Wonderful Days
원더풀 데이즈 (Wonderful Days) (Brīnišķīgās Dienas)
Plakāts: Wonderful Days Valsts: Koreja
Gads: 2003
Žanrs: Zinātniskā Fantastika / Spriedzes Filma
Filmas garums: 86 minūtes
Valoda: Korejiešu
Iznākšanas datums: 17.07.2003.
Pievienota: 31.03.2007.
Atslēgas vārdi: Pakaļdzīšanās / Skumjas / Policija / Revolūcija / Terorisms / Apokalipse / Robots / Šaujamierocis

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Ir 2142. gads, cilvēce ir ieslīkusi piesārņojuma radītajās sekās, bet neliela daļa turīgo iedzīvotāju un zinātnieku savām vajadzībām ir atraduši risinājumu.

Tie uzbūvējuši mākslīgu pilsētu, ko dēvē par Ekobanu (Ecoban). Tā spēj piesārņojumu pārvērst par tiem lietderīgu enerģijas avotu.

Šīs pilsētas centrs ir Delos sistēma, kura uztur Ekobana sekmīgu darbību. Tomēr visapkārt šim centram, pilsētā, kura zināma pēc nosaukuma Marr mitinās vienkāršie iedzīvotāji, kurus elite uzskata par dzīvniekiem.

Tomēr ar laiku Ekoban enerģijas avoti sāk izsīkt, tāpēc ir nepieciešams piesārņot jaunus apgabalus. Tiek aizsākts slepens projekts, kura rezultātā Marr pilsēta tiktu iznīcināta, un tās piesārņojums spētu nodrošināt Ekoban pastāvēšanu vēl vairākus desmitus gadu.

Bet Marr pilsētā dzīvo arī vairāki revolucionāri noskaņoti iedzīvotāji, kuru kvēlākā vēlme ir iznīcināt elites pilsētu, un atgriezt sev zilās, nepiesārņotās debesis...

Viens no šādiem cilvēkiem ir Šua (Shua), kurš plāno iefiltrēties pilsētā, un iznīcināt Delos sistēmu. Tomēr viena no vadošajām Ekoban aizsargātājām ir viņa jaunības mīlestība Džei (Jay)...

Uzsākas cīņa par mīlestību un cilvēces nākotni...

Komentārs

Kārtējā animācijas filma, kura aizskar mūsdienu sabiedrības vitāli svarīgo ekoloģijas, un tīrās dabas jautājumu...

Bet tā nav vienkārša animācijas filma... "Wonderful Days" ir nepārprotami, ka viens no nopietnākajiem izaicinājumiem varenajai Japānas anime industrijai, kura ilgus gadus dominē Āzijas un arī pasaules anime tirgū.

Ar 10 000 ASV dolāru lielu budžetu, uz 2003. gadu "Wondeful Days" bija pats dārgākais anime projekts, kas jebkad veidots Korejā, tādēļ pirms tā iznākšanas tas radīja pamatīgu ažiotāžu anime cienītāju aprindās.

Režisors Mun Sang Kims (Moon-saeng Kim) ir CF industrijas veterāns, kurš radījis vairāk nekā 200 dažādu TV reklāmu, un pēdējos septiņus gadus bija veltījis šim futūristiskajam projektam.

Šī filma ir savdabīgs darbs ar dažnedažādāko lietu apvienojumu – tajā ir redzami gan kino kadri, gan 2D šūnu animācija, gan arī izteikta 3D datorgrafika, kura vairāk balstās uz Rietumu valstu pieredzi, nekā Japānā pieņemtiem kanoniem.

Viens no lielākiem darba trumpjiem ir iespaidīgā kinematogrāfija un dabas skati, kas izveidoti meistarīgā kombinācijā ar filmai komponēto mūziku.

Domājot par šo darbu gribas lietot vārdu sakopojumu animācija ar dvēseli, jo tiešām redzams, ka cilvēki pie šīs filmas ir strādājuši ar milzīgu atdevi.

Diemžēl realitāte ir nedaudz skarbāka, jo "Wonderful Days" pašmājās neieguva gaidīto popularitāti. Tomēr nedaudz labāki panākumi to sagaidīja ārpus valsts robežām, jo tā veiksmīgi nokļuva gan pie Japānas skatītājiem, gan arī ASV skatītāja ar nosaukumu "Sky Blue".

Filma bija nonākusi arī līdz Latvijas teritorijai, kurā tā ir zināma pēc nosaukuma "Fantastiskās Dienas". Nediskutēšu par tulkojumu...

Nepārprotami, ka "Wonderful Days" panākumus nosit nedaudz tas, ka tā nākusi no anime industrijā "nezināmas" valsts - Korejas. Bez šaubām šeit kalngalā ir Japāna un ASV.

Bet noteikti iesaku noskatīties šo darbu, jo tas tiešām nebūs velti izšķiests laiks!

Redaktora Vērtējums
8 no 10 ballēm

Korejas Apbalvojums

Kadrs no filmas: Wonderful Days

Kadrs no filmas: Wonderful Days

Kadrs no filmas: Wonderful Days

Kadrs no filmas: Wonderful Days

Kadrs no filmas: Wonderful Days
Moon-saeng Kim
(Režisors)


Hye-jin Yu
(Aktieri)


Ji-tae Yu
(Aktieri)


Joon-ho Chung
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
20. aprīlis

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Fire Of Conscience (Ķīna)
Iesakām:
Infernal Affairs (Ķīna)
Infernal Affairs
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā