šī vīra vērtību, viņi nolaupa Čun-Lī tēvu, meitenes acu priekšā...

Pēc vairākiem gadiem, Čun-Lī jau ir izaugusi par atzītu un talantīgu pianisti. Tomēr viņas māte ir uz miršanas gultas, bet tēva liktenis miglā tīts.

Pēc kāda koncerta, meitenei tiek nodots dīvains rullis ar rakstiem senajā ķīniešu valodā, kurš galu galā noved meiteni tēva meklējumos Bangkokā, Taizemē.

Pametusi savu karjeru un iedzīvi, viņa klīst pa Bangkokas ielām meklējumos, līdz sastop vīru vārdā Gens (Robins Šou), kurš uzņemas rūpes pār Čun-Lī un pastāsta meitenei par Baisonu un viņa darbībām...

Tajā pat laikā divi izcili policisti Nešs (Kriss Kleins) un Maja (Mūna Bodguda) meklē Baisonu, kurš Bangkokā atbildīgs par vairākām asiņainām slepkavībām.

Komentārs

Daudzi no mums ir uzauguši ar šo Capcom kompānijas spēļu sēriju, kas jau kļuvusi par cīņu spēļu klasiku.

1994. gadā jau bija pirmais mēģinājums ekranizēt šo spēli. Un kaut gan tika salasītas vairākas kino zvaigznes, tajā skaitā arī Žans Klods Van Damme, filma tomēr neguva atzinību.

Nu ir pagājuši 15 gadi, laiks nākamajam mēģinājumam. Kamēr uz horizonta jau pavīd vēl vienas spēļu sērijas ekranizācija – runa iet par Tekken, Capcom apvienībā ar režisoru Andreju Bartkoviaku (Cradle 2 The Grave, Romeo Must Die) cenšas iepriecināt spēles fanus un „noraut” kādu papildus žūksnīti ar naudu.

Izskatās, ka tagad kompānijas doma ir veidot filmas par Street Fighter varoņu vēsturi, kas nav peļama, tomēr izskatās, ka investorus šiem projektiem varētu turpmāk būt sarežģīti atrast. Pirmais varonis ir Ķīniešu meitene – cīnītāja Čun-Lī.

Mēs taču atceramies veiklo meiteni, kas taisīja foršas „vertuškas” – lūk arī viņas dzīves stāsts...

Komentāri? Sāksim ar absurdi saraustīto un muļķīgo sižetu. Protams, ka cīņu spēlēm parasti nav dziļš stāsts, tomēr filmas vajadzībām, veidotāji varēja daudz, daudz vairāk pacensties...

Aktieru ansamblis ir vienkārši graujošs. Kristīna Kreuka, kas no ķīniešu meitenes mazotnē, izaugot maina savu rasi. Tāpat Kris Kleins, kas ir tik „vēss džeks”, ka jāsūta pa taisno atpakaļ uz „Amerikāņu Pīrāgu”, lai padarbojas vēl vairāk ar savu meistarību. Vega? Kamdēļ šis varonis tika iepīts stāstā uz vienu ainu, kurā pat nenotika reāla cīņa? Tādā veidā var turpināt uzdot jautājumus par un ap stāstu, varoņiem, aktieriem, uzņemšanas stilu... Filma nav ļoti slikta, bet tā ir kopija no kopijām, kurā praktiski nevar manīt ko oriģinālu.

Tas viss kopā izvērsās par diezgan smagu, pelnītu, triecienu filmas veidotājiem, kino apritē atzīstot to par sliktāko spēles ekranizāciju, pat par sliktāko filmu visā desmitgadē, un tamlīdzīgi. Kritiķi tiešām nežēloja nevienu dzīvo dvēseli, kas veidoja šo gabalu. Filma pamatīgi izgāzās...

Nu nav ko īsti vairs komentēt... var nedaudz apskatīties cīņu uzņemšanu, bet ne pašas cīņas. Ar to es domāju, ka neviens no aktieriem, izņemot iespējams, Robinu Šū (Gena loma), nerada pārliecību par cīņām.

Verdikts: gaidīsim nākamos 15 gadus?!

Redaktora Vērtējums
4 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Street Fighter: The Legend Of Chun-Li

Kadrs no filmas: Street Fighter: The Legend Of Chun-Li

Kadrs no filmas: Street Fighter: The Legend Of Chun-Li

Kadrs no filmas: Street Fighter: The Legend Of Chun-Li

Kadrs no filmas: Street Fighter: The Legend Of Chun-Li
Andrzej Bartkowiak
(Režisors)


Kristin Kreuk
(Aktieri)


Neal McDonough
(Aktieri)


Robin Shou
(Aktieri)


Chris Klein
(Aktieri)


Edmund Chen
(Aktieri)


Michael Clarke Duncan
(Aktieri)


Moon Bloodgood
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2023. gada
27. septembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Fire Of Conscience (Ķīna)
Iesakām:
Blue Spring (Japāna)
Blue Spring
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā