Mothra
モスラ (Mosura) (Motra)
Plakāts: Mothra Valsts: Japāna
Gads: 1961
Žanrs: Kaidžu
Filmas garums: 101 minūtes
Valoda: Japāņu / Angļu
Iznākšanas datums: 30.07.1961.
Pievienota: 30.11.2008.
Atslēgas vārdi: Panika / Sala / Monstrs / Nodevība / Mutācija

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Pēc kuģa avārijas, izdzīvojušie no apkalpes tiek izskaloti noslēpumainās Infant salas krastos. Šī sala ir tikusi izolēta, jo uz tās savulaik veikti kodoleksperimenti. Drīz vien šos izdzīvojušos atrod glābšanas vienība un nogādā Japānas slimnīcā.

Izrādās šie cilvēki nav pakļauti radiācijas ietekmei, un kā viņi saka, tie dzēruši vietējo iedzīvotāju dziru, kas ļāvusi tiem izdzīvot.

Šo izglābušos cilvēku stāstu, ātri vien nopublicē reportieris Seničiro Fukuda (Frankie Sakai)

Tiek nolemts, ka uz salu jāorganizē zinātniska ekspedīcija, kas pētīs vai patiešām uz salas ir iedzīvotāji un kā tie spēj izdzīvot radiācijas ietekmē. Ekspedīcijas komandā tiek iekļauti tādi vīri kā Klarks Nelsons (Jerry Ito), dakteris Harada (Ken Uehara), antropoloģists Šiniči Čūjō (Hiroshi Koizumi) un paslepus arī reportieris Fukuda.

Nonākusi uz salas šī ekspedīcijas komanda pamana vairākas dīvainības – mutāciju, divas mazas sievietes un citas lietas...Komanda vēl nezina, kas viņus sagaida salā un arī to, ka viņu komandā ir nodevējs...

Komentārs

Vienvārdsakot Japānas kaidžu filmu klasika. Ja vectēvs varētu būt Godzilla, tad vecmāte noteikti ir Motra. Abas šīs filmas iznāca 50 - 60-to gadu posmā un abas izceļas ar pārdomāto stāstu, atzinību, un pamatu likšanu visam kaidžu žanram. Un kurš gan ne cits šos vecvecākus radījis, ka kaidžu žanra veterāns Honda apvienībā ar specefektu veterānu Tsuburaju.

Zīmīga lieta ir filmas mūzika. Iespējams, ka no instrumentālā celiņa kaidžu žanra piekritēju galvās skan Godzillas uznāciena meldiņš, bet visa kaidžu žanra, iespējams, populārākā dziesma ir radīta tieši šai filmai. Tās nosaukums „Mosura no Uta”, kas tulkojumā nozīmē „Motras Dziesma”. Izpilda šo dziesmiņu apvienība The Peanuts un tā tiešām ir dzīvojusi cauri gadu desmitiem.

Kā tēls Motra kļuva ne mazāk pazīstams. Tam pašam ir filmu triloģija un Motra parādās arī vairākās citās filmās, pārsvarā Godzillas darbos.

Filma ir īpaša arī ar to, ka tā pamatā nav monstru šausmu filma. Gluži pretēji Motra ir visnotaļ mierīgs monstrs ar pat gaišuma iezīmēm, pretstatā tajos gados baismīgajiem Godzillai un Rodanam.

Protams, kā piekasīgam skatītājam, nepatika iesaistīto aizrobežu aktieru spēle, kas nebūt nav jaunums kaidžu filmās, tomēr to sniegums parasti (arī šeit) ir zema līmeņa.

Roliska... Roliska... Roliska. Šī, šajā filmā ir jauna nācija, kuru japāņi izdomājuši apvienojot ASV un Padomju Savienības īpašības. Galvaspilsēta Ņjūkirka, ļoti līdzinās Ņujorkai un iedzīvotāji pēc skata, runas un darbībām, ļoti atgādina amerikāņus.

Filmas pamatā noteikti vairāk ir aktieru dialogi un darbības, nevis monstru cīņas. Patiesībā Motra filmā parādās tikai uz dažām minūtēm, tomēr ar sižeta pavērsieniem, tas nemaz nav tik jūtami.

Redaktora Vērtējums
7 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Mothra

Kadrs no filmas: Mothra

Kadrs no filmas: Mothra

Kadrs no filmas: Mothra

Kadrs no filmas: Mothra
Ishiro Honda
(Režisors)


Frankie Sakai
(Aktieri)


Hiroshi Koizumi
(Aktieri)


Ken Uehara
(Aktieri)


Jerry Ito
(Aktieri)


Kyoko Kagawa
(Aktieri)


Tomoyuki Tanaka
(Producenti)
Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2023. gada
30. janvāris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Legend Of Chen Zhen (Ķīna)
Iesakām:
Ing (Koreja)
Ing
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā