Shadowless Sword
무영검 (Muyeong geom) (Zobens Bez Ēnas)
Plakāts: Shadowless Sword Valsts: Koreja
Gads: 2005
Žanrs: Wuxia / Drāma
Filmas garums: 115 minūtes
Valoda: Korejiešu
Iznākšanas datums: 18.11.2005.
Pievienota: 25.08.2006.
Atslēgas vārdi: Laikmets / Slepkava

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

926. gadā Balhae valsts galvaspilsēta, pēc Georan uzbrukuma un prinča Suhyeon nogalināšanas, krīt gūstā… Tās vietā Georan nodibināja jaunu valsti, kuru nosauca par Dongranguk.

Tomēr izdzīvojušie Balhae iedzīvotāji saglabāja cerības atjaunot valsti...

Darbība risinās mūsu ēras 927. gadā. Vienai no spēcīgākajām karotājām - Yeon So-ha (So-yi Yoon) tiek dots uzdevums atrast un nogādāt atpakaļ, trimdā atrodošos, pēdējo Balhae princi Jeong-hyun (Seo-jin Lee).

Princim ir jāatgriežas un jākļūst par Balhae karali un vadoni cīņā pret ļaunajiem iebrucējiem.

So-ha uzdevums nemaz nav tik vienkāršs, jo prinča meklējumus ir uzsākuši arī pretinieka spēki ar ļauno Hyun-joon (Hyeon-jun Shin) priekšgalā, un, pie tam, pats princis nevēlas atgriezties un kļūt par karali...

Komentārs

Pirms runāt par šo darbu, atcerēsimies 2000. gadā iznākušo episko darbu "Bichunmoo", kura veidošana izmaksāja lielu naudiņu, tomēr tas Korejā neieguva gaidītos panākumus...

Kopš tā laika režisors Young-jun Kim bija nosolījies, ka viņš mācīsies no pieļautajām kļūdām un savā nākamajā darbā labos tās...

Piecus gadus viņš strādāja pie sava jaunā darba "Shadowless Sword", jo vēlējās to izveidot tādu, lai tas gūtu panākumus pašmāju auditorijas priekšā.

Nav noslēpums, ka Korejiešu episkie stāsti nespēj atpelnīt, pārpelnīt ieguldīto naudiņu un gūt panākumus pašmājās, kamēr tai pat laikā Ķīniešu wuxia žanra filmas gūst internacionālus panākumus.

Kas tad no visa šī ir sanācis? Pirmais, jau gribas uzslavēt režisoru, jo šoreiz viņš sekmīgāk manipulē ar ieguldīto naudu (apmēram 8 biljoni vonu) un veicis daudz pārdomātāku pieeju filmas veidošanai.

Neapšaubāmi, ka gan kostīmi, gan uzņemšanas vietas (lielākā daļa filmas uzņemta Ķīnā) un kinematogrāfija, gan arī cīņu ainas, kuras aizņem lielāko daļu filmas ritlaika, ir izveidotas godam. Krāsaini, dinamiski un brīžiem pat elpu aizraujoši...

Bet neizpaliek arī bez trūkumiem, pats stāsts un citas filmas nianses rada tādu kā dežavu efektu atsaucot atmiņā Ķīnā veidotos wuxia darbus "Crouching Tiger, Hidden Dragon", "Hero" un "House Of Flying Daggers". Tāpat stāstā ir vairākas lietas, kas rada jautājumus, piemēram, ja jau prinča atgriešana bija tik svarīga, kāpēc tie sūtīja tam pakaļ tikai vienu cilvēku? Tas lai paliek uz scenārija autora sirdsapziņas.

Aktieru sniegums ir apsveicams, tai skaitā arī jaunās zvaigznes So-yi Yoon ("Arahan") cīņu apgūtspējas prasmes. Aktierus trenēja horeogrāfu brigāde, kura atbildīga par tādu darbu, kā "Once Upon A Time In China". Iespējams tāpēc mēs varam redzēt tik prasmīgi atstrādātus akrobātiskos trikus un virvju darbu.

Filmā investēja arī ASV sponsori un tā ir milzīgā kompānija New Line Cinema, kas uzreiz nodrošināja to, ka "Shadowless Sword" tiks izlaista arī internacionālajā vidē.

Tātad pozitīvās lietas ir cīņu ainas, kostīmi, uzņemšanas vietas, bet trūkumi stāsts un neliels oriģinalitātes trūkums.

Redaktora Vērtējums
7 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Shadowless Sword

Kadrs no filmas: Shadowless Sword

Kadrs no filmas: Shadowless Sword

Kadrs no filmas: Shadowless Sword

Kadrs no filmas: Shadowless Sword
Young-jun Kim
(Režisors)


Hyeon-jun Shin
(Aktieri)


Ji-Woo Choi
(Aktieri)


Jun-ha Jeong
(Aktieri)


Ki-yong Lee
(Aktieri)


Seo-jin Lee
(Aktieri)


So-yi Yoon
(Aktieri)


Su-ro Kim
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2023. gada
01. decembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Bang Rajan 2 (Taizeme)
Iesakām:
Azumi (Japāna)
Azumi
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā