Death Note
デスノート (Desu Noto) (Nāves Raksts)
Plakāts: Death Note Valsts: Japāna
Gads: 2006
Žanrs: Spriedzes Filma / Noziedzība / Mistika
Filmas garums: 126 minūtes
Valoda: Japāņu / Angļu
Iznākšanas datums: 17.06.2006.
Pievienota: 31.10.2008.
Atslēgas vārdi: Panika / Izmeklēšana / Pārdabiskums / Slepkavība / Policija / Konkurence / Dēmons

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Laits Jagami (Tatsuya Fujiwara) ir jauns vīrietis, kurš ienīst visapkārt notiekošo noziedzību un Pasaules korumpētību.

Viņa dzīvē iestājas milzīgas pārmaiņas, kad viņš atrod noslēpumainu pierakstu kladi, kura pazīstama pēc nosaukuma „Nāves Raksts”. Klades instrukcija vēsta, ka ja šajā kladē tiek ierakstīts kādas personas vārds, tad šai personai jāmirst...

Laits ir skeptiski noskaņots pret rakstīto, tomēr veicot eksperimentu, viņš saprot, ka instrukcija nemelo... Nāves raksts strādā...

Drīz vien Laits satiek klades īsto īpašnieku – klīstošo nāves garu (šinagami) Rjuku (Shido Nakamura). Saprotot klades nozīmi, jaunietim rodas vēlme kļūt par Pasaules pavēlnieku un cīnīties ar tiem, kurus uzskata par ļaunumu... Viņam vairs nerūp neviens izņemot draudzene Šiori (Yu Kashii).

Drīz vien aizsākas noslēpumainu nāvju sērija... Šie notikumi ieinteresē Starptautisko Policijas Organizāciju, kura talkā ņem noziegumu analītiķi – noslēpumaino „L”.

Aizsākas cīņa starp Jagami, kurš tagad pazīstams zem pseidonīma Kira un L...

Komentārs

Sākot rakstīt par filmām, kuru pamatā ir slavena manga un anime, vienmēr iedomājos par to cilvēku kalnu, kas anime un mangu pārzina līdz detaļām. Ir skaidrs, ka ne vienmēr viņiem patīk šo stāstu adoptācija filmai un ne vienmēr patīk, ja kāds slavē filmu, kura pēc viņu domām, ir daudz sliktāka nekā anime vai manga...

Bet es tomēr uzdrīkstos rakstīt nezinot anime vai mangas saturu un ceru, ka izdzīvošu kritiku, kas varētu nākt pār manu galvu.

Vispirms jātiek skaidrībā ar vairākām lietām par ko tiek runāts. Šinagami, kas pieminēts stāsta sadaļā ir klīstoši gari, kuriem pieder nāves pieraksti. Rjuks intereses pēc šajā gadījumā nolemj šos pierakstus nodot kādam cilvēkam. Rjuks patiesībā ir kolorīts datorgrafikā izveidots tēls, kura balsi ieskaņojis slavenais Šido Nakamura (Shido Nakamura).

Laita tēlu filmā atveido Tatsuja Fudživara (Tatsuya Fujiwara), kuru vairāki cilvēki atcerēsies pēc ārkārtīgi populārā jauniešu slaktiņa filmā „Battle Royale”.

L varoni atveido Keniči Matsujama (Kenichi Matsuyama) – gotisku kalsnu pusi, kas nepārtraukti mielojas ar saldumiem. Keniči pēc šīs lomas kļuva par Japānas kino mīluli. Pēdējos gados iznāk aizvien vairāk filmas ar šo aktieri galvenajās lomās.

Režisors ir darījis visu, lai L arī filmā būtu foršākais varonis, kuru tik daudzi cilvēki ir iemīlējuši pēc mangas parādīšanās.

Patiesībā vairākos aprakstos un arī tiekoties ar cilvēkiem, visi šo filmu salīdzina ar mangu, meklē atšķirības un kritizē. Bet noskatoties šo filmu no malas, ir jāspēj tajā iebraukt. Jāsaprot Nāves Raksta darbības principi, jāspēj izsekot prāta spēlēm un notikumiem, kas nemaz nav tik vienkārši. Filma principā ir veidota kā vidusceļš starp mangas piekritējiem un vienkāršajiem skatītājiem. Ir jāspēj pastāstīt viss ievads, tomēr nedrīkst ilgi kavēties, jo mangas lasītāji jau saprot pamatideju.

Tādā ziņā pieņemu, ka daļa skatītāju tā arī īsti nesagremos filmu, un ja godīgi, neiedziļinoties, tā var šķist visnotaļ muļķīga – OK, jā lidinās viens datorizēts gotisks gars, džekiņš mēģina spēlēt Dievu, bet viņam pa pēdām dzenas saldumu mīļotājs, kas visu laiku pavada istabā.

Tomēr filma nav slikta. Varoņi ir pietiekami kolorīti un stāsts, ja iedziļinās, aizraujošs. Uzreiz jāpiebilst, ka filmai ir arī otrā daļa, attiecīgi pirmās noslēgums ir ar tādu domu, ka jāskatās otrā daļa, tāpēc uzreiz jau brīdinu. Tāpat šai filmai ir pieliekama vēl viena nākotnē iznākoša filma „L: Change The World”, kuras režisors būs Hideo Nakata.

Filmai pastāv vairāki zemteksti. Režisors Kaneko piemin Interneta sabiedrību, kura dienu dienā ar vārdiem uzbrūk viens otram izmantojot forumus un diskusiju vietas. Šim faktam viņš velk ideju par Nāves rakstu – kas notiktu ja visi vārdi un domas īstenotos realitātē...

Filma guva lielus panākumus gūstot ienākumus vairāk nekā 50 miljonus ASV dolāru apmērā visā Āzijā.

Ļoti patīkama filma žanra cienītājiem. Augstu vērtēju pirmo daļu, tagad jāķeras pie otrās.

Jāpiemetina vēl viens nepārsteidzošs fakts, ka ASV jau gatavo filmas jaunu ekranizāciju.

Redaktora Vērtējums
8 no 10 ballēm

Japānas Apbalvojums

Kadrs no filmas: Death Note

Kadrs no filmas: Death Note

Kadrs no filmas: Death Note

Kadrs no filmas: Death Note

Kadrs no filmas: Death Note
Shusuke Kaneko
(Režisors)


Tatsuya Fujiwara
(Aktieri)


Kenichi Matsuyama
(Aktieri)


Shido Nakamura
(Aktieri)Asaka Seto
(Aktieri)


Erika Toda
(Aktieri)


Shigeki Hosokawa
(Aktieri)


Shunji Fujimura
(Aktieri)


Takeshi Kaga
(Aktieri)


Yu Kashii
(Aktieri)


Kenji Kawai
(Komponists)
Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2022. gada
04. decembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Tekken (Japāna)
Iesakām:
Friend (Koreja)
Friend
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā