Cyborg She
僕の彼女はサイボーグ (Boku no kanojo wa saibogu) (Mana Draudzene Ir Kiborgs)
Plakāts: Cyborg She Valsts: Japāna
Gads: 2008
Žanrs: Komēdija / Romantika / Drāma / Zinātniskā Fantastika
Filmas garums: 120 minūtes
Valoda: Japāņu
Iznākšanas datums: 31.05.2008.
Pievienota: 16.12.2008.
Atslēgas vārdi: Mīlestība / Skumjas / Skola / Pārdabiskums / Ceļojums laikā / Androīds / Vientulība / Pārcilvēka spējas / Greizsirdība / Robots / Šaujamierocis

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Džiro (Keisuke Koide) ir vientuļš students, kurš vienatnē atzīmē savas dzimšanas dienas, katru gadu sev nopirkdams kādu jauku dāvaniņu. Šoreiz viņš veikalā iegādājies Rei Ajanami figūriņu, dodas baudīt nūdeles, kuras kā teikusi viņa vecmāmiņa, ir obligātais ēdiens dzimšanas dienas svinībās.

Ceļā viņš sastop smuku meiteni (Haruka Ayase), kura pastaigājas pa veikalu futūristiskā kostīmā un, kā izrādās, mēģina nočiept kleitu.

Pārsteigts, bet klusēdams, Džiro turpina savu ceļu. Rezervējis galdiņu restorānā, šogad viņš mierīgi bauda spageti, līdz pie viņa galdiņa apsēžas veikalā redzētā meitene... Viņi uzsāk sarunu un pavada jauku vakaru, bet tad meitene pazūd...

Paiet gads, un Džiro nav mainījies... Šoreiz iegādājies rokas pulksteni, viņš dodas baudīt nūdeles, līdz brīnumainā kārtā atkal satiek to pašu meiteni...

Izrādās viņa ir kiborgs, kas ieradusies no nākotnes, lai glābtu Džiro dzīvību...

Komentārs

Noskatoties šo filmu rodas dažādas sajūtas. Jāsāk ar to, ka filmas režisors ir Kvaks Jajongs, kurš režisējis tādus Korejas grāvējus, kā „My Sassy Girl” un „Windstruck”. Jā, šoreiz Korejas režisors Japānas filmai.

Kāpēc nosaucu šos divus viņa režisētos darbus, tāpēc, ka manā uztverē „My Sassy Girl”, „Windstruck” un „Cyborg She” ir sava veida triloģija, kas līdzinās vēl vienai pazīstamai triloģijai, kuru izveidojis Parks Čanvuks, attiecīgi, triloģija par noteiktu tēmu.

Ja Čanvuka gadījumā tā ir atriebība, tad šī varētu būt triloģija par tēmu, bezkaunīgā, foršā meitene un pakļāvīgais puisis. Atzīšos, lai gan „Windstruck” bija nedaudz atstrādāts „My Sassy Girl” variants, tomēr man šī filma likās saistoša. Diemžēl „Cyborg She” arī ir savā veidā „My Sassy Girl” atstrādājums un, principā, jebkurš skatītājs, kurš redzējis „My Sassy Girl” tam var daļēji vai pilnībā piekrist. Piemēram, salīdziniet galveno vīriešu lomu atveidotājus šajā filmā un „My Sassy Girl”. Tie ir pat vizuāli ir ļoti līdzīgi.

Kāpēc šī ir Japānā veidota filma? Man ir neliels komerciāls skaidrojums, protams, šis varbūt nav noteicošais faktors, bet, ja palūkojamies uz „Windstruck” panākumiem, tad var redzēt, ka Japānā šī filma guva mega mega panākumus. Nauda?!

Bet labā ziņa ir tā, ka Kvaks atdarina pats sevi, nevis čiepj pamatidejas no citiem režisoriem, tāpēc es ceru, ka šī būs viņa triloģijas pēdējā filma un nākamais darbs būs kas svaigs.

Īpaši negribas sūdzēties par „Cyborg She”, jo, ja neskaita nedaudz izstieptās beigas, filma izveidota ļoti profesionāli ar vairākiem saistošiem sižeta pavērsieniem un spēcīgu datorgrafikas atbalstu. Nav jūtama lētuma piegarša, kas, manuprāt, ir patīkama ziņa.

Un ja mēs paskatāmies uz citām lietām - aktieriem, tad Kvaks rada zvaigznes. Esmu pārliecināts, ka Džun Džihjun („My Sassy Girl”) ir lielu pateicību parādā par savu internacionālo slavu, un paredzu (rezultātus jau var manīt), tad meitene, kuru varējām redzēt pāris „Jam Films” sērijas īsfilmās - Haruka Ajase, iegūs līdzīgu slavu. Jau šogad aktrise uzņēmusies vēl pāris lielos projektos, viens no tiem „Iči” (Zatoiči sieviešu versijā.).

Bet slavu šis režisors nodrošina pamatoti, jo ir ārkārtīgi prasīgs pret saviem aktieriem, lai gan lielākais spiediens iet uz sieviešu lomu atveidotājām. Haruka tiek sekmīgi tiek galā ar šo lomu.

Arī otrā plāna aktieri ir veiksmīgi integrēti šajā stāstā. Jautri ir pavērot Takenaku Naoto („Swing Girls”) jautrā profesora lomā, kā arī Kiritani Kenta („Crows Zero”) Džiro jokainā studiju biedra lomā.

Negribas atklāt nozīmīgus sižeta pavērsienus un citas nianses, bet filma noteikti ir ieteicams materiāls jautru un tajā pat laikā emocionālu romantisko filmu cienītājiem, kas nebaidās no zinātniskās fantastikas elementiem. Patiesībā jau tiko saliktais teikums liecina, ka filmai īpaši nevar nodēvēt vienotu žanru.

Jā, un Kvaks sūta sveiciens Kamerūnam - Harukas atveidotā varone, šajā darbā dažādās lietās, ne vizuāli, līdzinās Arnolda terminatoram. Arī tiek aizņemtas nenozīmīgas nianses no „Atpakaļ Nākotnē” un „Mākslīgais Intelekts”. Bet šīs aizņemšanās ir neuzmācīgas un nepadara filmu par pakaļdarinājumu.

Katrā ziņā stiliņš ieturēts, izklaide garantēta, tomēr, manuprāt, ja Kvaks nemainīs sevis atdarināšanu, nākamie darbi var ciest spēcīgas sakāves.

Redaktora Vērtējums
8 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Cyborg She

Kadrs no filmas: Cyborg She

Kadrs no filmas: Cyborg She

Kadrs no filmas: Cyborg She

Kadrs no filmas: Cyborg She
Jae-yong Kwak
(Režisors)Jae-yong Kwak
(Scenārija Autors)Haruka Ayase
(Aktieri)


Keisuke Koide
(Aktieri)


Kenta Kiritani
(Aktieri)


Kenichi Endo
(Aktieri)


Naoto Takenaka
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
28. maijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Fire Of Conscience (Ķīna)
Iesakām:
Kekexili: Mountain Patrol (Ķīna)
Kekexili: Mountain Patrol
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā