DB Pievienota "Sukiyaki Western: Django"
DB Pievienota:
Sukiyaki Western: Django
"Sukiyaki Western: Django"

Foruma Diskusija
22.02.2010. - Gatis
DB Pievienota "Messengers"
DB Pievienota:
Messengers
"Messengers"

Foruma Diskusija
22.02.2010. - Gatis
Pievienots Raksts: "Ceļojums par Ķīnu 2009, īsumā..."
"Ceļojums par Ķīnu 2009, īsumā..." (Avots: www.amdb.lv (02.2010))

Ar šo es gribētu aizsākt ceļojumu aprakstus aizņemtiem cilvēkiem. Ideja ir sekojoša. Tā kā īsti neatrodam laiku detalizētiem apskatiem par mūsu ceļojumiem, viena lieta, kas spētu palīdzēt būtu kodolīgs maršruta apraksts, vizuālais attēlojums kartē un pāris foto. Ceru, ka tas kādam noderētu.

1. Pekina. Dzīvošana Hutong rajonā, Flowering House hostelī. (cena vidēji 90Y par nakti, rekomendēju). Pekinas apmeklētās vietas: Tanzhe templis, Houhai ezers, Tiananmen, Ķīnas mūris: posms - pārgājiens Jinshaling – Simatai. Pekinas mākslinieku rajons: Art District 798.


Foruma Diskusija
18.02.2010. - Gatis
DB Pievienota "M.W."
DB Pievienota:
M.W.
"M.W."

Foruma Diskusija
18.02.2010. - Gatis
DB Pievienota "Dream"
DB Pievienota:
Dream
"Dream"

Foruma Diskusija
04.02.2010. - Gatis
Mono Koncerts, Rīga 03.2010
Otrdien, 30.martā, Ģertrūdes ielas teātrī uzstāsies instrumentālās ģitārmūzikas kvartets Mono no Japānas.
Mūziķi, kas daudziem zināmi kā nepagurstoši ceļotāji jau no pirmajām kopā spēlēšanas dienām, šī gada pavasarī dosies plašā Eiropas turnejā. Starp šobrīd jau zināmajiem vairāk nekā 30 koncertiem, līdzās citām vēl neapgūtām teritorijām Mono pirmo reizi ir iekļāvuši arī Rīgu, Latviju.

Šī būs jau trešā reize kopš pēdējā (piektā) studijas albuma Hymn To The Immortal Wind izdošanas, kad grupa viesojas Vecajā kontinentā. Īsi pirms Ziemassvētkiem kvartets Tokijā kopā ar Music Art Romantic Orchestra atzīmēja savu desmitgadi, un, domājams, pavasara Eiropas tūre būs pēdējā pirms darba uzsākšanas pie jauna studijas ieraksta.

Pēc debijas EP izdošanas 2000.gadā un pirmajiem koncertiem ārpus dzimtās Japānas, grupu pamanīja Džons Zorns un pirmais ilgspēlējošais studijas albums Under The Pipal Tree iznāca jau ar izdevniecības Tzadik gādību. Kopš tā laika Mono nepaguruši ir turpinājuši koncertēt, iepazinuši leģendāro Stīvu Albīni un viņa Electrical Audio studiju Čikāgā un ciešā sadarbībā ar viņu ierakstījuši savus pēdējos trīs studijas albumus. Rezultāts - stabila un neapstrīdama vieta post-rock kā žanra goda sardzē.

Kopš jēdziena nostabilizēšanās galvenokārt klausītāju un kritiķu vārdu krājumos pagāušā gadsmita 90.gadu pirmajā pusē, ar post-rock jeb netulkoto “postroku” apzīmētais žanrs ir ticis gan cildināts, gan pulgāts. Cildināts nepārvērtējamā grupu Bark Psychosis, Tortoise, Godspeed You! Black Emperor, Mogwai un citu pienesuma mūsdienu rokmūzikā dēļ. Pulgāts šajā desmitgadē acīmredzami aptrūkstošos muzikālo ideju un jaunu radošo meklējumu dēļ, kas gan nav traucējis desmitus, simtus, pat tūkstošus mūziķu un grupu tiražēt jau gatavus motīvus, ne reti novedot tos līdz klišejiskam absurdam. Desmit gadu laikā Mono konsekventi ir attīstījuši savu vienreizēju pieeju orķestrālai kompozīcijai un dinamikai. Lai ko par šādu salīdzinājumu nedomātu akadēmiskās mūzikas lietpratēji vai, piemēram, Pitagors un Venedikts Jerofejevs, taču epitets “sfēru mūzika” ļauj gandrīz precīzi vizualizēt šīs mūzikas dramatismu, tajā ietverto spriedzi un taustāmos fiziskos apmērus, ja tādus maz mūzikai varētu piešķirt.

Koncerts Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes ielā 101) notiks 30.martā, ieeja no plkst. 19:00. Informācija par biļešu tirdzniecību un cenām – drīzumā!

AMDB raksts
19.01.2010. - Gatis
AMDB Gada Balvu Pasniegšana 2009
Kā jau katru gadu, norisinājās AMDB kino vortāla "Gada Balvu" sadale, kur šogad lasītāji varēja balsot vairākās nominācijās. Un tātad balvas ir sadalītas. Gada labākie ir:

AMDB gada labākā filma:"Honokaa Boy" (Japāna)

AMDB gada veiksmīgākā filmu veidotāju valsts: Japāna

AMDB gada neveiksmīgākā filma: "Samurai Princess" (Japāna)

AMDB gada režisors: Jodžiro Takita (Yojiro Takita ("Departures","Sanpei the Fisher Boy") (Japāna)

AMDB gada aktrise: Kima Ok-bina (Kim Ok-bin) ("Thirst", "Actresses") (Koreja)

AMDB gada aktieris: Masaki Okada ("Honokaa Boy", "A Pierrot") (Japāna)

Liels paldies tiem, kuri nobalsoja!
17.01.2010. - Gatis
Laimīgu Jauno Gadu!
31.12.2009. - Gatis
DB Pievienota "Street Fighter: The Legend Of Chun-Li"
DB Pievienota:
Street Fighter: The Legend Of Chun-Li
"Street Fighter: The Legend Of Chun-Li"

Foruma Diskusija
30.11.2009. - Gatis

Ahillejs Un Bruņurupucis, Kino Rīga No 04.12.
Ahillejs Un BruņurupucisNo šā gada 4. decembra kino „Rīga” demonstrēs japāņu kulta režisora Takeši Kitano („Uguņošana”, „Lelles”, „Zatoiči” u.c.) jaunāko filmu „Ahillejs un bruņurupucis”, kura savu Latvijas pirmizrādi piedzīvoja šā gada Starptautiskajā kinoaktieru festivālā „Baltijas Pērle”. Pirms filmas seansiem – kinokritiķes Dairas Āboliņas īsa video lekcija par režisoru, kā arī projekta „2in1” ietvaros Egila Medņa animācijas filma „Kuģis”.

„Takeši Kitano ir mākslinieks divdabis. Viņš savās filmās var būt nežēlīgs, bet cēls. Viņš var būt lirisks, bet ironisks. Savā lakonismā, spilgtumā un jēgas ietilpībā viņa filmas epizodes līdzinās japāņu haikām. Filma „Ahilejs un bruņurupucis” ir zināmā mērā liriski autobiogrāfiska. Tā neslēpj mūžīgi nesaprastā mākslinieka kompleksus, spītību un dzīvot spēju.” uzskata Daira Āboliņa.

Filma vēsta par gleznotāja Matisu (Kitano) dzīvi, kurš, par spīti panākumu trūkumam, neatsakās no sava sapņa – būt māksliniekam. Pēc paša Kitano vārdiem, filmā attēlots „nežēlīgums”, ar kādu jāsaskaras, izvēloties mākslinieka dzīvesveidu, bet tās galvenā doma ir – arī netalantīgam cilvēkam jāieskatās sejā realitātei un jāturpina darīt visu, kas ir viņa spēkos. Kitano izjūtas attiecībā uz savām filmām ir tādas pašas, tomēr viņš turpina tās uzņemt, nedomājot par to, vai filmas gūs ievērību. Filmā redzamas apmēram 70 paša Kitano gleznas.

„Ahillejs un bruņurupucis” ir kā viegls, izsmalcināts un traģikomisks stāsts ar rūgtenu pēcgaršu. Viena no retajām filmām, kurā režisoram raksturīgā vardarbība uz ekrāna redzama vismazākajā mērā. Kā allaž diezgan sarežģīti likteņi filmā tiek pasniegti viegli, īpaši neprasot no skatītāja emocionālu reakciju. Sava veida dokumentalitāte bez pretenzijām uz kaut ko vairāk. Bet ir brīži, kad situāciju vienlaicīgā komisma un traģisma iespaidā vairs nav iespējams palikt vienaldzīgam un instinktīvi rodas vēlme gan smieties un slavēt aiz patiesas sirsnības, gan raudāt aiz totāla absurda un bezizejas sajūtas.

Andrejs Plahovs raksta Kommersant Weekend: „Ja Kitano būtu tikai gleznotājs, viņš, iespējams, visu mūžu veltīgi gaidītu atzinību. Vai arī paliktu viens no tūkstošiem kabarē komiķu. Ģēniju no vienkārša talanta šķir niecīga daļiņa milimetra, neizskaidrojamais „kaut kas”. Šis attālums bieži ir nepārvarams. Taču notika savādāk, jo Kitano sāka uzņemt filmas.”

Filma piedalījusies 2008. gada Venēcijas kinofestivāla konkursā.

Seansa datums/laiks: no 4. decembra
Biļetes cena: 2,50 Ls; otrdienās visi seansi 2,00Ls (izņemot svētku dienas).


Avots: Kino Rīga
29.11.2009. - Gatis
Nihonga, Kokjo Hatanakas Izstāde, Rīga 2009
Nihonga, Kokjo Hatanakas Izstāde, Rīga 2009 No 27.novembra līdz 13.decembrim Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāžu zālē apskatāma Kokjo Hatanakas gleznu izstāde Āzijas dvēsele un mana sirds. Japāņu klasiskā glezniecība ņihonga.

Profesors Kokjo Hatanaka (Kokyo Hatanaka)(1947), mākslinieks un vēsturnieks, pasniedz moderno ņihonga stila gleznošanu Kioto Mākslas un dizaina universitātē. Papildus radošajam darbam, viņš arī pēta Japānas ņihonga stila glezniecības estētiku un vēsturi.

Ir publicējis vairākus zinātniskus pētījumus par mākslu, kā arī sarakstījis apjomīgu ņihonga mācību grāmatu.

Kokjo Hatanaka, kurš dzimis un uzaudzis budistu templī Japānā, nopietni pētījis arī Indijas mākslas vēsturi, publicējis rakstus par Indijas miniatūru glezniecību un tēlniecību, kā arī sarakstījis monogrāfiju par Indijas tekstilmākslu. Vairākkārtējie ceļojumi uz Indiju dziļi iespaidojuši mākslinieka radošo darbību. Sākot ar 1969.gadu, Kokjo Hatanakas darbi tikuši izstādīti daudzās izstādēs visā pasaulē.

Sīkāka informācija Japānas vēstniecības mājas lapā www.lv.emb-japan.go.jp
Tālrunis 67812003, e-pasts: eoj.culture@latnet.lv
29.11.2009. - Gatis
DB Pievienota "Dynamite Warrior"
DB Pievienota:
Dynamite Warrior
"Dynamite Warrior"

Foruma Diskusija
26.11.2009. - Gatis

Jeonwoochi Reklāmas Rullītis
Tā kā amdb.lv vortālam ir nesen nodibināta sadraudzība ar Korejiešu aktrises Im Soo-Jung Korejā atrodošo fanu klubu, tad savstarpējās (vortāla-kluba) informācijas apmaiņas ietvaros, tiek piedāvāts reklāmas rullītis uz aktrises jauno filmu "Jeonwoochi"

25.11.2009. - Gatis
Pievienots raksts "AMDB 5. Filmu Festivāls (AMDB 5. gadi) 2009"
"AMDB Filmu Festivāls 2009: 5 Gadu Jubileja" (Avots: www.amdb.lv (11.2009))

Diezgan straujā gaitā ir pienācis datums, kad varam teikt: „Jā, vortāls amdb.lv svin savu 5 gadu pastāvēšanu”. Lai gan uz dinamiski mainīgā tīmekļa fona, šis ir smuks vecums, tomēr tas nebūt nav liels...
Foruma Diskusija
22.11.2009. - Gatis

DB Pievienota "I'm A Cyborg, But That's OK"
DB Pievienota:
I'm A Cyborg, But That's OK
"I'm A Cyborg, But That's OK"

Foruma Diskusija
07.11.2009. - Gatis

Japānas Kino Nedēļa K-Suns 2009

Ceļojošā filmu festivāla ietvaros, kas tiek realizēts ar Austrumeiropai paredzēto starptautiskās kultūras apmaiņas fondu palīdzību, no 2009. gada 29. oktobra (ceturtdienas) līdz 1. novembrim (svētdienai) Rīgā, kinoteātrī K-SUNS Elizabetes ielā 83/85, tiek organizēts japāņu filmu festivāls. Japāņu filmu skate tiek realizēta kopš 2002. gada, tātad patreizējais būs astotais šāda veida pasākums.

Šogad piedāvātie darbi ir laika posmā no 2001. līdz 2005. gadam Japānā radītās kinofilmas (pavisam 7 filmas), kurās apskatītās tēmas ir dažādās mūslaiku jaunatnes un citas sociālās problēmas, kara šausmu attēlojoša multiplikācijas filma u.c. skarot tādējādi visdažādākās tēmas.
Zemāk sniegti piedāvāto darbu nosaukumi un to sadalījums pa dienām.


29.oktobris: ceturtdiena
Puse atzīšanās
半落ち
18:30~ (122 min.)

2004. gads
Režisors: Kijoši Sasabe
Lomās: Akira Terao, Mieko Harada, u.c.

Bijušais policijas detektīvs Soičiro piesakās vietējā policijas iecirknī un atzīstas pirms trim dienām izdarītā savas sievas slepkavībā pašu mājās. Pratināšanā viņš skaidro, ka dēla nāve no leikēmijas satriekusi sievu un izraisījusi Alcheimera slimību, un sieva galu galā lūgusi Soičiro izbeigt viņas ciešanas. Tomēr, par spīti bargajai pratināšanai, viņš atsakās izpaust, ko darījis divas dienas pēc sievas nāves līdz padošanās brīdim. Kāds godkārīgs reportieris uzsāk savu izmeklēšanu un sekojošā prāva izvēršas neizšķirtā cīņā starp prokuroru un tiesnesi, līdz atklājas skumjā patiesība par divām pazudušajām dienām.

Filma 2005. gadā saņēmusi Japānas Akadēmijas balvu labākās filmas un labākā aktiera kategorijās.


30. oktobris: piektdiena
Mēs to pārvarēsim!
パッチギ
18:30~ (119 min.)

2004. gads
Režisors: Kadzujuki Idzucu
Lomās: Šjuns Šioja, Sosuke Takaoka, Erika Savadžiri, u.c.

Filmas darbība norisinās 1968. gadā, Kioto, Japānā. Filmas fonā - sešdesmito gadu nemieri un attiecības Japānā dzīvojošo korejiešu un japāņu starpā. Kādas Kioto vidusskolas karate grupas dalībnieki aizvaino divas korejiešu skolas skolnieces. Pāridarījumu atriebt steidz korejiešu skolas zēni Lī Ang-sona vadībā, un izceļas abu skolu savstarpējs karš. Kad japāņu skolas skolnieki ar miera izlīguma piedāvājumu ierodas korejiešu skolā, viens no viņiem ieskatās flautistē, kura izrādās esam Lī Ang-sona jaunākā māsa. Viņš pārkāpj etniskajai plaisai un iedraudzējas ar Ang-sonu un viņa bandas locekļiem.

Japānas ietekmīgais kino žurnāls Kinema Junpo atzinis Mēs to paveiksim! par labāko 2005. gada Japānā tapušo filmu. Filmas režisors ticis nominēts Japānas Akadēmijas balvai režisora un scenārija kategorijās.31. oktobris: sestdiena
Stikla trusis
ガラスのうさぎ
13:30~ (86 min.)

2005. gads
Režisors: Secuko Šibuiči

Animācijas filmas darbība norisinās Otrā pasaules kara beigu posmā. Tošiko ar ģimeni dzīvo Tokio, viņas tēvam pieder stikla fabrika, kur viņš strādā kopā ar Tošiko vecākajiem brāļiem. Abi brāļi iestājas karadienestā ,savukārt māte drīz pēc tam cieš no sirdslēkmes. Tā kā stāvoklis Tokio pasliktinās, Tošiko ar māsām tiek evakuētas uz laukiem. Skumstot pēc mātes, jaunākās māsas aizmūk atpakaļ uz Tokio, kur kopā ar māti kādā marta naktī tiek nogalinātas gaisa uzlidojumā. Arī meitenes tēvs iet bojā un Tošiko paliek viena pati. Viņa atgriežas vietā, kur kādreiz bijusi ģimenes māja un ir iepriecināta, kad atrod jaunāko brāli Jukio dzīvu. Jukio nolemj celt jaunu māju un tikmēr aizsūta meiteni dzīvot pie attāliem radiniekiem kalnos.

Animācijas filma Stikla trusis ir Tošiko Takagi daļēji autobiogrāfiskā romāna ekranizējums. Savulaik pārdots vairāk kā 2.1 miljons 1977.gadā publicētās grāmatas kopiju. Grāmata arī tulkota vairākās svešvalodās.31. oktobris: sestdiena
Kanārijputniņš
カナリア
15:30~ (132 min.)

2004. gads
Režisors: Akihiko Šiota
Lomās: Hoši Išida, Micuki Taņimura, u.c.

Koiči Ivase ir tikko izbēdzis no jauniešu pāraudzināšanas iestādes. Divpadsmitgadīgais zēns tur ievietots, jo reliģiskā sekta, kurai viņa māte kopā ar Koiči un māsu bija pievienojušies, veikusi nāvējošus uzbrukumus cilvēkiem. Viņa vectēvs ir uzņēmies aizbildniecību pār māsu, savukārt Koiči atstājis ieslodzījumā, uzskatot par nonākušu pārlieku lielā sektas uzskatu atkarībā, lai dzīvotu sabiedrībā.

Bēgot no pāraudzināšanas centra, Koiči izskrien mašīnas priekšā, izraisot avāriju. Sagadīšanās pēc tajā, saslēgta rokudzelžos, atrodas viņa vienaudze Juki. Avārija atpestī viņu no pāridarītāja, un Juki pievienojas Koiči viņa ceļojumā uz Tokio atgūt māsu.

Kanārijputniņš ir viena no vairākām filmām, kurā atbalsojas reliģiskās sektas Aum Šinrikjo 1994. – 1995. gadā veiktie terora akti un ar to saistīto cilvēku likteņi, šoreiz skatīti bērna acīm.31. oktobris: sestdiena
Klusu!
ハッシュ!
18:30~ (135 min.)

2001. gads
Režisors: Rjosuke Hašiguči
Lomās: Seiiči Tanabe, Kadzuja Takahaši, Reiko Kataoka, u.c.

30 gadus vecais Naoja ir gejs un dzīvo, neslēpjot šo faktu. Viņš izklaidējas bāros un mīlestības dzīve viņam ir vienas nakts sakaru virkne. Lai varētu nodrošināt savu dzīvesveidu, Naoja strādā ekscentriskā zoo veikalā, izdabājot bagātu dzīvnieku mīļotāju kaprīzēm. Viņš ir visumā laimīgs, vien reizēm piezogas neapmierinātība.

Naojas vienaudzis Kacuhiro, kurš strādā par izpētes inženieri laboratorijā, arī ir gejs. Taču viņam tik veiksmīgi izdodas to noslēpt, ka viņa kolēģe Emi ir viņā iemīlējusies. Kacuhiro ir pārāk smalkjūtīgs, lai pielūdzēju atraidītu, pats pārdzīvodams par savu negodīgumu un apjukumu.

Asako arī tuvojas 30 gadu vecumam. Viņa strādā zobārstniecības klīnikā un turas nomaļus no pārējiem darba kolēģiem. Viņai piemīt paradums ielaisties ar svešiniekiem seksuālos sakaros, neizmantojot aizsardzības līdzekļus. Visu trīs varoņu satikšanās izvēršas savādā attiecību trīsstūrī.


1. novembris: svētdiena
Mana māja
ぼくんち
13:30~ (115 min.)

2003. gads
Režisors: Džundži Sakamoto
Lomās: Arisa Midzuki, Juma Jamoto, Juki Tanaka, u.c.

Filma Mana māja sniedz ieskatu nelielas ostas pilsētiņas dzīvē un cilvēku raksturos, skatītu maza zēna acīm. Kjoko, divu zēnu – Ittas un Ņitas māte atgriežas Suihei salā pēc ilgas prombūtnes. Viņa ir ieradusies, lai abus brāļus iepazīstinātu ar viņu vecāko māsu Kanoko. Visi trīs dzimuši no dažādiem tēviem, bet nu uz salas sākas viņu jaunā kopīgā dzīve. Neizbēgami seko izmaiņas abu zēnu līdz šim ierastajā ikdienā.1. novembris: svētdiena
Iekārtais dārzs
空中庭園
15:30~ (113 min.)

2005. gads
Režisors: Tošiaki Tojoda
Lomās: Kjoko Koidzumi, Icudži Itao, u.c.

Mūsdienu Japānas priekšpilsētā dzīvojošā Kjobaši ģimene ārēji izskatās laimīga, bet patiesība ir visai atšķirīga. Kaut gan ģimenes savstarpējā vienošanās paredz, ka nevienam nav nekādu noslēpumu, tādi ir ikkatram ģimenes loceklim. Ārējā fasāde pamazām sāk brukt.

Ģimenes tēvs, kompānijas darbinieks, ir aizņemts darbos, cenšoties nodrošināt ģimenes iztiku. Arī māte strādā, lai dotu savu ieguldījumu ģimenes budžetā. Abu intīmās attiecības ir palikušas novārtā, un tēvs ir ieviesis divas mīļākās, kuras pār viņu dominē gan fiziski, gan emocionāli. Pāra meita vidusskolniece, vecākiem nezinot, ir pārstājusi apmeklēt skolu. Viņa pavada dienas klaiņojot pa iepirkšanās centru, izklaidējoties ar draugu un pozējot erotiskiem žurnāliem. Jaunākais dēls aizraujas ar datoru, līdz aptver, ka ar viņa ģimeni kaut kas nav kārtībā.


Biļetes cena 3 Ls, studentiem, skolēniem 2.10 Ls
Valoda: Japāņu valodā, angļu subtitri, sinhronais tulkojums latviešu valodā austiņās

Avots: Japānas Vēstniecība Latvijā

27.10.2009. - Gatis
DB Pievienota "Balzac And The Little Chinese Seamstress"
DB Pievienota:
Balzac And The Little Chinese Seamstress
"Balzac And The Little Chinese Seamstress"

Foruma Diskusija
11.10.2009. - Gatis

<< Iepriekšējās (1 2 3 4 5 6 7 ) Nākamās >>


Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2024. gada
28. maijs

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Welcome To The Space Show (Japāna)
Iesakām:
3-Iron (Koreja)
3-Iron
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā