Sorum
소름 (Sorum) (Zosāda)
Plakāts: Sorum Valsts: Koreja
Gads: 2001
Žanrs: Mistika / Šausmu Filma
Filmas garums: 107 minūtes
Valoda: Korejiešu
Iznākšanas datums: 04.08.2001.
Pievienota: 01.04.2007.
Atslēgas vārdi: Skumjas / Draudzība / Pārdabiskums / Nāve / Vientulība / Depresija

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

29 gadus vecais taksists Jong Hun (Yong-hyun) (Myeong-min Kim) ievācas uz dzīvi kādā pussagruvušā dzīvoklī, kuru ar laiku plānots nojaukt. Viņa istabiņas numurs ir 504, un viņa vienīgie kaimiņi ir trīs piektā stāva iedzīvotāji.

Viens no tiem ir rakstnieks Lee, otrs – klavierspēles skolotāja Eun-su, un trešais – rētaina sieviete ar "tukšām" acīm.

Jong Hun ir bārenis, kura pagātne paliek miglā tīta. Vienu brīdi viņš ir jokains, bet otrā baismīgs...

Bet šim noslēpumainajam cilvēkam iepatīkas meitene Sun Jong (Sun-young)... Abi sāk kopā pavadīt laiku, nesaredzot savu pagātni un nākotni.

Bet viņa 504. istabiņa nav ne mazāk dīvaina, kā pats Jong Hun. Šī bija vieta, kur 30 gadus atpakaļ notika skandaloza slepkavība. Kāds vīrs nogalinot savu sievu un pametot jaundzimušo bērnu, aizmuka ar citu sievieti.

Neviens tā arī nespēja atrast sievietes līķi...

Pie tam nesen, pirms Jong Hun ievācās šajā apartamentā, šeit, noslēpumaina ugunsgrēka rezultātā, mira kāds novelists Kvang Tae (Kwang-tae)...

Noslēpumainie notikumi ir tikai vēl priekšā...

Komentārs

Kādu gadu atpakaļ, jau pat piemirstu apstākļu dēļ, šī filma nonāca manā repertuārā. Ilgu laiku atliku tās skatīšanos, kamēr kādu dienu nolēmu, ka beidzot jānoskatās, kas tad slēpjas zem noslēpumainā nosaukuma "Zosāda".

Aiz tās, pirmkārt, slēpjas režisors – debitants Jong Čan Juns (Jong-chan Yun), kurš savā darbā vēlējās ieviest dažādas inovācijas.

Šīs inovācijas ir acīmredzamas. Netipisks apgaismojums, skaņa, kā arī dīvainie varoņi, varbūt noteiktu skatītāju vidū spēj uzburt bailes un izsaukt zosādu.

Bet pašas filmas notikumu sērija ir mazliet garlaicīga un nesaprotama. Varbūt nebiju pamatīgi iedziļinājies tajā, ko vēlas mums pastāstīt jaunais režisors. Bet varbūt tā bija tikai kā vitrīna jaunajām kino lietām, kuras, patiesībā, vienkāršais kino skatītājs pat nepamanīs.

Daudz kas tiek turēts noslēpumā. Gan varoņu pagātne, gan rakstura pazīmes. Tie ir izveidoti tik mainīgi un jautājumu pilni, ka vai jābrīnās par to reālismu.

Pašā centrā noteikti, ka ir atmosfēra. Pati māja, kurā norisinās darbība. Netīrās sienas, rūsa, savdabīgā saules gaisma, un citas lietas.

Filma ir pieskaitāma pie šausmu filmu žanra, tomēr kā pats režisors atzinis, kad vēlējies parādīt to, ka: "Patiesās šausmas veidojas no cilvēku savstarpējām attiecībām". Šajā frāzē noteikti, ka ir daļa taisnības, tomēr, vai nu Japāņu šausmenes ir notrulinājušas manu nervu sistēmu, vai arī neuzķēru šausmu momentus. Diemžēl zosāda netika sagaidīta, bet garlaicība gan.

Liekas, ka vairāk šeit iet runa par psiholoģiju un varoņu atstumtību no sabiedrības, kas patiešām ir šausmīgi – vismaz dažu acīs, tomēr ja skatītāji vēlas kaut ko pārdabiski šausmīgu, tad meklējumi šajā darbā nevainagosies ar panākumiem.

Un lai gan filma guva atzinību filmu festivālos, tomēr tā nelikās saistoša, bet iespējams piekristu, ka noteiktas skatītāju grupas varbūt saskatīs šeit šedevra ievirzes.

Redaktora Vērtējums
4 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Sorum

Kadrs no filmas: Sorum

Kadrs no filmas: Sorum

Kadrs no filmas: Sorum

Kadrs no filmas: Sorum
Jong-chan Yun
(Režisors)


Jong-chan Yun
(Scenārija Autors)


Jin-Young Jang
(Aktieri)


Myeong-min Kim
(Aktieri)


An Jo
(Aktieri)


Ju-bong Gi
(Aktieri)


Young-hoon Park
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2022. gada
04. decembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Tekken (Japāna)
Iesakām:
Infernal Affairs (Ķīna)
Infernal Affairs
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā