Appleseed
アップルシ-ド (Appurushido) (Ābolu Sēkla)
Plakāts: Appleseed Valsts: Japāna
Gads: 2004
Žanrs: Spriedzes Filma / Animācijas Filma
Filmas garums: 105 minūtes
Valoda: Japāņu
Iznākšanas datums: 05.03.2004.
Pievienota: 25.02.2007.
Atslēgas vārdi: Draudzība / Androīds / Revolūcija / Terorisms / Apokalipse

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Tuvākajā nākotnē (2130-tajos), pēc iznīcinoša pasaules kara, tiek izveidota eksperimentālā pilsēta Olimpus (Olympus), kurā mitinās gan Biodroīdi (bioloģiskie roboti), gan cilvēki. Pilsētā nav nedz piesārņojuma, nedz bezdarbnieku, nedz noziegumu. Visu šo sistēmu kontrolē superdators GAIA.

Saule spīd, debesis ir zilas, visapkārt smaidi un patīkama atmosfēra. Diemžēl lietas nemaz nav tik skaistas, kā izskatās, jo daži cilvēki nav apmierināti ar šo "Utopiju".

Šie cilvēki nodarbojas ar terorismu. Nata Dunana (Nats Dunan) un Briarios (Briarios Hekatonecles) ir divi cilvēki, kuri strādā Olimpijas SWAT grupā, un cīnās pret šiem teroristiem.

Tomēr, Olimpijas iedzīvotājiem nenojaušot, tuvojas lielā diena, kurā visiem tiks mests izaicinājums.

Komentārs

"Ābolu sēkla" jeb "Appleseed" savulaik bija visu animācijas filmu (anime) informatīvo avotu priekšgalā, ar diskusijām par filmas inovācijām, atbilstību mangai, foršumu un citām lietām.

Palasot dažu anime fanu un kritiķu atsauksmes, kā lielākais filmas trūkums tiek minēts tās neatbilstībai pazīstamajam komiksam (manga), varoņu pārveidošana un tamlīdzīgas lietas. Jāsaka, ka mangas autors ir pazīstamais Masamune Širov (Masamune Shirow), kurš radījis tādu darbu, kā "Ghost In The Shell".

Savu viedokli tomēr varu paust no neinformēta skatītāja puses, kuram šī anime bija kā neliels atklājums. Atklājums tieši datoranimācijas lauciņā.

Šajā darbā tradicionālā animācija tiek jaukta ar pamatīgu grafikas piedevu, radot, liekas, skatītājam svaigu pieredzi, kura nosaukta par "3D Live Anime". Tas noteikti ir filmas lielākais plus no manas puses, un noteikti arī filmas galvenais panākumu nesējs.

Runājot par pārējo... Godīgi sakot sižets likās kaut kur redzēts, dzirdēts, salikts no jau eksistējošiem elementiem...

Cik var taisīt animes par utopiskām pilsētām, kuras apņem piesārņojums un netīrība. Un kuru gals ir tikpat ātri saskatāms, kā sākums. Roboti, androīdi, kiborgi, cilvēki, un nesaskaņas to starpā. Labi, labi... saprotu kiberpunks (cyberpunk) ir un paliek kiberpunks, un šī žanra piekritēji, par tādu izteikumu, droši vien labprāt mani nomētātu ar puvušiem augļiem.

Un ja patiešām stāsts ir gaužām pavārgs, tad kā jau minēju, lielu darbu padara grafika un skaņa. Skaņu celiņus šai filmai ierakstījuši tādi grandi kā Paul Oakenfold, Boom Boom Satellites un Basement Jaxx.

Filmas radītāji centušies tajā ietvert arī intelektuālās lietas, lai gan brīžiem nākas brīnīties par to nepieciešamību. Tiek citēta grieķu mitoloģija, ik pa laikam izspertas pārgudras frāzes un nākamajā brīdi, grautiņš, kurā notiek nežēlīgas apšaudes.

Es esmu redzējis gaužām nelielu daudzumu anime, kur nu vēl no cyberpunk, bet teikšu kā ir, nepagāja i ne divas dienas, kad animes varoņi, un galvenās darbības bija izbālējušas manās atmiņās, atstājot vienīgo atmiņu par to, ka filma bija ar tīri smuku datoranimāciju un kārtējo iepīto globālās izdzīvošanas tēmu.

Redaktora Vērtējums
6 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Appleseed

Kadrs no filmas: Appleseed

Kadrs no filmas: Appleseed

Kadrs no filmas: Appleseed

Kadrs no filmas: Appleseed
Shinji Aramaki
(Režisors)


Haruka Handa
(Scenārija Autors)


Masamune Shirow
(Scenārija Autors)Ai Kobayashi
(Aktieri)


Jurota Kosugi
(Aktieri)


Mami Koyama
(Aktieri)


Yuki Matsuoka
(Aktieri)


Takehito Koyasu
(Aktieri)


Tomoko Kawakami
(Aktieri)


Yuzuru Fujimoto
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2022. gada
18. maijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Legend Of Chen Zhen (Ķīna)
Iesakām:
Azumi (Japāna)
Azumi
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā