Japanorama I (TV)
ジャパノラマ (Japanorama) (Japanorāma I)
Plakāts: Japanorama I Valsts: Anglija
Gads: 2002
Žanrs: TV Šovs
Filmas garums: 150 minūtes
Sēriju Skaits: 6
Valoda: Angļu / Japāņu
Iznākšanas datums: 09.06.2002.
Pievienota: 01.05.2009.
Atslēgas vārdi: Intervija

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

„Japanorama” ir vairāku sezonu BBC televīzijas šovs, kurš pēta Japānas kultūras ikdienišķās un neordinārās lietas palūkojoties uz tām ar nelielu angļu humora devu. Šovu vada pazīstamā BBC personība, Džonatans Ross. Šoreiz par raidījumu cikla pirmo sezonu.

1. Sērija: Zinātniskā fantastika
Veic nelielu ieskatu tādās filmās un TV seriālos, kā „Ultraman”, „Tetsuo: The Iron Man”, „Ghost In The Shell” un „Avalon”, iekļaujot intervijas ar Mamoru Ošī, Šindža Tsukamoto un citiem šādu filmu veidotājiem. Raidījuma ietvaros tiek sniegta neliela pamācība Japānas sadzīves etiķetē, šoreiz par to, kā pareizi ienākt pa durvīm. Tāpat tiek apskatīti Japānas sasniegumi robotu izstrādē.

2. Sērija: Jaunieši
Saruna par filmām „Waterboys”, „Love And Pop” (iekļaujot interviju ar režisoru Hideaki Anno) un „Battle Royale”. Etiķetes mācībā par to, kā pareizi smieties. Kultūras ieskatā – Japānas popmūzikas industrija. Tāpat raidījumā varam redzēt Džonatana interviju ar animāciju meistaru Hajao Mijazaki.

3. Sērija: Sekss
Sarunas par filmām: „Warm Water Under A Red Bridge”, „In The Realm Of The Senses” (iekļaujot interviju ar Nagisu Ošimu) un „Tokyo Decadence”. Etiķetes mācība par haši jeb irbulīšiem. Ieskats seksa ainās dažādos anime darbos, tajā skaitā darbs „Legend Of The Overfriend” (1989). Intervijas ar pinku žanra filmu veidotājiem. Erotiskais kosplejs.

4. Sērija: Noziedzība
Filmu apskatos: „Tokyo Drifter” (1966), „Branded To Kill” (1967) un „Brother” (2000), iekļaujot interviju ar Takeši Kitano. Etiķetes mācībā par to, kā pareizi apmainīties ar vizītkartēm. Intervija ar skandalozo režisoru Takaši Mīke. Japānas realitātes šovs – „Kura meitene spēj liet vairāk asaras?” Analīze par anime un multiplikācijas filmām, to atšķirībām.

5. Sērija: Tradīcijas
Intervija ar Kazuo Koike, mangas „Lone Wolf And Club” apskats. Etiķetes mācībā par to, kā pareizi paklanīties. Filmu apskatos: „Seven Samurai” (1954), „Yojimbo” (1961), „Onibaba” (1964), „Zatoichi Meets The One Armed Swordsman” (1971), kā arī „Samurai Fiction” (1998), iekļaujot interviju ar režisoru Hirojuki Nakano. Anime apskatos „Ninja Scroll”. Mūzikas apskatā j-roka grupa „Supercar”. Tāpat ieskats Japānas slavenību aprindās – Kano māsas, slavenas, tomēr par ko?

6. Sērija: Šausmas
Filmu apskatos: „Kwaidan” (1964), „Scarecrow” (2001), „St. John’s Wort” (2001) un, protams, „Ring” (1998) un „Ring 2”, iekļaujot interviju ar režisoru Hideo Nakatu. Intervijas ar Godzillas aktieriem. Etiķetes mācībā – par cipariem. Anime apskatā „Barefoot Gen” (1983), iekļaujot interviju ar rakstnieku Keidži Nakazavu. Tāpat intervija ar Džunko Mizuno un grupu Dir En Grey.

Komentārs

Kopumā jāsaka, ka, lai gan katrai sērijai ir sava tematika, „Japanorama” ir izklaidējoši brīvs lidojums pa Japānas subkultūrām, kas ir gana saistošs un viennozīmīgi jaunu zināšanu sniedzošs.

Prieks, ka autori nav tikai apgrābstījuši tematus virspusēji, bet jautrā formā aprunājas ar speciālistiem un sfēru autoritātēm. Tas viss noformēts ar Džunko Mizuno stilu kļūst par manu rekomendāciju visiem AMDB lasītājiem.

Redaktora Vērtējums
8 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Japanorama I

Kadrs no filmas: Japanorama I

Kadrs no filmas: Japanorama I

Kadrs no filmas: Japanorama I

Kadrs no filmas: Japanorama I
Jonathan Ross
(Aktieri)


Hayao Miyazaki
(Personība)Hideo Nakata
(Personība)Hiroyuki Nakano
(Personība)Takashi Miike
(Personība)Takeshi Kitano
(Personība)
Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2023. gada
01. decembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Fire Of Conscience (Ķīna)
Iesakām:
Bittersweet Life, A (Koreja)
Bittersweet Life, A
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā