Shanghai Kiss
Shanghai Kiss (Shanghai Kiss) (Šanhajas Skūpsts)
Plakāts: Shanghai Kiss Valsts: ASV / Ķīna
Gads: 2007
Žanrs: Drāma / Romantika / Komēdija
Filmas garums: 106 minūtes
Valoda: Angļu / Ķīniešu (Mandarīnu)
Iznākšanas datums: 09.10.2007.
Pievienota: 27.11.2008.
Atslēgas vārdi: Kaila sieviete / Skūpsts / Mīlestība / Skumjas / Draudzība / Vientulība / Alkoholisms / Sekss / Aktieris

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Liams Liu (Ken Leung) ir ķīniešu izcelsmes amerikānis, kurš mitinās Losandželosā un mēģina gūt panākumus aktiera karjerā...

Kādu dienu, vietējā sabiedriskajā transportā viņš iepazīstas ar jaunu amerikāņu skolnieci Adelaidi Burbonu (Hayden Panettiere). Vārds pa vārdam un abi cilvēki sadraudzējas.

Lai gan Adelaida ir enerģiska, jauka un atklāta meitene, Liams nepārtraukti jūt vainas apziņu par to, ka draudzējas ar tik jaunu meiteni, tomēr Adelaida ir kā apsēsta ar Liamu.

Tāpat jauno vīrieti nomāc viņa vienmuļā un iestigusī dzīve, kā arī neveiksmes darba meklējumos un attiecībās ar tēvu.

Kādu dienu šo izmisumu pārtrauc tēva vēstījums par to, ka Šanhajā ir mirusi Liama vecmāmiņa. Lai gan Liams nekad viņu nav redzējis, vecmāmiņa atstājusi viņam mantojumā māju.

Mājai jau ir uzradušies pircēji, tāpēc Liamam tikai jādodas uz Šanhaju, lai veiktu pārdošanas darījumu, tomēr ceļojums uz savu tēvzemi izmaina Liama dzīvi – viņš iepazīstas ar skaisto Miki (Kelly Hu) un, sevis meklējumos, paspēj iekulties vairākās ķezās...

Komentārs

„Šanhajas Skūpsts” ir pārsteidzošs un savā būtībā vienkāršs darbs no režisoriem Kerna Konvisera un Dāvida Rena, kurš stāsta par sarežģītām lietām.

Tas stāsta par vientuļa cilvēka esamības meklējumiem pašmājās svešinieka lomā. Stāsta par cilvēka integrāciju sabiedrībā, izdzīvošanu, stāsta par draudzību un mīlestību.

Filma ar dažādiem manāmiem un mazāk manāmiem paņēmieniem ir izveidota ieturot mierīgu un plūstošu notikumu attīstību, kas lielā mērā šajā gadījumā ir atkarīgs no aktieru meistarības.

Kens Leungs, kurš ASV vairāk pazīstams pēc TV seriāliem un pēc pāris lomām blokbasteros, piemēram, „Rush Hour”, sniedz pēc manām domām ļoti profesionālu un atzinību pelnošu sniegumu. Viņš atveido vienkāršu ķīniešu puisi, kur maz zina par savas dzimtas saknēm un ir izteikti amerikānisks tipāžs, tomēr ikdienas tiek ierauts negatīvos dzīves momentos. Viņš ir kā nomiris, kā iesprostots savā ķermenī...

Kaut kādā veidā vēlētos vilkt paralēles ar, pēc manām domām, Sofijas Kopolas šedevru „Pazudis Tulkojumā”, kur Mureja atveidotais tēls iepazīst Japānu ar nepilsoņa acīm – šajā gadījumā Liama ierašanās Šanhajā ar grupas Ivy pavadījuma mūziku, atgādināja Mureja braukšanu pa Tokijas ielām, kurā gan Murejs, gan Leungs kā ar maza bērna acīm uzņem citas kultūras pirmos sniegtos iespaidus...
Gan aktieru ansamblis, kas ļoti kontrastains, gan arī kinematogrāfija un citas lietas šajā filmā ir izpildītas godam un pēc noskatīšanās, filma vēl ilgu laiku paliek atmiņā ar patīkamo noskaņu un zemtekstu.

Lai gan sākumā filma ievirzās vienkāršas amerikāņu mazbudžeta romantiskās komēdijas sliedēs, tomēr izrādās, ka šis darbs bija pelnījis lielā ekrāna prezentācijas un uzslavas.

Redaktora Vērtējums
7 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Shanghai Kiss

Kadrs no filmas: Shanghai Kiss

Kadrs no filmas: Shanghai Kiss

Kadrs no filmas: Shanghai Kiss

Kadrs no filmas: Shanghai Kiss
David Ren
(Režisors)


Kern Konwiser
(Režisors)


Ken Leung
(Aktieri)


Hayden Panettiere
(Aktieri)


Kelly Hu
(Aktieri)


Byron Mann
(Aktieri)


Chen Li
(Aktieri)


James Hong
(Aktieri)


Oliver Yan
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2020. gada
06. jūlijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Bang Rajan 2 (Taizeme)
Iesakām:
Infernal Affairs (Ķīna)
Infernal Affairs
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā