Damo (TV)
조선 여형사 다모 / 茶母 (Joseon Yeohyeongsa Damo) (Damo: Čosun Dinastijas Detektīve)
Plakāts: Damo Valsts: Koreja
Gads: 2003
Žanrs: Drāma / Spriedzes Filma
Filmas garums: 891 minūtes
Sēriju Skaits: 14
Kompānija: MBC
Valoda: Korejiešu / Japāņu
Iznākšanas datums: 28.07.2003.
Pievienota: 25.02.2007.
Atslēgas vārdi: Mīlestība / Cīņas mākslas / Banda / Izmeklēšana / Policija / Revolūcija / Nodevība / Bārenis / Zobens / Kalpotājs / Mīlas trijstūris / Politiķis / Valdība

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Darbība risinās 17.gs Korejā, kad liela daļa sievietes strādāja kā kalpotājas. Tomēr dažas no šīm kalpotājām tika iesaistītas policijas darbā, palīdzot izmeklēt sarežģītas lietas. Šādas sievietes tika sauktas par Damo

Chae Oak (Ji-won Ha) ir viena no šādām sievietēm. Jau kopš bērnības viņas apguvusi cīņu mākslas, un zobencīņu pamatus.

Valstī sāk valdīt haoss, kad kādu dienu, nezināmas personas sāk tirgū iepludināt viltotu naudu, tādejādi jaucot Korejas ekonomisko situāciju. Policijas inspektori un aģenti mēģina atrast vainīgos, tomēr viņiem tas neizdodas.

Šīs lietas izmeklēšana tiek uzticēta Hansung (senā Korejas galvaspilsēta) policijas birojam, kurā kalpo arī Chae Oak, un kuru vada Hwang-Bo Yoon (Seo-jin Lee).

Kad ilgāku laiku lietu nevar atšķetināt, talkā tiek aicināta Damo. Komandieris Hwang-Bo nosūta meiteni iefiltrēties noziedzīgajā pasaulē, un noskaidrot vainīgos.

Damo uzzina, ka jāmeklē ir Jang Sung-Baek (Min-jun Kim), kurš ir šīs bandas vadonis, tomēr meitene vēl nezina, ka viņas pagātnē šis cilvēks ieņem nozīmīgu lomu.

Pie tam, ar laiku izrādās, ka šī, pēc pirmā acu skatiena, nelielā naudas viltošanas lieta, izvēršas par valsts mēroga sazvērestību, kurā apdraudēta pat karaļa vara...

Komentārs

Divi varonīgi vīrieši – viens likuma pārstāvis, otrs sazvērnieks - tautas pārstāvis. Katrs cīnās par saviem ideāliem, bet starp tiem, meitene, kura iedzīta nesaprašanā, jo jūt, ka mīl abus.

Tā varētu raksturot filmas romantisko un dramatisko pamatu, tomēr tas ietīts pamatīgā vēsturisko faktu un notikumu kopumā.

Nedaudz par varoņiem, kas iespējams ir seriāla sensacionālo panākumu sāls. Abi galveno vīriešu lomu atveidotāji, aktieris Min-jun Kim un Seo-jin Lee ar savu harizmu noteikti spēj ne tikai noturēt skatītāju uzmanību, bet arī ļaut, lai skatītājs jūt līdz abiem, gan labajam, gan arī ļaunajam spēkam. Protams, ka robeža ir relatīva un katrs no mums saskatīs savu labo, vai ļauno pusi.

Jāmin, ka seriāla internacionālajam tirgum domātajā DVD iepakojumā, tika ietverts buklets ar katras sērijas anotācijām, kā arī detalizētu vēsturisko skaidrojumu. Negribu teikt, ka stāstu nevar uztvert bez tā, tomēr iepriekšējas zināšanas par Korejas vēsturi varētu padarīt skatīšanos nedaudz interesantāku.

Nākamā ievērības vērtā lieta ir filmas kinematogrāfija, pie kuras, netipiski seriāliem, ir pamatīgi piedomāts. Kalni, meži, senatnīgās pilsētas ar makro un mikro skatiem, ir attēlotas krāsaini un patiešām skaisti.

Tagad nedaudz par mūziku. Lai gan šī skaitās vēsturiskā filma, tomēr šad tad mēs seriālā varam dzirdēt diezgan roķīgus un popīgus muzikālos gabalus. Bet pārējā laikā, neizbrīna sirdi plosošo balāžu klātbūtne, kuras noteiktos mirkļos, tā vien spiež pa acīm ar dubultu sīpolu asaru spēku.

Nu un ja apskatāmies arī kaut ko no negatīvās puses, tad kā jau vienmēr brīžiem pārsteidz varoņu muļķīgā uzvešanās, kā arī iespējams uz beigām seriāls bija uz vienu sēriju pastiepts (runa iet par ainām alā).

Korejiešu seriāli nepārtrauc pārsteigt skatītājus, kas liekas ir pozitīvā virzienā ejoša tendence, lai gan no otras puses, jāskatās, ka drīz industrija neizsmeļ sevi.

Redaktora Vērtējums
8 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Damo

Kadrs no filmas: Damo

Kadrs no filmas: Damo

Kadrs no filmas: Damo

Kadrs no filmas: Damo
Lee Jae-Gyu
(Režisors)


Cheong Hyeong-Su
(Scenārija Autors)


Hak-ki Bang
(Scenārija Autors)


Ji-won Ha
(Aktieri)Min-jun Kim
(Aktieri)


Seo-jin Lee
(Aktieri)


Han-wi Lee
(Aktieri)


Mun-shik Lee
(Aktieri)


Oh-jung Kwon
(Aktieri)


Yeong-gyu Park
(Aktieri)


Ho-geun Jeong
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2023. gada
01. decembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Legend Of Chen Zhen (Ķīna)
Iesakām:
Nine Souls (Japāna)
Nine Souls
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā