Memoirs Of A Geisha
Sayuri (Sayuri) (Geišas Memuāri)
Plakāts: Memoirs Of A Geisha Valsts: ASV
Gads: 2005
Žanrs: Drāma / Romantika
Filmas garums: 139 minūtes
Valoda: Angļu / Japāņu
Iznākšanas datums: 29.11.2005.
Pievienota: 09.09.2006.
Atslēgas vārdi: Mīlestība / Skumjas / Konkurence / Karš / Deja / Eskorts / Greizsirdība / Laikmets

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

1929. gadā, kādā Japānas zvejnieku ciematā, norūpējies tēvs pārdod savas meitas Chiyo un Satsu svešam meiteņu uzpircējam.

Māsas tiek izšķirtas, Chiyo nonāk prestižā geišu namā (okiya), kurš atrodas Gion rajonā, savukārt Satsu tiek aizvesta uz daudz vulgārāku vietu...

Chiyo kļūst par aukstasinīgas un greizsirdīgas, bet pieprasītas geišas Hatsumomo (Gong Li) kalponi.

Tomēr ar laiku Chiyo skaistums sāk uzplaukt un šajā namā par pieprasītām kļūst jau divas geišas... Tagad Chiyo kļūst pazīstama, kā Sayuri. (Zhang Ziyi)

Hatsumomo ar to nevar samierināties un ar visādiem paņēmieniem cenšas noniecināt savas jaunās konkurentes pašapziņu un slavu...

Pēc kāda laika Chiyo sastop vēl vienu slavenu geišu – Mamehu (Michelle Yeoh), kura izpērk meiteni no tās nama un uzsāk Sayuri trenēšanu geišas amatam.

Laiks iet un Sayuri ir kļuvusi par pieprasītāko geišu, tomēr tuvojas Otrais pasaules karš, kurš atnes postu un pārmaiņas...

Komentārs

Robs Māršals (Rob Marshall), kurš iepriekš uzņēmis Oskara balvai nominēto darbu "Čikāga" ("Chikago"), šoreiz lūkojas austrumu virzienā...

Viņš nolemj veidot darbu pēc Artūra Goldena (Arthur Golden) pārdotākā stāsta "Geišas Memuāri" ("Memoirs Of Geisha") motīviem.

Vēsturisks, romantisks stāsts, kura ekranizācijai ieguldīta pamatīga naudas summa, kas arī atspoguļojas uz vairākām filmas kvalitātes īpašībām. Eleganti kostīmi, grims, uzņemšanas vietas un kvalitatīvs tehniskais atbalsts, izveido filmu par gardo ēdienu vēsturisko drāmu cienītājiem.

Neapšaubāmi, ka ne tikai filmas nianses ir atstrādātas un pārdomātas, bet arī pats stāsts ir pietiekami saistošs, lai neliktu garlaikoties visu filmas laiku.

Tomēr ir dažas negatīvas lietiņas, kas šaujas prātā pēc darba noskatīšanās... Tai trūkst dvēseles... Pie tam, negribas īpaši pārmest šo faktoru, tomēr uzskatu, ka šādā darbā galvenās lomas vajadzēja uzticēt japāņu sievietēm, nevis kā tas ir patiesībā – trijām vadošajām Ķīnas aktrisēm: Zhang Ziyi, Michelle Yeoh un Gong Li.

Vismaz galveno vīriešu lomu atveidotāji bija japāņu izcelsmes aktieri, to skaitā mēs varam redzēt pazīstamo Watanabe ("Last Samurai") un Koji Yakusho.

Visbeidzot par filmas muzikālo noformējumu parūpējušies vairāki komponisti un pasaulslavenais čellists Yo-Yo Ma, kurš darbojies pie mūzikas filmai "Crouching Tiger, Hidden Dragon".

Kopumā, skaista episka drāma, kura vairāk tendēta uz Rietumu auditoriju un noteiktu daļu Āzijas kino cienītāju spētu atstāt vienaldzības sajūtās...

Redaktora Vērtējums
7 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Memoirs Of A Geisha

Kadrs no filmas: Memoirs Of A Geisha

Kadrs no filmas: Memoirs Of A Geisha

Kadrs no filmas: Memoirs Of A Geisha

Kadrs no filmas: Memoirs Of A Geisha
Rob Marshall
(Režisors)


Ken Watanabe
(Aktieri)


Koji Yakusho
(Aktieri)


Gong Li
(Aktieri)Michelle Yeoh
(Aktieri)Suzuka Ohgo
(Aktieri)


Zhang Ziyi
(Aktieri)
Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
15. jūnijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Tekken (Japāna)
Iesakām:
Oldboy (Koreja)
Oldboy
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā