Transporter, The
Transporteur, Le (Transporteur, Le) (Transportētājs)
Plakāts: Transporter, The Valsts: Francija / ASV
Gads: 2002
Žanrs: Spriedzes Filma
Filmas garums: 92 minūtes
Valoda: Angļu / Ķīniešu (Mandarīnu) / Franču
Iznākšanas datums: 02.10.2002.
Pievienota: 14.06.2008.
Atslēgas vārdi: Pakaļdzīšanās / Skūpsts / Cīņas mākslas / Policija / Laupīšana / Šaujamierocis

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Bijušais militārists, helihopteru pilots Frenks Martins (Jason Stratham) dzīvo savu kluso dzīvi kaut kur Francijas dienvidu piekrastē. Viņš piestrādā par algotni - transportētāju, kura galvenais uzdevums ir, neuzdodot liekus jautājumus, pārvedāt lietas no vienas vietas uz otru.

Ikdienā, ar savu tumšo BMW E38 735i pārvadājot dažādas bīstamas kravas, viņš vadās pēc noteikumiem, kurus neuzdrošinās pārkāpt.

Šie noteikumi ir:
- Nekad nemainīt darījumu.
- Nekad nejautāt nekādus vārdus.
- Nekad neatvērt pārvadājamo paciņu.

Frenka jaunākais uzdevums, salīdzinot ar iepriekšējiem, ir visnotaļ savādāks. Viņu noalgo kāds amerikānis, un ievieto paciņu mašīnas bagāžniekā. Transportēšanas gaitā, nomainot riepu, Frenks sajūt, ka viņa paciņa kustas.

Viņš, pārkāpjot savus noteikumus, ielūkojas paciņas saturā, atrodot tur sasaitētu, skaistu sievieti, kuras vārds ir Lai (Shu Qi).

Sākot ar paciņas atvēršanas mirkli, Frenks tiek ierauts nepārtrauktās, spriedzes pilnās situācijās, kuru pamatā ir problēmas ar nelegālu cilvēku ieviešanu un paverdzināšanu.

Komentārs

Producenta Luka Besona un režisora Korija Juena (Corey Yuen Kwai) kārtējais mēģinājums radīt Āzijas veida spriedzes filmu Rietumu skatītājiem.

Jāsaka, ka šis mēģinājums izdodas. Arī iepriekš Besons izmanto šāda veida formulu, lai ar cīņu efektiem, Āzijas aktieriem un režisoru sasniegtu Eiropas un Amerikas skatītāju. Jāatceras „Wasabi” un „Kiss Of The Dragon”. Formula ir gaužām vienkārša – eksotikas piegarša, balanss starp cīņām, humoru un drāmu.

Kādā aprakstā lasīju labu salīdzinājumu šai filmai – video spēle. Citēju „Pirmā istaba - cīņa ar sliktajiem puišiem garāžā, otrā istaba - darbojies kā pilots, trešā istaba – vadi automašīnu, ceturtā istaba – cīnies ar sliktajiem puišiem, un tā tālāk...” Principā šie vārdi ir tiešs trāpījums. Kā noteikta veida atpūta šī filma ir pat ļoti laba, bet tikai noteiktos apstākļos – ja vēlaties atslēgties un paskatīties kādu non stop grautiņu.

Runājot par scenāriju, tad pastāv vairākas versijas, kā radās transportētāja ideja. Viena no tām ir, ka ideja ņemta no 2001. gadā uzņemtajām BMW reklāmām, kur šie spēkrati tiek lietoti dažādās situācijās, lai pārvadātu dažādas lietas. Ir arī cilvēki, kas uzskata, ka ideja radusies no Keniči Sonodas komiksa (mangas) „Gunsmith Cats”, kur Frenks līdzinās varonim „Bean Bandit”.

Par Frenka lomas atveidotāju Džeisonu Strathamu runājot, tad viņš bieži tiek uzslavēts, kā Rietumu kino uzlecošā grāvēju zvaigzne. Lielākoties pateicoties viņa fiziskajām dotībām, neholivudisko seju, un sava veida harizmātisko tēlu. Šad tad presē redzama Džeisona salīdzināšana ar Brūsu Villisu, kam piemīt līdzīgas īpašības. Grūti spriest, pēc dažām filmām, kuras esmu noskatījies, šis aktieris man liekas kā neitrāls tēls, kas pilda savas funkcijas kā savdabīga mašīna.

Kopumā jāteic, ka Korijs Juens ir paveicis savu darbu godam, neradot neko īpaši jaunu un pārsteidzošu, bet piespiežot vairākus miljonus skatītājus doties uz kino. Tas arī veicina to, ka šis režisors nākamajos gados atkal ķeras veidot līdzīga veida darbus.

Redaktora Vērtējums
6 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Transporter, The

Kadrs no filmas: Transporter, The

Kadrs no filmas: Transporter, The

Kadrs no filmas: Transporter, The

Kadrs no filmas: Transporter, The
Corey Yuen
(Režisors)


Jason Statham
(Aktieri)


Shu Qi
(Aktieri)Didier Saint Melin
(Aktieri)


Doug Rand
(Aktieri)


Matt Schulze
(Aktieri)


Ric Young
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2023. gada
27. septembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Bang Rajan 2 (Taizeme)
Iesakām:
Nine Souls (Japāna)
Nine Souls
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā