Yamato: Live In Riga
Yamato Drummers Live In Riga (Yamato Drummers Live In Riga) (Jamato Bundzinieki Rīgā)
Plakāts: Yamato: Live In Riga Valsts: Japāna
Gads: 2007
Žanrs: Tradicionālā Mūzika
Ieraksta garums: 140 minūtes
Kompānija: Macro Concert
Valoda: Japāņu
Iznākšanas datums: 26.02.2007.
Pievienota: 07.03.2009.
Atslēgas vārdi: Koncerts

Skatītāju Vērtējums:


Dziesmu saraksts

Nav zināms

Komentārs

Ir 19:00, Kongresu nama lielā zāle. Ienākot var redzēt skatuvi, kuras augšgalu rotā Yamato logo, balts uz melna fona.

Atskan pēdējais zvans un dziest gaismas. Gaismas tiek pavērstas milzīgo bungu virzienā un atskan dārdiens, pēc kura zālē sāk raudāt bērni. Pēc brīža redzam visus desmit Yamato bundziniekus, kuri savu vakara repertuāru iesākuši ar dinamisku un ārkārtīgi iespaidīgu darbu.

Tērpti melnos kostīmos, bundzinieki ātri pārvietojas pa skatuvi, ne uz brīdi nenojaucot savu kvalitatīvo skanējumu.

Pēc pirmās kompozīcijas noslēguma, gan sevī, gan apkārtējos redzu izbrīna pilnas acis, kuras tā vien vēlas pateikt vārdu: Oho!

Tā aizsākās koncerts, kurš ne uz brīdi neliek atslābt līdz pat starpbrīdim. Pirmajā koncerta daļā dzirdam gan bungas, gan arī citus tradicionālos instrumentus.

20 minūšu pārtraukums, pilnīgs skatuves pārveidojums un mākslinieku tērpu maiņas, ieved skatītājus otrajā, koncerta (noslēguma) daļā. Jāsaka, ka kopējais koncerta ritlaiks bija apmēram divas ar pus stundas.

Otrajā daļā, vairāk humora, un skatītāju iesaistes savos izpildāmajos darbos. Reti kad nākas redzēt ieturēto latviešu cilvēku tik ātri integrēdamies svešzemju kultūras sniegumā. Tiešām mūziķu profesionālisms ir augstā līmenī.

Un vai zināt tādu sajūtu, kad jūsu maņu orgāni jūt kaut ko tādu, kad ķermenim sāk pārskriet tirpas, Yamato koncerta laikā, šīs sajūtas ir patstāvīgas...

Par skatītāju galveno izklaidi, humora ziņā, noteikti, ka atbildīgi ir Takeru Matsušita (Takeru Matsushita) un viņa partneris Tetsuro Okubo. Bet neatpaliek arī visa grupa. Nākas pabrīnīties arī par Yamato sieviešu kārtas dalībniecēm, kuras labi turēja līdz tempam, kurš, pēc manām domām, prasa milzīgu spēka piepūli un ķermeņa enerģijas lādiņu.

Bet ja nedaudz par vēsturi, tad Yamato bundzinieku dzimtene ir Japāna, Naras pilsēta. Grupa sastāv no sešiem vīriešiem un piecām sievietēm. Tā ir pazīstama visā pasaulē un sniegusi vairākus simtus koncertu gan Eiropā, gan arī citās vietās.

Yamato Drummers pirmsākumi meklējami 1993. gadā, kad Masaki Ogava nolēma dibināt tradicionālo bundzinieku apvienību, kas spētu jaukt klasiskos ar modernajiem ritmiem, parādot arī dažāda veida aktierpasmes savas uzstāšanās laikā.

Drosmīgs solis bija sieviešu iekļaušana grupā, kas lauza vairākas Japānas tradīcijas.

Grupas nosaukuma – Yamato saknes ir meklējamas astotajā gadsimtā, kad Japāna tika dēvēta par Jamato (Yamato) un Nara tika uzskatīta par Japānas kultūras šūpuli.

Wadaiko jeb vienkāršā formā taiko ir Japāņu vārds, kas apzīmē bungas. Taiko ir neatņemams Japānas kultūras instruments, kurš, atsevišķi vai apvienojumā ar citiem tradicionālajiem instrumentiem, tiek lietots gan jautros festivālos, gan nopietnās ceremonijās...

Godīgi sakot, no tiem ar Āzijas kultūru saistītiem pasākumiem, kurus man izdevies redzēt mūsu zemes ietvaros, Yamato pilnīgi un galīgi var stāties priekšgalā. Ko nu vēl var piebilst, esmu kļuvis par grupas daiļrades cienītāju! Skaisti!

Redaktora Vērtējums
9 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Yamato: Live In Riga

Kadrs no filmas: Yamato: Live In Riga

Kadrs no filmas: Yamato: Live In Riga

Kadrs no filmas: Yamato: Live In Riga

Kadrs no filmas: Yamato: Live In Riga
Masaki Ogawa
(Personība)


Takeru Matsushita
(Personība)


Tetsuro Okubo
(Personība)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2019. gada
22. maijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Fire Of Conscience (Ķīna)
Iesakām:
Nine Souls (Japāna)
Nine Souls
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā