Forbidden Kingdom, The
功夫之王 (Gong fu zhi wang) (Aizliegtā Valstība)
Plakāts: Forbidden Kingdom, The Valsts: ASV / Ķīna
Gads: 2008
Žanrs: Piedzīvojumu Filma / Wuxia / Kung-Fu / Fantāzija
Filmas garums: 113 minūtes
Valoda: Ķīniešu (Mandarīnu) / Angļu
Iznākšanas datums: 04.04.2008.
Pievienota: 03.01.2009.
Atslēgas vārdi: Pakaļdzīšanās / Mīlestība / Skumjas / Cīņas mākslas / Draudzība / Vardarbība / Pārdabiskums / Ceļojums laikā / Banda / Skolotājs / Zobens / Templis / Pārcilvēka spējas / Burvis / Maģija / Šaujamierocis

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Džeisons Tripitikas (Michael Angarano) ir Honkongas filmu fans no Bostonas, kurš lielu daļu sava laika pavada vietējā ķīniešu kvartālā aplūkojot un meklējot cīņas mākslu filmu ierakstus.

Vienā no viņa mīļākajiem veikaliņiem strādā padzīvojis pārdevējs Hops (Jackie Chan), ar kuru Džeisonam ir izveidojušās draudzīgas attiecības.

Kādu dienu šajā veikaliņā Džeisons pamana dīvainu nūju, tomēr Hops ātri vien novirza jaunieša uzmanību.

Pēc kāda atgadījumu tieši ar šīs nūjas palīdzību Džeisons tiek pārsviests citā pasaulē – Aizliegtā Valstībā. Viņa uzdevums ir nodot šo maģisko ieroci tās īpašniekam Pērtiķu Karalim (Jet Li), lai tas varētu atjaunot mieru šajā valstībā.

Džeisona misijai pievienojas vairāki līdzgaitnieki – cīņu mākslu meistars Lu Jans (Jackie Chan), mūks (Jet Li) un skaistā meitene, kas tiek dēvēta par Zelta zvirbuli (Crystal Liu Yifei)...

Viņiem kopā jācīnās pret ļauno nemirstīgo valdnieku (Collin Chou) un viņa armiju...

Komentārs

Jāteic, ka daudz kur pasaulē šī filma tika gaidītu ar milzīgu nepacietību. Atceros laikā, kad padzirdēju ziņu, ka tiks uzņemta filma, kas sākotnēji presē tika dēvēta par Dž&Dž (Džekija un Džeta) projektu, sāku apsvērt vairākas domas par to, kāda varētu būt šī filma... Diemžēl šāda versija man neiešāvās prātā.

Šī ir pirmā filma, kurā abas cīņu mākslu filmu zvaigznes ir uzņēmušās kopā. Bija daudz ideju par Džekija un Džeta lomām, bet visiem bija skaidra lieta, ka ja abi filmā nekausies viens pret otru, tad zudusi puse baudas... Prieks, ka cīņu varam redzēt.

No otras puses uzzinot sīkākus faktus par filmu. Pirmkārt to, ka filmu taisīs amerikāņi un otrkārt to, ka režisors Minkofs ir pazīstams ar Disneja darbiem, cerības uz ko sakarīgu noplaka... Punktu cerībām pielika ziņa, ka galvenajās lomās paralēli Čanam un Lī ir ielikts arī Maikls Angarano. Es negribu aizvainot puisi, bet viņš filmai ir kā skabarga...khm...Gribu ticēt, ka Holivudā ir arī citi jaunie aktieri, kas būtu daudz piemērotāki šai lomai.

Tā arī mana interese par filmu nobeidzās. Tomēr pienāca laiks, kad ziņkāre pieveica, un nolēmu dot „Aizliegtai Valstībai” iespēju.

Neteikšu, ka filma ir pilnīgs štrunts. Scenārijs ir štrunts (vienīgā pozitīva nots, ka scenārija autors ir papētījis Ķīnas klasiku, tajā skaitā noveli „Ceļojums uz Rietumiem”). Angarano, nav štunts, tomēr sagādā galvassāpes. Bet...

Bet filma tiešām parāda to, ka Holivuda kaut nedaudz paver acis, lai ielaistu Ķīnas kultūru savos darbos. Patika, ka filmā var dzirdēt Mandarīnu dialektu, attiecīgi valoda netika dublēta visās versijās. Patika, ka filmas veidotāji ir pastudējuši Honkongas klasiku. Patika, ka nedaudz vaļa tika dota filmas galvenajiem nesējiem Čanam un Lī, kas varēja iejusties nedaudz citos ampluā, demonstrējot arī aktieru dotības citos aspektos, ne tikai kā cīņu gaļasmašīnas.

Prieks arī par to, ka filmas veidotāji nebaidās piedāvāt jaunas kino sejas, piemēram, pieņemot darbā skaisto, jauno aktrisi Liu Džifei (Liu Yifei) un arī Ķīnā pazīstamo aktrisi Lī Bingbing, kurai šajā darbā bija jāatveido atbildīga loma (vismaz HK filmu piekritējiem) - ragana, kas līdzinājās sievietei no Honkongas klasikas „Līgava Ar Baltiem Matiem”.

Nākamais pozitīvais moments ir tas, ka Vūpings (Yuen Woo-Ping) režisē cīņas ainas. Var redzēt šī cilvēka pieskārienus režijai, tāpēc par cīņām īpaši nevar sūdzēties, ja nu vienīgi, ka pāris ainās tās kļūst vienmuļas.

Visā visumā filma izvēršas par pietiekami normālu, gandrīz ģimenisku popkorna darbu, kas rūdīto Āzijas filmu piekritēju lokā tomēr spēs sagādāt nelielu vilšanos, lai gan paliekot atmiņā ar aktieru sadarbību.

Redaktora Vērtējums
6 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Forbidden Kingdom, The

Kadrs no filmas: Forbidden Kingdom, The

Kadrs no filmas: Forbidden Kingdom, The

Kadrs no filmas: Forbidden Kingdom, The

Kadrs no filmas: Forbidden Kingdom, The
Rob Minkoff
(Režisors)


Jackie Chan
(Aktieri)Jet Li
(Aktieri)


Michael Angarano
(Aktieri)


Bingbing Li
(Aktieri)


Collin Chou
(Aktieri)


Yifei Liu
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2022. gada
09. augusts

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Fire Of Conscience (Ķīna)
Iesakām:
Oldboy (Koreja)
Oldboy
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā