Rodan
空の大怪獣 ラドン (Sora No Daikaiju Radon) (Rodans)
Plakāts: Rodan Valsts: Japāna
Gads: 1956
Žanrs: Kaidžu
Filmas garums: 82 minūtes
Valoda: Japāņu
Iznākšanas datums: 26.12.1956.
Pievienota: 22.05.2007.
Atslēgas vārdi: Panika / Psihopātija / Monstrs / Šaujamierocis

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Kitamatsu ir neliels izrakteņu ieguves ciemats, kurš atrodas Kyushu rajonā. Šigeru (Kenji Sahara) strādā raktuvēs par drošības inženieri, un skaidri redz kāda depresīva atmosfēra valda raktuvju strādnieku starpā...

Kādu dienu raktuves applūst, un tajās pazūd divi darbinieki.

Pēc kāda laika, viens no darbiniekiem tiek atrasts noslepkavots. Vaina tiek likta uz joprojām pazudušo otru darbinieku...

Nākamajā dienā vīru brigāde raktuvēs pamana gigantisku kāpuru (Meganuronu), bet nepaspējuši paziņot par monstru, kāpurs noslepkavo tos.

Atkal trīs noslepkavotie... Pēc brīža atskan kliedzieni no ciemata puses. Izrādās kāpurs ir iznācis no raktuvēm un uzbrūk vietējiem iedzīvotājiem...

Policija uzsāk kāpura vajāšanu, bet tas paslēpjas kalnos...

Paiet dažas dienas un debesīs parādās nezināms objekts... Tas traucas ar neredzēti lielu ātrumu, un īsā laika sprīdī ir redzēts Pekinā un Tokijā... Izrādās tas ir milzīgais 100 tonnu smags dinozauru laikmeta putns Rodans, kurš radiācijas iespaidā augšāmcēlies.

Komentārs

1954. gadā oriģinālā jeb pirmā Godzillas filma ienesa Toho studijai pamatīgu žūksni ar naudu, tādejādi kompānija iekustināja žanru kas zināms pēc vārda kaidžu.

Toho turpināja uzņemt ne tikai Godzillas filmas, bet nolēma arī veidot citu monstru darbus. Viens no pirmajiem, un iespējams atmiņā paliekošākajiem šādiem projektiem ir darbs "Rodan".

Pie filmas veidošanas ķērās lielākā daļa no komandas, kas iepriekš strādāja pie 1954. gada Godzillas, tai skaitā režisors Iširo Honda, producents Tomojuki Tanaka un komponists Akira Ifukube.

Filma izdevās, un tā iezīmēja atsevišķas sērijas aizsākumus, tādejādi kaidžu vairs netika saistīts tikai ar vārdu Godzilla. Scenāriju filmai uzrakstīja Takeši Kimura, kurš par pamatu tam ņēma studijas Warner Brothers 1954. gada filmu "Them!".

"Rodan" ir zīmīga arī ar to, ka tā ir pirmā monstru filma Japānas vēsturē, kura uzņemta krāsainajā formātā, tādejādi tajos laikos šokējot skatītājus ar saviem kolorītajiem efektiem. Godīgi sakot filmas efekti vēl šajās dienās var pārsteigt, ja neņem vērā acīmredzamos modelīšus un maketus.

Tomēr Rodan nekļuva par Godzillas konkurentu, gluži pretēji, vairāk par asistentu, jo šis monstrs parādās arī dažās Godzillas filmās.

"Rodan" nokļuva arī pie ASV skatītājiem, kur tā ieguva diezgan lielus panākumus, aizsākot bumu, kad ASV kvantumiem sāka ievest kaidžu filmas, un, nedaudz pieslīpējot, lika tās publikas priekšā.

Es nerunāšu par pāris kļūdām, kas pieļautas filmas uzņemšanā, viena no tām ik pa laikam redzamās monstra kustinošās virves, bet vēlos vēlreiz uzsvērt, ka, ja kaidžu darbos bieži vien redzam tikai attālus skatus, kad monstrs parādās aiz kalna vai tumsā, tad šeit skatītājam ir iespēja redzēt monstru putnu tīrās debesīs, kurš gaišā dienas laikā izposta Japānas pilsētu.

Tātad, ja esat žanra cienītājs, tad šis būs gardais ēdiens, bet ja esat garāmgājējs, kurš vēlas ar žanru iepazīties, tad šī un 1954. gada Godzilla būs īstie darbi!

Redaktora Vērtējums
7 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Rodan

Kadrs no filmas: Rodan

Kadrs no filmas: Rodan

Kadrs no filmas: Rodan

Kadrs no filmas: Rodan
Ishiro Honda
(Režisors)


Takeshi Kimura
(Scenārija Autors)


Kenji Sahara
(Aktieri)


Akihiko Hirata
(Aktieri)


Akio Kobori
(Aktieri)


Yumi Shirakawa
(Aktieri)


Kiyoharu Onaka
(Aktieri)


Minosuke Yamada
(Aktieri)


Yasuko Nakata
(Aktieri)


Yoshifumi Tajima
(Aktieri)


Akira Ifukube
(Komponists)


Tomoyuki Tanaka
(Producenti)
Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2023. gada
27. septembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Bang Rajan 2 (Taizeme)
Iesakām:
Infernal Affairs (Ķīna)
Infernal Affairs
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā